Upgrade Arcam Alpha 7 SE!

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
Post Reply
User avatar
adiiordache333
Posts: 8
Joined: 09 Nov 2013, 19:15
Location: Bucuresti

Upgrade Arcam Alpha 7 SE!

Post by adiiordache333 »

Se poate sa ma ajute cineva , de preferat din Bucuresti sa realizez un upgrade(contra cost bineinteles)acestui cd player?Am postat un link in care se spune ca este foarte simplu de facut , cel putin eu asa am inteles ,ce credeti se merita acest efort?
http://www.tnt-audio.com/sorgenti/arcam7se_e.html" onclick="window.open(this.href);return false;

acustik
Posts: 384
Joined: 19 Oct 2011, 11:32

Re: Upgrade Arcam Alpha 7 SE!

Post by acustik »

Din cate stiu e dotat cu un dac PCM1716, mecanica Sony, asa ca ar trebui sa se auda decent; din pacate nu cunosc modelul tau, insa iti pot spune ca Arcam Delta70 pe care l-am avut si Arcam Alpha 5Plus pe care (inca) il am, desi mai vechi, au meritat efortul cu modarea. :mrgreen: .Separatie mult mai buna, detalii si medii foarte clare, plus un bass mai controlat, deci un sunet mai echilibrat insa pastrand muzicalitatea specifica a acestor aparate dotate cu TDA Philips. Sunt insa modele mai vechi ca ale tale au renumitul TDA1541A de al Philips, la fel si mecanica e cdm9.
Exista un citat grozav al poetului Hafiz, el a spus: “Chiar si dupa tot acest timp, Soarele niciodata nu ii spune Pamantului: Imi esti dator”. Doar gandeste-te ce poate face o iubire ca aceasta! “Ilumineaza” o lume intreaga!(Dr.Wayne Dyer - Schimbarea)

Post Reply