Noile Magneplanar 3.7

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Noile Magneplanar 3.7

Post by SOLO »

Image

Prezentate la CES Las Vegas .

Inca ma mai gandesc cu drag la MG12 pe care le-am vandut . Cu cat sunt mai mari panourile cu atat suna mai bine . Ciudat ca in Romania nu am intalnit nici macar o persoana care sa aiba o pereche de Magneplanar .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Noile Magneplanar 3.7

Post by momolo »

SOLO wrote:Ciudat ca in Romania nu am intalnit nici macar o persoana care sa aiba o pereche de Magneplanar .
exista.

Mie nu-mi displac dar nu m-ar multumi pana la capat. Mi se par bune in zona medie, coerente, insa per total sunetul nu are impact, mai bine spus e lesinat, mai bine spus nu "prinde" viteza naturala.... sau defapt e vorba nu atat de viteza in sine cat de impactul sunetului natural care pe aceste panouri nu este redat corect. Mie imi induc plictiseala. Plus de asta au nevoie de niste amplificatoare potente, deci foarte scumpe.

Mai mult mi-au placut QUAD ESL cu toate ca sunt chinezesti (made in China). Astea au ceva peste Magneplan care la comparatie par mai seci, mai plate, mai lesinate.

Insa exista la toate astea niste coloratii specifice, mai ales in zona medie de mijloc, mai ales pe voce.

In opinia mea redau foarte frumos chitara electrica. Le-as considera boxe de rock si pop mai ales....Ok, asta e numai opinia mea personala iar boxe perfecte nu exista.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply