Donatie

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Donatie

Post by nicumur »

Nu stiu unde sa postez, daca este postat gresit rog sa fie mutat threadul la rubrica potrivita.

Total intamplator am intrat in posesia unei "colectii" de viniluri Electrecord cu muzica populara, orchestrala (tot populara), povesti, etc.

Vinilurile sunt intr-o stare jalnica, cu coperti dezlipite, scrise, vinilurile nu arata nici ele mai bine, mai sunt si zgariate, murdare, etc.

Se doneaza intreaga colectie daca exista vreun amator, daca nu, vor lua drumul ghenei de gunoi.

PRECIZARE :

1 - NU recomand ascultarea acestor viniluri pe un pick-up performant, cel mult pe un pick-up de care sa nu va para rau de doza/ac :!:
2 - Daca exista doritori imi iau angajamentul sa curat fiecare vinil in parte cu kit de curatare Knosti Antistatic :!:
In acest fel vinilurile vor fi ca noi, cu infinit mai putine pacanituri statice.
Insa, din pacate nu pot face nimic impotriva zgarieturilor (asta daca exista, nu au obligatoriu zgarieturi).
3 - Este posibil ca la aceasta actiune sa mai donez si unele viniluri din colectia proprie care nu mai sunt pe gustul meu :!:
4 - Daca cineva este interesat de toata colectia (aprox. 60-70 de viniluri) ii fac cadou si o doza Stanton 500 Mk III (ca sa nu-si uzeze doza proprie :wink: ).

Rog interpelari numai prin MP.

REZERVATE :!:
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

Post Reply