Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
octavian
Posts: 1
Joined: 13 Sep 2019, 08:54

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by octavian »

Buna ziua si bine v-am gasit!
Numele meu este Octavian, am 47 ani si locuiesc in Giurgiu.
Ascult muzica de cand ma stiu, cu accent pe blues, rock clasic si jazz.
Am ajuns aici cautand pe net boxe deoarece a venit timpul sa le inlocuiesc pe cele detinute :D

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Salut, Octavian. Bine ai venit.
www.youplay.ro

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Dadix »

Salutare spun , noilor veniti ! :roll:

phoenix
Posts: 35
Joined: 16 Oct 2019, 13:18

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by phoenix »

salutare tuturor ,sunt mihai ,am 37 de ani , pasionat de audio de cand ma stiu , in special trancote japoneze analog, posed o colectie de vreo 80 aparate , 6 perechi de boxe si un mag akai gx 266 ,din cauza carora ma cert cu toata lumea.........

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Salut, Mihai!
De unde ești? :)
www.youplay.ro

phoenix
Posts: 35
Joined: 16 Oct 2019, 13:18

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by phoenix »

Sylver Cheetah 53 wrote:Salut, Mihai!
De unde ești? :)
cluj

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Marfă. Fata de care sînt eu îndrăgostit, stă la Cluj. (născută în Dej)
www.youplay.ro

phoenix
Posts: 35
Joined: 16 Oct 2019, 13:18

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by phoenix »

Sylver Cheetah 53 wrote:Marfă. Fata de care sînt eu îndrăgostit, stă la Cluj. (născută în Dej)
esti norocos , ardelencele sunt cele mai cele......

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Crede-mă că știu. :wink:
Bine ai venit pe forum!
www.youplay.ro

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

phoenix wrote:salutare tuturor ,sunt mihai ,am 37 de ani , pasionat de audio de cand ma stiu , in special trancote japoneze analog, posed o colectie de vreo 80 aparate , 6 perechi de boxe si un mag akai gx 266 ,din cauza carora ma cert cu toata lumea........
Bine ai venit!
Acum poate cantitatea de trancote pare mare..... insa sa vezi mai incolo! :lol: :lol: :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by johndoe21ro »

Clujul e fruncea! :wink:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

adic72
Posts: 28
Joined: 27 Mar 2020, 18:52

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by adic72 »

Buna ziua tuturor!
Sunt Adrian, varsta 48, din Galati si m-am inscris pe forum pentru a ma documenta. De fapt, am parcurs cateva subiecte de interes inainte de inscrierea pe forum dar am considerat ca este politicos sa ma inscriu, sa ma prezint si sa am astfel permisiunea colegilor de forum pentru a pune cateva intrebari. Muzica pe care o ascult, difera functie de starea pe care o am, astfel incat pot asculta cu placere B.B.King, pentru ca apoi sa trec la Enigma, Vanilla Ice sau Pink Floyd. Sunt momente cand am nevoie de jazz sau muzica clasica, doar ca unele genuri muzicale au nevoie de investitii in echipamente, pentru un sunet de calitate. La varsta de 17 ani am avut un magnetofon Tesla - cel cu leduri - la care aveam atasate boxe Pop. Ascultam cam tot se putea in acea perioada. Am cumparat prin '95 o combina muzicala Philips, pe care aproape ca nu mi-am permis-o, dar era un salt de la benzi sau casete, la cd. Inca o am si arata ca in ziua cumpararii. Au urmat diferite sisteme... 2.1, 5.1, boxe bluetooth, functie de cerintele copiilor, dar toate fac doar zgomot...probabil lor le place, neputand face comparatie cu altceva. Mentionez ca stau la casa, am vecini la distante destul de mari, iar muzica se asculta doar in casa, deci nu ne "deranjam" decat pe noi, nu si vecinii. Avand in vedere situatia actuala, cand vom sta mai mult in casa (in perioada asta a anului eram deja in curte facand diverse activitati gospodaresti), m-am gandit ca mi-ar placea sa ascult muzica altfel decat pana acum. Aceeasi muzica, dar cu un altfel de sunet, cu o alta fidelitate, daca imi este permis sa ma exprim asa...va amintesc ca nu sunt nici pe departe un cunoscator in domeniu, dar pot invata, pot acumula. Cam lunga prezentarea, dar am vrut sa ma fac inteles, sa exprim ceea ce vreau, fara sa creez nemultumiri.

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Bine ai venit, Adrian!
www.youplay.ro

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

adic72, nu e lunga prezentarea, este de bun simt! Multumesc pentru ca te-ai alaturat comunitatii asteia (in general tacute, doar cativa mai clantzanim pe aici, restul doar citesc dar nu sunt chiar putini). Dupa autodescrierea ta esti de-al meu! Curaj!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

adic72
Posts: 28
Joined: 27 Mar 2020, 18:52

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by adic72 »

Eu multumesc! Pentru acceptare, dar si pentru invitatia de a intreba atunci cand am nevoie de sfaturi, sugestii, solutii. Desigur, am deja o intrebare legata de achizitionarea unui amplificator si boxe, dar cred ca intrebarea ar trebui pusa in sectiunea respectiva.
Multumesc!

Post Reply