Roger Waters

CD, vinil, concerte
daniducipal
Posts: 3
Joined: 25 Aug 2010, 11:25

Re: Roger Waters

Post by daniducipal »

am facut rezervarea pentru praga online dar imi spune in mail ca plata se poate face doar prin transfer bancar iar taxele de trnsfer bancar sunt de vreo 50 de euro. vroiam sa stiu voi cum ati procedat. am vazut ca ingeri in zapada si/a luat tot on/line.

ingeri_in_zapada
Posts: 6
Joined: 24 Aug 2010, 10:09

Re: Roger Waters

Post by ingeri_in_zapada »

Da, prin transfer bancar am platit (prin home bank)...pretul total al biletului (cu tot cu taxe de expediere si comisionul luat de cele 2 banci) a fost de 115 euro...eu nu stiam cat sa depun, adica cat e comisionul pentru cealalta banca, cea din Cehia, asa ca am depus ceva mai multi bani pentru siguranta...am depus 105 euro iar la sfarsit mi-au mai luat inca 10 (se pare ca mai era nevoie si de astia)...asa ca daca depui 115 e numai bine. Vezi ca trebuie sa specifici ca accepti transferul din euro in coroane cehesti pentru ca, cum bine ai vazut cred, plata trebuie facuta in moneda lor. Eu mi-am ridicat azi biletul de la posta...este bleu...m-am holbat la el 10 minute cred pana sa-l las din mana :))
Bafta la efectuarea platii (mi-e mi-a dat bataie de cap cateva zile pentru ca nu stiam cati bani trebuie depusi si cum sa fac plata in coroanele lor, dar pana la urma cu ceva ajutor, am reusit :) ) si poate ne spui si noua la sfarsit ca ai terminat cu bine plata (app, daca ti-ai luat biletul tocmai acum insemna ca ai tot asa, locurile in picioare)

daniducipal
Posts: 3
Joined: 25 Aug 2010, 11:25

Re: Roger Waters

Post by daniducipal »

o întreagă aventură. până la urmă am mers la bancă şi am făcut o dispoziţie de plată externă şi am plătit pentru 2 bilete în picioare 773 lei, mai bine decât am crezut iniţial, comisionul de expediere fiind pe la 100 de lei în loc de 50 de euro cât îmi zisese tipa de la bancă la telefon iniţial, când am căutat pe cineva în cehia să mi le cumpere şi să îi trimit banii pe money gram contra taxei de 15 euro.
au schimbat cei de la transilvania din lei în coroane, din asta 3580 coroane sunt biletele în sine, 260 coroane taxele de expediere a biletelor, 372 coroane comisionul bancii transilvania iar 200 de coroane comisionul bancii din cehia. in total 4412 coroane la un curs al bancii transilvania de 0,175 lei per coroana.
partea cu probleme e că rezervarea biletelor expira în 2 septembrie iar banii intrau în banca lor pe 3 septembrie. le-am scris şi mi-au prelungit rezervarea până în 6 septembrie.
acum aştept să văd dacă îmi scriu luni că au primit banii. până acum au fost profesionişti şi am comunicat foarte bine şi în timp util cu ei.
mai urmează rezervarea unui apartament că merg cu un prieten la concert şi ne ducem şi nevestele şi copii, pentru că praga am înţeles că e superbă, unii zic că e mai frumoasă ca budapesta, până la urmă important e că e frumoasă, fără comparaţie, şi că mergem la concert.
a, şi berea cehă, de poveste.

ingeri_in_zapada
Posts: 6
Joined: 24 Aug 2010, 10:09

Re: Roger Waters

Post by ingeri_in_zapada »

E foarte bine daca ai reusit asa cu transferul. Acum urmeaza partea cea mai frumoasa...concertul (bine, mai e pana atunci dar merita toate asteptarile) si desigur, vizitarea Pragai care sunt convinsa ca e cel putin la fel de frumoasa pe cat de laudata e. Eu am de gand sa trec 2 zile inainte si prin Budapesta asa ca sunt convinsa ca per total va fi o "excursie" de neuitat.

truck
Posts: 1
Joined: 20 Sep 2010, 10:27

Re: Roger Waters

Post by truck »

Pentru fanii lui Roger Waters, in 15 septembrie 2010 a avut loc primul concert "The Wall", un articol despre acest eveniment cat si imagini le gasim pe http://www.rock4u.net/" onclick="window.open(this.href);return false; iar bilete la concertul "The Wall" din Ungaria din 22 iunie 2011 pe http://www.rock4u.net/concerte/concerte-ungaria/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Post Reply