Super oferte

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Super oferte

Post by johndoe21ro »

Jadis DA88S < 2400eur

Daca nu are nimeni nimic impotriva, m-am gandit ca poate ar fi o idee buna sa postam aici oferte bune de vanzari de echipamente si cabluri audio.
Eu am gasit un Jadis DA88S la aproximativ 1/3 din pretul de lista pe audiomarkt. Cred ca se mai poate negocia pana la cca 2k! Sigur, optim este sa ai pe cineva in Germania pentru un transport cat mai sigur si mai ieftin. Eu unul am primit pachet de pana in 15kg in cca 4 zile si am platit 17 eur (cu tracking)! Si nu, nu era Atlassib ci Posta Germana! :mrgreen:
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=5398913218" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Triangle Magellan Cello SW2 < 4k eur

Triangle-urile astea sunt niste incinte absolut dementiale. Cu amplificare, sursa, cablare, camera si pozitionare corecte sunt foarte high-end. Sunt extrem de transparente si de pretentioase si necesita multa experienta si migala in completarea setupului (eventual si finante) insa eu unul as putea muri linistit cu o pereche! Pretul cred ca este foarte bun si, pentru cine este aproape de unguri, un drum cu masina (si o reducere de pret) le transforma intr-un chilipir! De la Nadlac sau Szeged la Oroshaza este fix o aruncatura de bat!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2069736167&" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Audio Research GS Galileo Pre

Post by johndoe21ro »

Audio Research GS Galileo Pre (cu preu phono integrat) nou, la 10.500 eur (pret de lista: 21.500 eur)

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=9064878010" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super oferte

Post by momolo »

Sper ca forumul nostru sa fie citit si de milionari!
Nu de alta, dar sa ne facem utili in sfaturi de cumparare! :lol:

PS - cele mai mari caderi la preturile second hand sunt la cele mai scumpe aparate si boxe. Idem cu sectorul auto. Mai pe romaneste, banul trage la omul bogat ca puricele la caine.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

momolo wrote:Sper ca forumul nostru sa fie citit si de milionari!
Nu de alta, dar sa ne facem utili in sfaturi de cumparare! :lol:

PS - cele mai mari caderi la preturile second hand sunt la cele mai scumpe aparate si boxe. Idem cu sectorul auto. Mai pe romaneste, banul trage la omul bogat ca puricele la caine.
:lol:
Corect! Totusi, chiar si asa pretul nu e rau avand in vedere varsta sculei! Eu am achizitionat de mai multe ori de pe audiomarkt si, din experienta, pot spune ca majoritatea vanzatorilor mai negociaza la pret... Nu stiu cum suna scula si daca isi face banii ceruti insa banuiesc ca poate fi testata inainte, la importator...

P.S. Momolo, mai avem si membri cu sisteme mai babane pe aici... Nu-i nominalizez pentru ca se pot supara dar nu strica nimanui postarea mea! Ma gandesc ca exista totusi o sansa (infima, poate) ca o postare de a mea de pe aici sa ajute cuiva! Eu unul am vandut multe ponturi bune (zic eu) pana acum.... finalizate cu achizitii, desigur (inclusiv aici, pe forum)! :)
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super oferte

Post by momolo »

johndoe21ro wrote:P.S. Momolo, mai avem si membri cu sisteme mai babane pe aici...
desigur, dupa ce nu mai au bani nici sa-si mai cumpere izmene. :lol:
johndoe21ro wrote:Eu unul am vandut multe ponturi bune (zic eu) pana acum.... finalizate cu achizitii, desigur (inclusiv aici, pe forum)!
te saturi tu de sportul asta pana la urma! E cale sigura sa ti-o iei in freza. Nu degeaba se spune ca nici o fapta buna nu ramane nepedepsita sau facerea de bine e fu_ere de mama. Eu am reusit de ceva vreme sa ma lecuiesc... sunt aproape vindecat! :lol: Asa ca ma uit si ma amuz!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

momolo wrote:
johndoe21ro wrote:P.S. Momolo, mai avem si membri cu sisteme mai babane pe aici...
desigur, dupa ce nu mai au bani nici sa-si mai cumpere izmene. :lol:
johndoe21ro wrote:Eu unul am vandut multe ponturi bune (zic eu) pana acum.... finalizate cu achizitii, desigur (inclusiv aici, pe forum)!
te saturi tu de sportul asta pana la urma! E cale sigura sa ti-o iei in freza. Nu degeaba se spune ca nici o fapta buna nu ramane nepedepsita sau facerea de bine e fu_ere de mama. Eu am reusit de ceva vreme sa ma lecuiesc... sunt aproape vindecat! :lol: Asa ca ma uit si ma amuz!
Eu pretind ca ma descurc binisor printre jaloane... Am invatat sa nu recomand orice si oricui! Altfel, rezultatul de care vorbesti ar fi foarte probabil! :lol:
Cat despre izmene... a venit vara! Eu umblu in dansa goala de cateva luni bune! :mrgreen:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Audio Aero Design Prestige CD/SACD Player @ 3400eur

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2059183741" onclick="window.open(this.href);return false;

Are ceva vechime insa daca laserul si mecanismele sunt ok, la 3k eur, ar trebui sa fie o oferta interesanta! "Suedezul" are o groaza de calificative pozitive si se lauda ca-l poate plimba prin toata Europa la bussiness class! :D
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Care vrea un Tenor prin casa? :lol:

Tenor Audio 150HP Hybrid Power Amp @ 7.250EUR

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7135719152&" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
hersorin
Posts: 764
Joined: 12 Oct 2008, 18:35
Location: Bruxelles

Re: Super oferte

Post by hersorin »

johndoe21ro wrote:Triangle Magellan Cello SW2 < 4k eur

Triangle-urile astea sunt niste incinte absolut dementiale. Cu amplificare, sursa, cablare, camera si pozitionare corecte sunt foarte high-end. Sunt extrem de transparente si de pretentioase si necesita multa experienta si migala in completarea setupului (eventual si finante) insa eu unul as putea muri linistit cu o pereche! Pretul cred ca este foarte bun si, pentru cine este aproape de unguri, un drum cu masina (si o reducere de pret) le transforma intr-un chilipir! De la Nadlac sau Szeged la Oroshaza este fix o aruncatura de bat!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2069736167&" onclick="window.open(this.href);return false;
Am avut ocazia sa iau boxele cu 3 k euro cu 3-4 ani in urma (fix inainte de Pioneer ), dar nu m-au convins la sunet .
RME 9632 Bel Canto 3.5 Unico 200 Pioneer S1EX Jena Labs Furutech

User avatar
hersorin
Posts: 764
Joined: 12 Oct 2008, 18:35
Location: Bruxelles

Re: Super oferte

Post by hersorin »

johndoe21ro wrote:Care vrea un Tenor prin casa? :lol:

Tenor Audio 150HP Hybrid Power Amp @ 7.250EUR

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7135719152&" onclick="window.open(this.href);return false;
Eu cred ca se poate lua lejer sub 7000 , doar sa vrei .
RME 9632 Bel Canto 3.5 Unico 200 Pioneer S1EX Jena Labs Furutech

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

hersorin wrote:
johndoe21ro wrote:Triangle Magellan Cello SW2 < 4k eur

Triangle-urile astea sunt niste incinte absolut dementiale. Cu amplificare, sursa, cablare, camera si pozitionare corecte sunt foarte high-end. Sunt extrem de transparente si de pretentioase si necesita multa experienta si migala in completarea setupului (eventual si finante) insa eu unul as putea muri linistit cu o pereche! Pretul cred ca este foarte bun si, pentru cine este aproape de unguri, un drum cu masina (si o reducere de pret) le transforma intr-un chilipir! De la Nadlac sau Szeged la Oroshaza este fix o aruncatura de bat!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2069736167&" onclick="window.open(this.href);return false;
Am avut ocazia sa iau boxele cu 3 k euro cu 3-4 ani in urma (fix inainte de Pioneer), dar nu m-au convins la sunet.
Lucrurile sunt foarte complicate! Fara 35-40k eur (pret de lista) (nu vreau sa emit vreo regula... asa am aproximat eu iesirea cea mai usoara din incurcatura) in spatele lor, nici pe mine nu m-ar convinge Cello-urile ca, de altfel, multe alte incinte. Important este ce se intampla cand le asiguri spatele si, ca la multe alte Triangle-uri, atunci incepe magia! Insa astea sunt incinte pentru cei pasionati, pentru cei care au timp, chef, exprienta si bani pentru a se 'juca' in voie (sau, mai degraba, corespunzator) cu ele... Incintele astea, din punctul meu de vedere, presteaza si presteaza bine doar dupa ce prestezi si tu pentru ele, nefiind cele mai echilibrate din gama Magellan... :mrgreen:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Pass Labs X150.8 @ 4750eur!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=4336541173&" onclick="window.open(this.href);return false;

Daca mai negociaza putin, avand in vedere pretul de lista de 10k, nu e un pret rau! La seria .8 au fost mai exigenti! :mrgreen:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Pioneer S-1EX @ 4200 eur!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8430454962&" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Interesant cat de 'in fata' le are plasate posesorul! Probabil din cauza televizorului!
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
hersorin
Posts: 764
Joined: 12 Oct 2008, 18:35
Location: Bruxelles

Re: Super oferte

Post by hersorin »

Si eu sunt mirat . Sunt boxe care merg foarte bine linga perete , fara sa huruie basul .
Pretul corect (dupa atitia ani ) ar fi 4000 . Dar cred ca cine le vrea le scoate cu 4000 .
RME 9632 Bel Canto 3.5 Unico 200 Pioneer S1EX Jena Labs Furutech

Post Reply