Naim XS... (detalii off-topic)

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
doru
Posts: 257
Joined: 16 Oct 2008, 14:28

Re: Naim XS... (detalii off-topic)

Post by doru »

kaav wrote:Acesta este ultimul post pe care ti-l adresez tie, pe acest forum
Vezi ca se poate, ca nu-i asa greu? Nu ai scapat, te urmaresc si pe aici! :) Felicitari ca ti-ai insusit criticile (macar partial) si chiar m-as bucura sincer daca, in urma atentionarii mele, ai acorda in continuare mai multa atentie aspectului gramatical in cadrul exprimarii, fie ea si pe (sau mai ales pe) un forum virtual. Nici nu stii cat conteaza!
Most people use their stereos to listen to music. Audiophiles use music to listen to their stereos.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Naim XS... (detalii off-topic)

Post by kaav »

doru, intotdeauna te-am perceput ca o persoana elevata/stabila. Imi mentin parerea.
Am avut momente in cadrul vietii mele, de momente de o bucurie care transfigireaza tot si iarta tot. In amintirea acestui cadou -
Doresc tot binele care poate fi oferit de lumea asta, oricarui care crede ca asa ceva este posibil. Cu rabdarea, treci marea...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Naim XS... (detalii off-topic)

Post by momolo »

bongiorno wrote:si il rog pe momolo sa stearga contul meu si daca se poate si acest ultim topic.
Daca nu se poate atunci il rog sa sterga ultimele mele 10 postari.
Multumesc anticipat !
Scuze tuturor !
bongiorno, nu esti genul sa rezisti prea mult fara forum. Faci parte din categoria oamenilor comunicativi.
Eu cred ca atata vreme cat pastram un minim respect ne putem intelege toti astia cati am mai ramas. Cea mai mare problema fiind orgoliul.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Naim XS... (detalii off-topic)

Post by kaav »

bongiorno, probabil banuiesti ca sinceritatea nu este sinonima cu faptul de a fi obiectiv. Stiu ca faptul de a fi sincer presupune sa aloci energie din propria persoana si in mod firesc, te poti simti vulnerabil si nedreptatit daca esti contrazis si tu vrei doar validare. Dialogul presupune un ''risc'' mare. Riscul asta apare doar daca te identifici complet cu ideile din cap si nu pastrezi o distanta mica de ele, uitand ca ideile sunt doar intrumente de exprimare a emotiilor/intentiilor sau chiar parghii de manipulare si nu propria persoana. Diferenta dintre ipocrizie si dorinta de a ajuta nu este vizibila tot timpul din exterior, diferenta o face intentia. Dar si aici este nevoie de un acord fin. Tu nu ai nici o garantie ca sunt ipocrit, pentru ca nu esti in locul meu ca sa sti ce ma motiveaza. De fapt sti, ca am spus-o in acest topic.
Spre deosebire de Iliescu eu sunt genul de om care zambeste rar si tot spre deosebire de el, nu am interese grele in spate ca sa fiu motivat de faptul de a avea comportament duplicitar. Nu vand nimic, nu constrang pe nimeni sa fie de accord cu mine, nu trag pe nimeni de maneca.
Pentru mine nu exista contradictii interne (in situatia asta) vis a vis de faptul ca am zis ca nu iti mai scriu, dar o fac acum. De ce?
Oamenii sunt ca si ca o ceapa, au mai multe straturi. Daca un strat cu o aparenta de incercare de dominare devine gradual, activ focusat pe mine reactionez in consecinta. Simplu. De aceea nu am acceptat sa dialogam mai mult decat am facut-o pana acum, adica am acceptat doar prin scris. Unde iti este atentia, acolo este si energia ta - dozata gresit, se va risipi si te vei simti slabit. Sunt dispus sa accept, ca sa demonstrez ca chiar nu am ceva cu tine si nu simt nevoia sa am dreptate cu orice pret, ca acest topic sa fie sters complet, inclusiv acest mesaj. Oamenii in final sti ca uita, isi vor vedea de ale lor, stresul pana la urma se va dizolva. Numa bine si auditii placute cu febletea ta, Grundig.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Naim XS... (detalii off-topic)

Post by momolo »

Nu va mai agitati aiurea ca pe aici nu se sterge nimic.
A sterge = a repeta (ar fi un soi de Alzheimer virtual. Chestie care s-a observat pe alte forumuri unde s-a tot sters, s-a tot sters si unicul rezultat a fost o porcareala si mai mare, situatie care care a dus si la finalul unor forumuri. Pastrarea textelor are un caracter educativ dar si ...autoeducativ. Deci, sa fim barbati fetelor!)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply