Care sunt cele mai bune boxe pentru muzica heavy metal ?

CD, vinil, concerte
Post Reply
cosminel
Posts: 2
Joined: 12 Jan 2016, 02:25

Care sunt cele mai bune boxe pentru muzica heavy metal ?

Post by cosminel »

Buna ! Am nevoie de ajutor va rog . Multumesc pentru raspunsuri ! In primul rand recunoasc ca nu detin nici cd player si nici boxe de doamne ajuta . Recunosc ca doresc sa imi cumpar un cd player care functioneaza pentru calitatea 24 respectiv 32 de biti gen Denon sau Pioneer. Am inteles ca boxele nu au nimic de-a face cu acest subiect ( slava domnului !!! ) In ultimul timp m-am interesat cat de cat despre calitatea instrumentelor de muzica insa cum sunt prea multe nu stiu de unde sa aleg. Ma intereseaza foarte mult niste boxe care sa se auda clar si care sa fie ok pentru muzica heavy sau rock . La fel am citit despre hi-end speakers .... oare care model ar fi bun si la un pret nu prea scump ? As dori sa fie cat de mari ( urasc boxele mici ! ) normal pentru camera le vreau. La fel , boxele ma intereseaza sa ajunga la cat mai multi khz ( peste 50 khz ... da , stiu ... eterna poveste cum urechea umana nu aude , nu prea ma intereseaza chestia asta ) Despre materialele cu care sunt facute boxele habar nu am ... citeam ca cele care contin si titaniu ( habar n-am unde ) sunt ok ; Daca vorbim despre bani as dori sa nu ii bagam in problema , as dori sa stiu un top best de la pretul mic pana la cel mare . Deci cam asta vreau : un top best . Despre instrumentele muzicale hi-res ce credeti ? Sunt mai bune ca cele hi-end ? Am vazut ca exista cd-uri care sunt facute la tehnologia 24 biti / 96 sau 196 khz ( japanese edition sau blu-spec CD - un cd-u bluray ) acestea cred ca au nevoie de niste boxe de calitate , care ar fi acelea ? ( intrebarea ca si mai sus ) .

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Care sunt cele mai bune boxe pentru muzica heavy metal ?

Post by momolo »

cosminel, ai gresit capitolul, aici e pentru discutii despre muzica, discuri si nu scule audio. Vezi ca e un capitol cu topic special de facut cunostinta (de dat buna ziua la intrare, asa cum trebuie sa spui buna ziua la toata lumea cand intri prima oara undeva), uite, cam pe aici, gasesti tu (numai sa nu faci topic nou!):
viewforum.php?f=9" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

cosminel
Posts: 2
Joined: 12 Jan 2016, 02:25

Re: Care sunt cele mai bune boxe pentru muzica heavy metal ?

Post by cosminel »

Multumesc ! Voi tine cont de sfaturi .

Post Reply