Hifiarena 2018

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
hondaru
Posts: 317
Joined: 31 Oct 2010, 06:35
Location: La tara...
Contact:

Re: Hifiarena 2018

Post by hondaru »

Multumesc doruinsa meritul nu este al meu ci al colegului glucica el fiind cel care a obtinut invitatiile pentru eveniment.
Interesanta expozitia insa este precum cea a unui show auto unde te duci sa vezi un Rolls in "carne si oase" dar stii sigur ca nu-l vei avea niciodata. Experienta insa este intotdeauna pozitiva.
◄◄ REW ► PLAY ▌▌PAUSE █▌STOP ►► FF
Daca nu ajungi sa te pierzi in muzica atunci muzica se pierde in sistemul tau

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Hifiarena 2018

Post by brighty »

Vânzări de 500.000 de euro și peste 4000 de vizitatori la prima ediție a Multimedia Trends – HI-FI audio-video EXPO

https://www.gadget.ro/vanzari-de-500-00 ... ideo-expo/" onclick="window.open(this.href);return false;

(Link-ul nu ofera explicatii relevante, in opinia mea... dar asta e tot ce am gasit despre aceasta expozitie)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Hifiarena 2018

Post by momolo »

brighty wrote:Vânzări de 500.000 de euro și peste 4000 de vizitatori la prima ediție a Multimedia Trends – HI-FI audio-video EXPO
pare o gogoasa goala pe dinauntru, adica trombon. Poate doar daca expo a fost vizitata de autocarele alea desertate cu israelieni (veniti in RO sa joace la pacanele ca la ei acasa e interzis). Am fost la inceput si sfarsit, i-am vazut pe poporul ales in ambele ocazii misunand prin zona. In rest ....poate doar un baron de-al nostru sa fi avut pofte in zilele alea..... Sau poate au vandut cei de la Bang&Olufsen! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Hifiarena 2018

Post by brighty »

Pe pagina de facebook a Multimedia Trends se anunta o noua editie in 2019, intre 27-29.09, tot la Radisson.

sltraian
Posts: 73
Joined: 11 Dec 2015, 22:45
Location: Timisoara

Re: Hifiarena 2018

Post by sltraian »

momolo wrote:
Alte camere interesante, cele de la dl. Paul Hafner. Acum am intrat prima oara in "camera ieftina", cea cu Primare si Dali bookshelf. In prima zi nu am bagat de seama ca mai exista o camera, poate era usa inchisa. Aici pot spune ca am auzit cel mai bun sistem ieftin. Boxele Dali tip bookshelf (le vedeti in poze, nu am retinut modelul. Sunt foarte frumusele) mi se par foarte ok la sunet. Nu degeaba m-am mirat de unele pareri cum ca "Dali tipa". Nu prea cred. Dimpotriva, asa ca feeling si ghicire, cred ca boxele astea sunt mai sus decat scularaia Primare, adica ar merita o scularaie si mai scumpa in spate. Cat priveste Primare, le stiu pe dinafara, sunt cam la fel cum le tineam minte. Am aflat si preturile (amicul cu care venisem intreba si isi nota). Pai sunt chiar foarte faine la pretul lor! Adica un sistem decent din categoria ieftina raportata la restul exponatelor de acolo. Adica cel mai bun sistem ieftin. Si chiar foarte dragut ca sunet tinand cont de pret si comparand.
Boxele Dali din poze par a fi Epicon 2, Epicon fiind gama de varf de la ei. Care costa aproape 4500 euro noi...
Vai de majoritatea dintre noi ca nici din astea de "buget" nu ne permitem :)

Post Reply