Diana Krall la Bucuresti

CD, vinil, concerte
Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by Obelix »

... si vocea de exceptie "made in Mioritika" unde este :?: :mrgreen:
(eu nu ca sa cumpar, ci ca sa downloadez in MP3/64kb :mrgreen: )

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by West »

FATHER wrote:Minodora la Maxim, Luminita Anghel, Dalma ( asta o sparge de-a binelea...) etc...
:lol: :lol: :lol: (desi daca am privi incasarile pe spectacol s-ar putea sa-mi treaca risul :mrgreen: ).

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by momolo »

De Luminita Anghel stiu pentru ca nu incape pe ecranul TV-ului si mai stiu cum muge si grohaie.
Insa de Minodora si Dalma nu am auzit, sunt cumva manelare ?
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by TomJones »

momolo wrote:De Luminita Anghel stiu pentru ca nu incape pe ecranul TV-ului si mai stiu cum muge si grohaie.
Ai incurcat borcanele. E vorba de Monica Anghel sau Monica Sifonier care grohaie si sa scalambaie cu divertis show.....

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by momolo »

Aoleo! Ai dreptate! Sifonierul e ailalta. Dar cred ca o stiu si pe asta, nu cumva e o fitzoasa de Dorobanti, una vai mama ei ?!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by bnt »

Era cat pe-aci sa ajunga deputat (PSD), daca nu ma insel acum e subsecretar de stat la Autoritatea Nationala pentru Protectia Drepturilor Copilului (sau ceva in genul asta).

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by TomJones »

Exact, e una tunsa nap-cocean, a fost casatorita cu Marcel Puscas, iar la un Eurovision trecut s-a luat la cearta pe bani in culise cu trupa Sistem - aia de bat cu niste bete in butoaie...

puf
Posts: 471
Joined: 09 Oct 2008, 20:30

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by puf »

Tocmai m-am intors de la concert.
Concertul a fost placut, foarte relaxat a sunat mai degraba a club decat a concert atat ca desfasurare cat si ca nivel sonor.
Am stat la etaj in primele randuri pe centru probabil de asta nu se auzea tare , eu ascult uneori mai tare acasa.
Mi-a placut in mod deosebit modul de interpretare, toti au fost relaxati au cantat din placere, au dat impresia ca se joaca, Diana Kral la fel a facut comentarii personale aratand ca o simpla persoana nu ca vreo vedeta cu fite.
Se observa ca oamenii au ritmul in sange, se desfasoara cu mare usurinta nu se forteaza nu sunt doar interpreti (nu interpreteaza vreo partitura) pur si simplu simt si dezvolta momentul si melodia.

Initial sunetul avea o tenta crispata si vocea parea nazala( :twisted: pe disc este mai profunda) mai tarziu totul s-a rotunjit si a devenit mult mai bun.Tot ca o lipsa basul de jos era atenuat dar nu parea o lipsa majora.Este posibil ca perceptia sa fie datorata pozitiei in sala si a obisnuiri cu sunetul.
Daca ar fi sa fac o analogie, ca tot se vorbeste de analogic-digital, concetul a sunat foarte analogic, inregistrarile suna digital.
Totusi per total sunetul a fost bun, incet dar bun.

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: Diana Krall la Bucuresti

Post by West »

Multumim pentru cronica. Inteleg ca a fost un sunet bun.
Cu cine a cintat?

Post Reply