Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

Salut, dapetre!
Sylver Cheetah 53 wrote:Eu sînt cu căştile la urechi, toată ziua.
Sylver Cheetah 53, folosirea abuziva a castilor (prea mult timp, prea tare, etc) duce in timp la afectiuni ORL. Acum esti tanar dar mai incolo o sa vezi ce o regreti abuzurile fara rost, iar timpul nu-l poti intoarce inapoi!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
dapetre
Posts: 8
Joined: 27 Oct 2018, 10:42
Location: Oradea

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by dapetre »

Salut momolo,
trebuie sa recunosc ca m-am inscris pe acest forum si datorita tie, adica a felului in care te implici in diverse postari si dialoguri de pe acest forum.
respect
Yamaha AX-1070, Pioneer A-616-MK2, NAD 317
Visaton Experience-V2, Pilot V300-MK3, Beovox S75
Revox A77, Thorens TD-318, Denon DP-51F, Sony CDP-333-ES, Arcam Alpha 7se,
Onkyo TA-2060, AIWA AD-880

User avatar
Catalin K.
Posts: 32
Joined: 25 Nov 2018, 09:17
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Catalin K. »

Buna seara, sunt Catalin, "rasfoiesc" cu atentie de ceva vreme forumul dvs., multe subiecte care ma intereseaza, felicitari! Bine v-am gasit!

User avatar
_BGD_
Posts: 414
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by _BGD_ »

Salutare Catalin,

Bine te-ai inscris in aceasta comunitate.

Forumeala placuta!

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by johndoe21ro »

Catalin K. wrote:Buna seara, sunt Catalin, "rasfoiesc" cu atentie de ceva vreme forumul dvs., multe subiecte care ma intereseaza, felicitari! Bine v-am gasit!
Cred ca intentia threadului a fost o introducere mai relevanta... adica ce echipamente ai, ce muzica asculti, de cand ai aceasta pasiune, etc. Un "Salut!" si un "rasfoit" suna... fad.
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Horea
Posts: 4
Joined: 25 Nov 2018, 11:43

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Horea »

Salut! Sunt Horea, novice in domeniu HiFi. M-am inscris pentru documentare....cu ajutorul vostru sper sa ma lamuresc ....cat de cat.
Ascult muzica de 35 de ani (rock, electronica, clasica etc)...cel mai mult la casti.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by kaav »

Bine ai venit.
Daca consideri ca ai ceva de spus spune, fi onest cu tine si pe cat este posibil si cu altii. Castiile nu sunt foarte sanatoase pentru urechi si ca efect secundar, pot afecta simtul echilibrului. Stiu ca corpul poate duce mult, dar e bine sa avem un pic mila si de el. Am ascultat foarte multa vreme la casti (dopuri) si cu toata satisfactia care mi-au oferit-o in trecut, nu as mai recomanda auditia la casti acum. Spor la citit si daca iti pica bine si la scris :D

gehost
Posts: 15
Joined: 01 Dec 2018, 13:48

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by gehost »

Salutare tuturor,

Sunt un meloman convins si in acelasi timp sunt si o persoana careia ii place sa asculte muzica pe aparatura hi-fi astfel incat sa simt muzica, nu sa o aud. "M-am folosit" de sfaturi si pareri pe care le-am citit aici inca de dinainte de a deveni membru si vreau sa spun ca apreciez forumul si "drepturile" care sunt aparate la rubrica REGULAMENT. Apreciez, si intotdeauna am apreciat ce inseamna bunul simt.
Sper ca multi ani de acum incolo forumul sa fie in picioare si "sa fie folosit" astfel incat impactul sa fie pozitiv.

Numai bine,
gehost
A fi OM nu te costa nimic, este o alegere.


AndreiM
Posts: 9
Joined: 06 Dec 2018, 09:25
Location: Brasov

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by AndreiM »

Salutare tuturor,

Nu am cu ce echipamente audio sa ma laud, am ascultat muzica la boxe banale de plastic. Recent am avut ocazia sa gust putin din arta asta, la un amic si am ramas wow :shock: . Nu stiam cum suna muzica de fapt :oops: . In cautarea de informatii pentru o viitoare achizitie, am dat de acest forum si sper sa invat cat mai multe de la voi.

O zi faina.

Andrei.

User avatar
_BGD_
Posts: 414
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by _BGD_ »

Salutare Andrei,

Si bine te-am gasit.

Referitor la discutia despre sfaturi amplificator/boxe...
Acest amic al tau, din ce ti-a dat sa "gusti"? (statie, boxe, sursa, gen muzical)

AndreiM
Posts: 9
Joined: 06 Dec 2018, 09:25
Location: Brasov

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by AndreiM »

Nu stiu exact modelul, dar boxele erau Focal iar amplificatorul Denon. Sursa CD-uri cu rock, clasica, electronica..

nluca
Posts: 6
Joined: 29 Dec 2018, 12:18

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by nluca »

Buna seara
Scuze ca am trimis intai intrebarea si apoi ma prezint Am avut doar telefonul la mine si e mai greu cu scrisul mic de la o varsta!!!! Sunt Narcis , din Iasi, pasionat de multimedia, in cautarea auditiei perfecte si a noutatilor in domeniu ... atat cat timpul imi permite! Sper sa gasesc in forum, oameni pasionati ca si mine cat si raspunsul la intrebarile mele! Am ajuns la varsta cand intai intreb si apoi cumpar! E mult mai ok decat viceversa! Numai bine si Sarbatori fericite la toata lumea!

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Sărbători fericite, tuturor!
www.youplay.ro

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1880
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by SOLO »

Bine ai venit pe forum Narcis,

Sarbatori Fericite tuturor!
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Post Reply