Ora este UTC [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 682 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
  Versiune printabilă

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)
Autor Mesaj
MesajScris: 24 Sep 2020, 16:54 
Moderator
Neconectat

Bun venit!

Sus

MesajScris: 28 Oct 2020, 09:32 
Neconectat

Salut,

Cristian, 46 ani, am un Devialet D200 si boxe Triangle Delta Signature. Ma intereseaza sa mai upgradez sistemul, eventual tot cu Triangle seria Magellan.

Sus

MesajScris: 11 Noi 2020, 05:15 
Neconectat

Salut comunitatea.

Numele și vârstă sunt mai puțin importante, să zicem că sunt copt bine.
Pasionat de sunet de mic copil, ca formație profesională știu cu letonul dar nu profesez în acest domeniu.
Ascult vinil și cd, probabil că sunt printre ultimii mohicani care încă mai ascultă cd si vinil, dau destui bani pe ele.
Dispun de multă aparatură audio strânsă în timp, cum se spune..... am mai multe sisteme audio.
Cred că "veața e pustiu" fără această artă numită muzică.

Sus

MesajScris: 11 Noi 2020, 07:33 
Neconectat

Salut DonCarlos,

Bine ai venit pe la noi :)

Unii mai asculta si benzi de magnetofon .. 8)

Sony MDS-JB920 QS || Tesla B115
Universum HiFi F-2091||Shure M75-6S
JBL 140/230

"Caut sa ascult muzica, nu boxele..."

Sus

MesajScris: 22 Noi 2020, 18:46 
Neconectat

salutare la toata lumea, normal daca m-am inscris pe forumul asta ar trebui sa fiu audiophil, dar nu sunt. M-am inscris cu speranta sa fiu ajutat cu ceva sfaturi in domeniu audio si din pacate nu pot oferi nici un sfat pt nimeni in acest domeniu , dunt o trancota, asta ca sa vedeti ca am citit cateva zile acest forum inainte de ma inscrie ! Am fost sergent angajat si dupa subofiter in MapN 16 ani si 11 ani Maistru militar la pompieri, acum pensionar . Muzica ascult de obicei la volum mic in timp ce lucrez la calculator la prelucrare foto-video sau proiectare 3d diverse piese pt fabricarea lor la cnc. din cand in cand ma mai apuca nebunia si dau si tare tare, dar asta rar si nu dureaza mult !

Sus

MesajScris: 22 Noi 2020, 21:44 
Moderator
Neconectat

Florin_C scrie:
normal daca m-am inscris pe forumul asta ar trebui sa fiu audiophil, dar nu sunt.
am obosit eu sa tot spun ca NU trebuie sa fie cineva neaparat audiofil ca sa activeze aici! Chiar si denumirea acestui forum nu este audiofila (HiFi). Inca ma mai incapatanez sa cred ca trancotarii si audiofilii se pot intelege si pot convietui in pace si fericire.....Daca fiecare se lasa de unele metehne specifice.
Florin_C scrie:
M-am inscris cu speranta sa fiu ajutat cu ceva sfaturi in domeniu audio si din pacate nu pot oferi nici un sfat pt nimeni in acest domeniu
nu-i musai sa te inscri ca sa dai sfaturi. Sunt unii care dau numai sfaturi si sunt atat de plini ca nu mai e loc in jurul lor.... Adica eu de exemplu! :lol: Dau sfaturi si cand nu e nevoie! :lol: Iti torn acum o bena plina de sfaturi, zece tone varsate instant, nu mai iesi de sub gramada! :lol:
Florin_C scrie:
am citit cateva zile acest forum inainte de ma inscrie
asta e cea mai adevarata dovada de RESPECT. Poate ca i-am sutuit (biciuit) pe unii aparent cam repede insa motivul ascuns a fost enervarea mea cand i-am vazut putori, adica genul ala de individ pe care il roade o chestiune de aflat/informat ACUM, INSTANT CA MOR! Intra ca bila in popice, nu citeste nimic ca NU ARE RABDARE, vrea ACUM sfatul raspunsul, rezolvarea! Ba unora le e si lene sa citeasca mai mult de o fraza scurta daca le dai un sfat. Ei bine, pe putorile astea le miros instant si si-o fura de la mine.
Deci, a citi inainte, a te documenta despre ce se scrie pe un forum si in general cam ce se intampla, e o dovada de respect si educatie. Iar respectul genereaza respect. Inversa e valabila.

Deci, salut pe toti care ati intrat in ultima vreme!

Sus

MesajScris: 27 Noi 2020, 09:56 
Neconectat

Bun venit, tuturor celor noi!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 682 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Ora este UTC [ DST ]