Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
  Versiune printabilă

Re: KENWOOD
Autor Mesaj
MesajScris: 08 Apr 2020, 16:58 
Neconectat

In acest topic, ai ceva util, interesant de spus despre Kenwood? Multi oameni care citesc despre scule presupun ca nu prea sunt curiosi de off-topicuri prea abundente, daca se poate deloc. Motivul interventiei mele la anumite lucruri pe care le-ai scris, are legatura exclusiv cu o atitudine aroganta care ti-a mai scapat cateodata. ''Detaliul'' asta poate inhiba/demotiva faptul de a mai exista discutiile la obiect, din pacate. Ai remarcat ca nu a mai raspuns nimeni aici, nu?
Numa bine.

Sus

MesajScris: 08 Apr 2020, 19:01 
Neconectat

Am vorbit despre problemele pe care le am avut și eu similare la Kenwood, te poți opri?

Technics 7

....uneori nu aud nimic la scule...

Sus

MesajScris: 30 Mai 2020, 21:10 
Neconectat

Domnilor,

Nu mai bagati batul prin gard :))

Doresc sa va impartasesc ca, sunt putin suparat ca "mi-a scapat" un 7030 la pret bunicel ... am sunat cam tarziu...aia e.
Dar mai cautam. Si 7050-ul este tentant, dar parca cam multi banuti...

Povesteam pe topicul cu deck-uri, de noua jucarie, Yamaha KX-W392, si ca sa ma leg si de treaba cu masinile...
Recent mi-am facut cateva casete inregistrate, cu sursa FLAC/DAC. Mi se pare ca suna bestial, desi casetele sunt Type I, si vechi. Neinregistrate, dar vechi (Goldstar Philips, Sony). E si un type IV pe drum, gandul si la niste croame, in fine. Imi pare rau acum ca, de cateva luni, din familie ne-a parasit un Audi, fabricat in 2003-2004, care avea si magazie de CD-uri (in portbagaj), dar si slot de caseta, in bord!. Mai pustan fiind, mi se parea o tampenie, scria acolo ceva si de Dolby....cat de prost eram...
Acum as lua masina aia inapoi doar sa ca pot sa ascult casetele proaspat trase cu Dolby B sau C :))

Si sistemul audio (Audi Concert si nu mai stiu cum..) se auzea foarte bine, clar, bass in spate sub luneta, integrat in spatele tetierelor...era treaba misto.

Sony MDS-JB920 QS || Tesla B115
Universum HiFi F-2091||Shure M75-6S
JBL 140/230

"Caut sa ascult muzica, nu boxele..."

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ora este UTC [ DST ]