Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Versiune printabilă

Re: RaimondAudio DM120H premium edition
Autor Mesaj
MesajScris: 29 Oct 2018, 17:28 
Neconectat

La AVclub nu taxeaza nicio poza, toate sunt gratis si in plus sunt stocate pe serverul lor la ce rezolutie doresti. Review-urile sunt si ele gratis dar se fac sau nu functie de politica siteului, daca ii intereseaza un subiect sau nu. Sau ma rog, mie nu mi-au cerut niciun bani nici public nici in privat. Intr-adevar si acolo a existat tendinta sa creada ca este vorba despre comercial dar eu cred ca lucrurile s-au lamurit ca nu este asa.

Sus

MesajScris: 29 Oct 2018, 18:55 
Moderator
Neconectat

Aici se taxeaza! Incepem cu tine! Dar asa cum am spus, e taxa numai pe pozele cu carcase si osciloscoape. Si numai de la tine! (restu' au acces gratis).

Sa-mi spui la ce uzer te-ai hoatarat din toata paleta? Ar fi pacat sa nu alegi "greierasul" .

Sus

MesajScris: 29 Oct 2018, 21:22 
Neconectat

Nu aleg niciunul. Ai devenit plat, anost si previzibil. Adica plictisitor. Fa si tu ce-oi vrea pentru ca eu nu mai scriu aici. E pierdere de vreme.

Sus

MesajScris: 30 Oct 2018, 08:53 
Moderator
Neconectat

Petrescu scrie:
Nu aleg niciunul. Ai devenit plat, anost si previzibil. Adica plictisitor. Fa si tu ce-oi vrea pentru ca eu nu mai scriu aici. E pierdere de vreme.
inseamna ca urmeaza sa primim alt uzer ?! ( fost greierasul, Petrescu, RaimondAudio, aurel pustiu..... next? ) :D

Te-ai speriat fatal cand ti-am cerut (GRATIS!) poze cu matzele! :lol: Montajele alea chineze pe care le-ai bagat sub cutie, le-ai cumparat gata facute sau erau gramada in punga? Apropos, am o schema de la un italian (audiofil, el cu nevasta-sa si-au facut firma acum vreo 15 ani si au vandut amplificatoare facute de ei, pret decent in sectorul audiofil, de exemplu 500...800 euro bucata amplif integrat sau final), daca ti-o dau pe aia probabil o scoti la 10.000 euro (daca faci rost de o carcasa premium). Omul iti poate vinde cablajele gata plantate sau in punga sa le lipesti singurel bobonelele. Partea pozitiva, suna bine si sunt defapt bazate (copiate) dupa o schema Philips/Grundig din vremea cand noi umblam cu suzete in guritze. A eliminat toate balariile HiFi-ste de atunci, contacte, relee, protectii invazive, au plusat la sursa.... si e treaba gospodareasca, bonus suna bine!

Sus

MesajScris: 30 Oct 2018, 17:05 
Neconectat

O intrebare intrebatoare :
Oare amplificatorul in discutie ( RaimondAudio DM120H ) poate fi considerat cu adevarat " DIY " ?
De ce ?
Pai nu este manufacturat pe tocatorul din bucatarie cu satarul , ciocanul de snitele si pila de unghii , nimeni nu poate construi acasa componente electronice gen condesatoare electrolitice sau semiconductoare , cabluri sau mufe , nu are otelarii sau laminoare pentru semifabricate din care sa construiasca carcase , nu are industrie chimica care produce materii prime pentru vopsitorie cu pulbere electrostatica etc .
Toate serviciile sunt externalizate ( realizarea PCB-urilor , a carcasei , a inscrisurilor prin gravura sau serigrafie etc ) cu exceptia proiectului electro-mecanic , a manoperei finale si a calibrarii etajului final .
A, am uitat si de marketing , ala e cumva tot DIY :wink: ?
Intreb pentru un prieten care si-a luat centura neagra in denigrarea amplificatoarelor MADE IN ROMANIA , altele decat ale lui .
Nu-l cunoasteti , nu e persoana publica .

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC [ DST ]