Sfat boxe pentru calculator !

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

Carcosa wrote:
29 Dec 2023, 18:14
Parerea mea sincera , da ai fi rasfoit un pic forumul ai vedea cam ce teme se discuta pe aici .Eu unul , as fi stat un pic pe ganduri inainte sa postez . Totusi ca sa fiu on topic eu as alege desi nu cred ca ar conta in nici un fel :
https://www.hifi.ro/boxe-active/999-box ... w-rms.html
Oricum toate sunt la fel de "bune" .
Sincer cred ca sistemele logitech de alta data erau mult peste ce apare in ziua de azi la vanzare .
Orice opinie este de luat in calcul. Logitech ul pfff. Eram mort după el acum 10 ani si peste. Nu cred ca mai găsești ceva vechi dar ca nou la magazin.

Mulțumesc pentru răspuns!

FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

momolo wrote:
30 Dec 2023, 09:12
https://www.emag.ro/boxe-edifier-2-0-66 ... ction=view

https://www.emag.ro/boxe-edifier-2-0-66 ... ction=view

La banii astia sunt chiar pomana, noroc cu chinezii "comunisti" (mult injurati de noi in timp ce le papam pomana) ca statul "comunisto-capitalist" chinez le subventioneaza exporturile ca altfel costau alte preturi (la banii astia avand in vedere ca si vanzatorul mananca cozonac in loc de paine...... ar ajunge doar de transport de acolo pana aici). Daca erau fabricate de putorile din Europa costau de peste 5 ori. Insa UE este preocupata de salvarea Planetei de carbon, de bunastarea "pederastilor", sa dea subventii (adica pomana otravita) pentru orice basina, Ursula e preocupata sa fure spertzul la vaccinuri si cu totii suntem obsedati de razboiul care se petrece intre rusnaci la ei acasa, adica alti nebuni, dar pe rit vechi. In timpul asta chinezul tace si face, noi infulecam precum lupul lui Creanga stand pe rogojina pusa peste groapa sapata de capra cu trei iezi, si toata lumea e fericita si petrece bairam si zaiafet (pana intr-o zi).

PS - tot e bine ca nu iei boxa din aia cilindrica cu blushtiutz de pus pe masa din gradina fara priza! Dar ceva totusi trebuie sa ne "gujuie" in cap! Linistea e o notiune neinteleasa la "rumanuri".
FLASHXML wrote:
29 Dec 2023, 23:24
S au animat pt ca unii au tranzistorul ars!
are si el dreptatea lui. :wink:

Sau daca ti se par prea ieftine exista si astea:
https://www.emag.ro/boxe-edifier-2-0-12 ... D6BY9WBBM/

Când ai dreptate si o zici într-un mod prost, ai ceva probleme la mansarda!

https://www.emag.ro/boxe-edifier-2-0-66 ... ction=view

O sa ma uit după sistemul asta. Celalalt e mult prea mare pt apartament din ce vad prin review uri.

Mulțumesc pentru info!

kaav
Posts: 2240
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by kaav »

FLASHXML. ai intervenit pe acest forum, arogant.
Tipi dupa ajutor (vrei sa ajuti un priten) - singurul aspect pozitiv din tot ce ai scris. Dai din picioruse ca un copil capricios daca nu iti sunt satisfacute doleantele, si totusi le-ai primit.
Absolut nimeni nu este obligat si nu a fost obligat sa-ti raspunda :!:
Cu ce ai participat la acest forum incat sa-ti meriti credibilitatea cand faci declaratii de intentie:
Ala are tranzistorul prajit, altul are nervi in pioneze, etc.
Este un privilegiu, nu un drept sa-ti meriti credibilitatea.

FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

kaav wrote:
31 Dec 2023, 12:08
FLASHXML. ai intervenit pe acest forum, arogant.
Tipi dupa ajutor (vrei sa ajuti un priten) - singurul aspect pozitiv din tot ce ai scris. Dai din picioruse ca un copil capricios daca nu iti sunt satisfacute doleantele, si totusi le-ai primit.
Absolut nimeni nu este obligat si nu a fost obligat sa-ti raspunda :!:
Cu ce ai participat la acest forum incat sa-ti meriti credibilitatea cand faci declaratii de intentie:
Ala are tranzistorul prajit, altul are nervi in pioneze, etc.
Este un privilegiu, nu un drept sa-ti meriti credibilitatea.

Te rog sa nu stai singur in casa in preajma sărbătorilor. Se observa foarte clar ca ai probleme mari la cap. Putem face cheta sa mergi la control. Îți recomandam neapărat. Îți doresc un 2024 cu mai multa sănătate la cap. Ai mare nevoie sa stii!

kaav
Posts: 2240
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by kaav »

La Multi Ani ! Nu uita ca sfaturile pe care le dai ti se pot potrivi si tie. Numa bine.

FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

kaav wrote:
31 Dec 2023, 20:20
La Multi Ani ! Nu uita ca sfaturile pe care le dai ti se pot potrivi si tie. Numa bine.

Mi se pot potrivi dar din fericire ti se potrivesc doar ție! Deja ma plictisești... mai ieși omule din casa!

kaav
Posts: 2240
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by kaav »

FLASHXML, in acest topic sunt discutii care nu au ce sa caute aici si poate cel mai bine, niciunde. Cum toata deviatia de la subiect s-a intamplat din cauza mea, imi cer scuze pentru neplacerile create.

FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

Bună dimineața!... si eu am devenit acid ceva. Îmi cer scuze!

Un an nou fericit!

kaav
Posts: 2240
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by kaav »

FLASHXML wrote:
05 Jan 2024, 05:25
Un an nou fericit!
Un an nou fericit, tuturor !
Ai gasit ceva interesant de banii in care vrei sa te incadrezi?

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15651
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by momolo »

Baieti, ma bucur ca in final ati ajuns la normalitate! Cred ca puteti fi chiar si prieteni in "real life".

kaav, vezi ca am postat un link la "Filosofie" din OFF TOPIC care sigur o sa-ti placa mult (poti folosi translate cu copy-paste bucata cu bucata, ca oricum e dificil de citit chiar si in romaneste daca ar fi). Acolo ar intelege si FLASHXML ca ceea ce conteaza cu adevarat in viata este invatarea din propriile greseli. Insa textul e mult prea dificil pentru nivelul lui.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

FLASHXML
Posts: 14
Joined: 26 Dec 2023, 13:35

Re: Sfat boxe pentru calculator !

Post by FLASHXML »

kaav wrote:
06 Jan 2024, 07:52
FLASHXML wrote:
05 Jan 2024, 05:25
Un an nou fericit!
Un an nou fericit, tuturor !
Ai gasit ceva interesant de banii in care vrei sa te incadrezi?
https://www.emag.ro/boxe-edifier-2-0-66 ... ction=view

Am rămas la recomandarea lui Momolo. Săptămâna viitoare le comand :)...
Celalalt model de la Edifier, observ de la toți ca nu se aude ok la volum mic. Nu sunt de apartament! 2.0 S1000MKII, 120W, recunosc ca îmi place ca au o telecomanda mai umana un pic :)

Post Reply