GALERIA FORUMISTILOR

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Forum Software Gallery

Post by kaav »

Daca te-am perceput gresit, imi cer scuze. In cazul tau, te cred pe cuvant. M-a derutat modul in care te-ai exprimat. Se pare ca nu am fost suficient de atent la ce ai vrut sa spui. Si apropo, daca te-ai lasat de fumat, nu cred ca ar fi ceva bun sa te apuci din nou de gestul asta (dar sper ca ai glumit, cand ai scris asta)...
Referitor la incinte acustice facut in regim diy - tocmai acest lucru il gasesc atragator (facute de cineva cu pricepere, nu de mine :mrgreen: ). Nu pentru ca as avea doua ''maini stangi'' dar neavand experientza in domeniu, tot ''nepriceputeanu'' as fi :D . Riscul de a esua este major, dar mai interesant ca si idee, dacat sa cumperi ceva la pachet.Ca si cum te-ai duce la croitor si croieste dupa masura ta...Dar pana la ceva concret mai este mult timp ...

User avatar
hi-end
Posts: 37
Joined: 08 Jul 2009, 15:34

Re: Forum Software Gallery

Post by hi-end »

Cd player pioneer file tipe compact disc player model pd-f907,1 bit dlc (direct linear conversion) poate inmagazina 101 cd-uri, fabricat in 1998 made in japan,amplificator vintage pioneer sa8100 fabricat in 1974 made in japan,boxe meloman hifi an 1987 made in romania :D

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by TomJones »

Iata noul membru al sistemului meu care apartine clasei A, prima clasa in audiofilie. Numele lui: Accuphase E-550

http://picasaweb.google.com/sistem127/E55002#" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by momolo »

sa-l stapanesti sanatos! Un amplif bun cu boxele potrivite! :wink: Apropos', poate iti iei si boxe adevarate ca merita la asa o amplificare! :wink: :D Evident, nu ma refer neaparat la marime ci mai mult la calitate autentica.

Vad ca ai modulul phono. Ce zici, nu crezi ca e timpul sa incerci si tu o sursa adevarata ?! :lol: Sti bine la ce ma refer! Atat iti spun, nu proba vinil ca incepi si tu sa predici suprematia analogului! :lol: Cu asa modul phono si asa amplif esti in pericol sa tradezi digitalul. :D

Vezi, incet, incet inveti. :wink:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by TomJones »

Ehehe cu vinilul nu am fost niciodata contra.....problema au fost banii ...cat mai ales discurile....dupa care vrei sa-ti iei masina de spalat viniluri etcc......asta este audiofilia....

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by momolo »

la masina de spalat viniluri si eu visez de multaaa vreme dar nu ie bani, asta e, criza domne', bine ca mai respiram (inca)!

Dar iaca, unii o sfideaza pe coana' Criza si-si cumpara Accuphase!..... :roll: Ce pacat ca nu ai avut rabdare sa termine Greierasul de facut Accuifaze'le ala de "cincisute ioro", "magia neagra care o are si pe mama si pe tata sunetului hiend", ca te scoteai la pret si iti ramaneau bani de masina de spalat! :D

.... :roll: ....Dar totusi, nu pricep de ce nu ti-ai luat NAIM ?! :roll: .....Mai sa fie!......
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by TomJones »

Dar iaca, unii o sfideaza pe coana' Criza si-si cumpara Accuphase!..... Ce pacat ca nu ai avut rabdare sa termine Greierasul de facut Accuifaze'le ala de "cincisute ioro", "magia neagra care o are si pe mama si pe tata sunetului hiend", ca te scoteai la pret si iti ramaneau bani de masina de spalat!

.... ....Dar totusi, nu pricep de ce nu ti-ai luat NAIM ?! .....Mai sa fie!......
ahahahhaha :D :D :D , gata , ai comis-o!!! acum o sa-mi sparga si mie moaca la hifiarena toti contrarevolutionarii!!!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by momolo »

acum o sa-mi sparga si mie moaca la hifiarena toti contrarevolutionarii!!!
corect se spune ca o sa-ti sparga mecla. :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Forum Software Gallery

Post by Adrian_2k8 »

De fapt o sa faceti buba la ochi (expresie echivalenta cu "spart mecla"). :D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
Schindler
Posts: 395
Joined: 28 Oct 2008, 11:13
Location: Constanta

Re: Forum Software Gallery

Post by Schindler »

Sistemul meu :

Rotel RA-820BX4
Grundig FineArts CD11
Trinagle Titus ES
Interconect Neotech

Pentru membrii familiei care (inca) mai asculta radio :

Onkyo TX-9031 RDS
Technics SB-CD320
Neotech 1224

http://picasaweb.google.ro/dusandragh/S ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Onkyo si boxele Technics au zburat, receiverul fiind inlocuit cu NAD 7030 :
https://picasaweb.google.com/dusandragh ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;



Dind click pe nick-ul meu din Picasa veti vedea si poze cu interiorul sculelor.

Si ultima achizitie, Harman Kardon PM660 :

http://picasaweb.google.com/dusandragh/ ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Upgrade sistem :

Harman Kardon PM660
Grundig FineArts CD11
Trinagle Titus ES
Interconect Neotech 12095
Cablu boxe Unison N4
Last edited by Schindler on 14 Jul 2011, 09:32, edited 1 time in total.
"Stop hearing music. Start listening to it."

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: GALERIA FORUMUSITILOR

Post by TomJones »

Ultimele "rechizite": o platforma pentru conditionator (VTI) si un interconect XLR - Accu maro (SLC-10) pus intre cd-player si amplif.

http://picasaweb.google.com/sistem127/PlatformXLR#" onclick="window.open(this.href);return false;

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: GALERIA FORUMUSITILOR

Post by DAN_TM »

Ma mandresc si eu cu un integrat cumparat recent-Accuphase E-206. :mrgreen:

catalinmetal
Posts: 47
Joined: 20 Nov 2008, 15:47

Re: GALERIA FORUMUSITILOR

Post by catalinmetal »

recent "upgradat"!
setup actual:

NAIM cd5x - sursa
NAIM flatcap2x - PSU
NAIM NAC282 - preamp linie
NAIM PSC - PSU 282
NAIM nait XS - final
cabluri chord anthem, epic, power cable
incinte Spendor SP2/3R aka "porcii"
standuri epos
rack creek AR4

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: GALERIA FORUMISTILOR

Post by momolo »

catalinmetal wrote:NAIM cd5x - sursa
NAIM flatcap2x - PSU
NAIM NAC282 - preamp linie
NAIM PSC - PSU 282
NAIM nait XS - final
Ma intreb cum poti se le distingi intre ele ?! Le-ai lipit etichete cu numere ?! :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

catalinmetal
Posts: 47
Joined: 20 Nov 2008, 15:47

Re: GALERIA FORUMISTILOR

Post by catalinmetal »

le disting dupa sunet... din fericire!
la altii e musai sa fie o eticheta stantata in fata sa stie omul pe ce a dat banii, si, cu ajutorul unui domn de treaba (sau doamna) pe nume Placebo, sa se faleasca cu noua "scula".

Post Reply