Stiri

CD, vinil, concerte
Carcosa
Posts: 80
Joined: 23 Jan 2023, 07:03

Re: Stiri

Post by Carcosa »

Interesanta statistica !
Eu ca si consumator inversunat de rock pot sa spun ca cel putin la concertele rock mi se pare fantastic un lucru : vezi tot soiul de oameni de la tineri destul de "fragezi " -spre adolescenti , 20-30 o buna parte , parinti cu copii sariti de 30 , oameni peste 40 multi dar si oameni chiar si peste 60 .
Am crezut o buna bucata de vreme ca cei in genratia 30-40+ , sunt ultimele fosile ascultatoare.
E bine m-am inselat amarnic.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15651
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Stiri

Post by momolo »

Festivalul Internaţional Zilele Muzicii din Martie aşteaptă peste 450 de participanţi la Ruse
https://www.g4media.ro/festivalul-inter ... -ruse.html
Mai mult de 450 de participanţi din zece ţări sunt aşteptaţi la Festivalul Internaţional Zilele Muzicii din Martie, la Ruse. Cea de-a 63-a ediţie a festivalului se desfăşoară între 15 şi 31 martie

Zilele Muzicii din Martie cuprinde un total de 24 de evenimente – cinci programe orchestrale, 11 concerte ale unor ansambluri, un spectacol de balet, şapte evenimente însoţitoare şi numeroşi noi artişti şi ansambluri aflate la debut pe scena bulgară. Interpreţi din Germania, Franţa, Austria, Belgia, România, Italia, Coreea de Sud, Croaţia şi Georgia vor susţine reprezentaţii pe scena festivalului.

Chavdarova a explicat că unul dintre evenimentele majore din programul festivalului va fi spectacolul de balet „Calliope”, susţinut de Opera de Stat din Ruse la 25 martie. Ea a amintit şi că la 16 martie Trio Abstrakt va prezenta în premieră mondială o Lucrare pentru saxofon, pian şi percuţie de Bojidar Spasov.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply