Cayin CDT 23

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Cayin CDT 23

Post by SOLO »

S-a intamplat sa am acest cd-player in casa pentru cateva zile pentru o proba si ma gandeam sa scriu cateva impresii personale . Playerul a fost adus de nou , l-am scos din ambalaj acasa ( bucuros ca un copil cu jucaria noua ) si l-am pus imediat la treaba in locul lui Audio Analogue Rossini .
Recunosc ca am ramas putin dezamagit . Am citit atatea lucruri frumoase pe net despre el , dar in sistemul meu pur si simplu nu vrea sa sune . Sunt sigur ca e si chestie de rodaj , dar eu nu prea mai am rabdare ( acum sta pe tusa ).
Timbrul e ok , natural , fara coloratii sau ciudatenii care sa atraga atentia . Are atat iesire pe lampi cat si solid . Dupa doua zile de test mi-a placut mai mult iesirea pe solid ( foarte greu de facut distincite intre cele doua iesiri , din nou rodajul cred ..) .
Basul destul de amortit , reconstructia scenei destul de limitata , detaliul bunisor , nici o diferenta intre 24/192 activat/dezactivat , dinamica muzicala modesta. Practic nu prea impresioneaza in nici un fel ( o fi o calitate ? )

E posibil sa nu se impace prea bine cu pre-ul ( Conrad Johnson PV11 ) sau sa fie nevoie de un rodaj foarte bun . Cabluri am tot schimbat fara folos .

Parca i-as mai da o sansa totusi ....

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cayin CDT 23

Post by momolo »

insa e posibil sa fie doar...chinezesc... si doar atat ! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Cayin CDT 23

Post by SOLO »

Posibil ...

Totusi trebuia sa-l rodez mai serios , nu a mers mai mult de 6 ore per total . Cred ca tot din cauza asta iesirea pe lampi era mai aspra decat cea pe solid , practic insuportabila .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
felixx
Posts: 200
Joined: 04 Oct 2008, 09:13
Location: Bacau

Re: Cayin CDT 23

Post by felixx »

Ce lampi erau inauntru?
http://customaudioprojects.com
"I'm glad I can build my own mistakes."

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Cayin CDT 23

Post by SOLO »

2 X 6922 rusesti .

Niste prieteni au pus NOS si spun ca e alta viata . Nu zic , o fi .. dar depinde de rezultatul final .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Post Reply