RaimondAudio DM120H premium edition

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
User avatar
hpavictor
Posts: 127
Joined: 26 Apr 2009, 09:42
Location: Romania Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by hpavictor »

2000 Euro este un pret corect .
Leonardo Fibonacci :  F(n) = F(n–1) + F(n–2)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Greiere, nu m-am obosit sa citesc ce-ai scris (abureala), nu ai raspuns la intrebare, deci, "cutia" ta (o sa-i zic asa pana vad poze cu matzele) costa 2000 euro ? (asa cum zic colegii de forum?)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Nu.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Petrescu wrote:Nu.
Greiere, te-am intrebat cat costa ceea ce prezinti (reclama!? Mi se pare ca esti in campanie de marketing greieristic?!).
Daca nu-mi raspunzi la aceasta simpla intrebare consider ca iti bati joc de acest forum si incalci regulamentul.

Raspunsul tau citat mai sus il consider bataie de joc, jignire, si ai avertisment.

Consecinta acestei atitudini o poti intui, au fost eliminati altii din motive mai mici (uzer/uzeri banati, posturi sterse, etc)

Te astept cu pretul.
Deci, sa nu exista dubiu, te-am intrebat (acum a doua oara si ultima) cat costa acel aparat daca vreau sa-l cumpar maine ?

Desi nu am nevoie de justificare sa te intreb ceva atat de normal, totusi subliniez ca NIMIC in acest domeniu nu trebuie judecat facand abstractie de pret. Pretul este extrem de important in orice fel de apreciere, discutie, etc.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Aici prezint ceea ce lucrez. O sa pun poze si cu interiorul imediat cum le voi face. Ca date tehnice generale suplimentare as completa acum din memorie:
- capacitate totala de filtrare circa 108.000 uF
- transformator care sustine 1.000w
- etaj de intrare cu arii THAT 340
- tranzistoare finale bipolare MJL4281/MJL4302
-disipatie in clasa A 2x50w

Cand va fi de vanzare, daca va fi, va apare la sectiunea dedica de publicitate a forumului. Nu vreau sa fac din topicul meu un talcioc. As fi foarte incantat daca ne-am concentra pe sunet. Mi-ar placea sa ne strangem la o auditie.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Ok, concluzionez ca iti bati joc.

Iti sterg acest topic si te banez maine.

Deocamdata las sa citeasca toti care intra pe aici.

Oricum, esti un mincinos notoriu si patologic.

Nu te uit cum ai mintit acum multa vreme despre mine chestii total inventate (la vremea aia am ramas masca, cand mi-au zis altii ce minteai!). Numai sa amintesc faptul ca ai negat multa vreme ca tu, "greiere" nu esti "Petrescu" (din "Oradea mare" ca si "altul" pe vremuri din "Giurgiu"). In final, dupa ani de negatie ai recunoscut ca esti unul si acelasi. Dat afara de pe peste tot pe usa si intrat apoi pe fereastra. Ba imi aduc aminte ca te plangeai ca aici te-am banat cand defapt nu te-a banat nimeni, niciodata. Dar acum a venit momentul sa te elimin din aceasta comunitate de oameni normali si civilizati.

Uite, ia exemplu cum se procedeaza, iti faci site-ul tau:
http://dominance-amps.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

In cazul domnului Panaitescu si altii, cand i-am intrebat cat costa, oamenii mi-au raspus, nu era nici un secret, nu au dat-o in abureli.

PS - ca tot esti un dezastru absolut in tot ce tine de marketing, relatii, PR, etc, sa sti ca cei care asculta cu osciloscopul nu-ti cumpara nici macar un stecher impletit de 2 bani. Pentru oamenii care conteaza in acest domeniu (cei care au putere de cumparare) pozele cu osciloscoape nu numai ca nu le spun nimic, defapt ii indeparteaza, probabil multi nici nu ar mai vrea sa probeze..... Si evident, nimeni nu probeaza nimic daca vanzatorul spune ca nu stie cat costa :lol: (absolut penibil!)

Pretul te incadreaza in mod civilizat intr-o categorie anume. Daca pretul este sub un barem, te incadrezi la proba cu boxe de rahat in sistem trancotar si toata lumea e fericita, daca pretul creste peste anume barem, fazele cu osciloscopul si "nu stiu pretul, ca-l fac de drag si pasiune" e metoda sigura sa nu te bage nimeni in seama. Ca si pana acum.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

+ lingusitor si mai ales ipocrit!:

https://www.avclub.ro/forums/topic/960- ... m-edition/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ipocrit la greu! Tocmai tu vorbesti de "cultura asta a pierderii timpului si a taierii frunzei la caini din cauza mizelor marunte, locale,"?! La treaba asta esti campion! Hotul striga hotul! Pai aici in loc de atatea posturi de taiere de frunza la caini ar fi trebuit simplu sa scrii, "Asta e ampliful si asta e pretul, punct. Va invit la o auditie pe A+B+C". Te intreb o data, te faci ca ploua, te mai intreb o data si raspunzi altceva, eventual cu o intrebare, te somez a treia oara si o dai pe "concentratul pe sunet si hai sa facem o hora sau o claca"! :lol:

"Mize marunte si locale" ?! :lol: :lol: :lol: Pai mai "Petrescule"... ca te-ai jurat ca nu esti "Greierasul", eu am memorie.... din pacate. Acum ani si ani imi aduc aminte cata energie depuneai sa lauzi pre-vanzare o trancota de amplif Harman-Carton. Intai ai inceput sa amintesti "din intamplare", cu rabdare, zile, saptamani, apoi ai trecut la "argumentul greu", e cel mai bun din univers, minune! Si dupa, poc! A aparut la vanzare! Totul pentru un profit de 10 lei. :lol:
Asta e una din multe faze de acest tip citite de la..... pardon, Greiere, nu "Petrescu"! :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Imi pare rau Momolo ca nu te pot ajuta aici, dar pentru pret urmareste sectiunea Publicitate. Cu tot dragul din lume iti spun ca atata vreme cat forumul are un regulament incerc sa-l respect si sa nu ies din litera lui. Daca ai intrebari de ordin tehnic sau legate de sunet iti stau la dispozitie. O seara placuta in continuare si imi cer scuze ca nu citesc si nu ma intereseaza lucrurile irelevante.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

https://www.olx.ro/oferta/vand-schimb-a ... f5a779d945" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

SARA-2016 este un proiect public de amplificator cu schema conceputa de mine iar cablajele de catre Alexmm si Vlad. L-au realizat mai multi electronisti-audiofili. Deci oricine il poate realiza.

SARA-2016 nu are nicio legatura cu DM-120H. Au scheme foarte diferite, cum la fel de diferite sunt si principiile care m-au ghidat in proiectarea lor.

SARA-2016 are si el masuratori efectuate care sunt foarte bune si ele. Momolo daca doresti un amplificator bun pe care sa ti-l construiesti cu mainile tale, SARA-2016 zic eu ca este o alegere inspirata.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Ce tupeu! Sa "ma ajuti"! :D

"respecti" regulamentul asa cum "respecta" si politicienii legile si constitutia sau soferii codul rutier. E un stil tipic abuziv (un fel de abuz mascat, defapt in realitate este incalcat spiritul legii printr-o aparenta conformare rau intentionata la forma legii), din pacate foarte raspandit in RO. Pentru asta trebuie mult tupeu si dispret pentru semeni (care sunt luati de fraieri, prosti, papagali).

M-am decis, peste un timp (depinde de chef) te sterg de pe acest forum definitiv si nu vei mai avea decat o singura sansa, sa intri doar cu numele "Greiere" (sau derivatul vechi, "greierasul").
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Petrescu wrote:SARA-2016 este un proiect public
ce-i aia "proiect public" ?!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

viewtopic.php?f=5&t=552" onclick="window.open(this.href);return false;
Pentru a pastra spiritul liber al forumului si dreptul la participare , conducerea hifi-stereo invita pe Comercianti / Producatori / Dealeri din sectorul audio-video modificarea profilului si semnaturii .

Practic , la sectiunea Locatie din Profil trebuie specificat : Comerciant sau Producator sau Dealer ( exemplu Bucuresti / Comerciant ) Semnatura trebuie mdificata/creata pentru a rezulta clar acest lucru : Comerciant / Producator


Reguli de baza :


1. Afisarea in profil si semnatura a datelor de contact , site-ul societatii .

Nu este obligatoriu desi consideram a fi o alegere buna .

2. Postarea reclamelor

Nu este permisa postarea reclamelor
....
viewtopic.php?f=5&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
6. Moderarea
......
Moderatorii si Staff-ul forumului sunt autorizati sa modifice titlurile si continutul mesajelor , cu scopul de a corecta erori de ortografie , sintaxele comenzilor , linkuri , si alte informatii ce ajuta la o mai buna ligibilitate sau pentru a corecta incalcarile regulamentului . Moderatorii si Staff-ul sunt autorizati sa mute discutiile in categoriile oportune sau sa uneasca discutiile acolo unde este oportun .
....
Forum acesta baneaza persoana si nu username-ul , din motive evidente . Daca se descopera inscrierea cu un alt nickname , acesta va fi banat din nou si va pierde dreptul de a mai intra pe forum .
.....
9. Administratorul forumului are dreptul sa stearga si sa dea sanctiuni fara avertisment si fara explicatii. Insa in spiritul acestui forum stergerea este ultima metoda, iar principul de baza este sa se permita dreptul la replica si sa nu se abuzeze de sanctiuni, totul bazat in primul rand pe prezumtia de buna credinta a oricarui forumist si pe fair-play.
.....
4) NU acceptam anunturi din partea unor FIRME sau persoane fizice care au ca business/mica afacere comertul cu aparatura noua si veche.
.....
9) NU se posteaza anunturi de vanzari/cumparari decat la aceasta rubrica dedicata. In restul forumului nu se permit anunturi de vanzare/cumparare sau forme mascate cu intentia vadita de a promova din punct de vedere comercial unul sau mai multe obiecte. Incalcarea atrage avertisment, stergere post si daca nu exista conformare, banare.
.....
Recomandam sa fiti ordonati si sa nu abuzati de libertati !
_____________
viewtopic.php?f=1&t=152&p=1245#p1245" onclick="window.open(this.href);return false;
greierasul wrote:Rockna daca nu ma insel ar trebui sa scoata 3 DAC-uri noi noute , de data asta cred ca vom vedea ceva deosebit, fara gluma, dar si preturile sunt normale acum. Daca aveti RD-2 si e cineva curios sa-l modifice va pot spune la ce am umblat eu.
greierasul = Petrescu ? Evident, da! A recunoscut in privat prin mesaj.
Conform regulamentului este motiv de banare. Conform regulamentului pot sterge.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Un proiect realizat de mai multi oameni cu toate detaliile necesare realizarii lui de catre oricine. Cu schema de functionare, cu desenul cablajelor, cu exllicatii, etc... Exista topice cu acest proiect pe mai multe forumuri romanesti si straine ca http://www.elforum.ri" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.diyaudio.com" onclick="window.open(this.href);return false; si altele.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

:) Momolo, n-a zis nimeni nimic impotriva deciziilor pe care le-ai luat sau le vei lua. Fiind forumul tau evident ca faci ce vrei. Dorinta mea ar fi doar sa procedezi elegant, asa cum te stiam eu.

Post Reply