Quad Elite integrated

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Quad Elite integrated

Post by kaav »

Boxele Grundig 706 au stat doar o saptamana la mine, suficient timp sa-mi fac o idee despre ce pot. La persoana de la care am avut boxele, intr-un spatiu un pic mai mare ca al meu, dar mai golas, legate la un amplif mic din categoria ''SMSL'' de care e plin e-bay-ul.''upgradat'' cu o sursa mult mai buna de curent + filtrare suplimentara, aveau acelasi comportament vis a vis de sunet, adica nu au spatatialitate, basul nu mai este atat de prezent, muzicalitatea e firava (sursa de muzica e pc-ul, mai precis radio Screamer, deci ''very low level'').
Sursa la mine este pc-ul. Cel mai bine suna cd-urile originale, chiar si invartite de unitatea optica a comp-ului. Ce imi place la sistemul care il am este ca sunt multumit de ''muzicalitatea'' lui (nu imi vine sa opresc niciodata sistemul) chiar daca boxele care la am acum (Grudind 650 P) sunt departe de ce imi doresc. Nu sunt rele pentru cineva nepretentios, dar e ca si cum ar fi o patura peste bogatia sonora a sursei. Nu il releva cu adevarat. Asta e impresia mea.

Post Reply