Tangent

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Tangent

Post by dhany »

Tangent Audio are cumva reprezentanta la noi?Nu am vazut nici pe siteul lor.
http://www.tangent-audio.com/en/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Tangent

Post by momolo »

Din ce stiu eu, nu au, insa stiu ca exista in Italia.

Totusi, parerea mea, sunt alte jdemii de chinezisme din astea pe piata; aproape identice si produse in aceleasi fabrici chineze cu aceleasi piese chinezesti dar cu nume/marketing diferit ( pe Tangent astea le-am vazut anii trecuti pe la expo TAV, sunt chinezisme 100% cu preturi de "danish lifestyle audio" :D Erau doar expuse prin holuri, nu se obosea nimeni sa faca demo de audiofilie cu asa ceva )
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Tangent

Post by dhany »

Multumesc mult pentru informatie Momolo.

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Tangent

Post by dhany »

Deci Tangent Audio nu este o firma daneza.Am cumparat un tuner dab de la cineva la un pret foarte mic si sper sa fie ok. sa nu imi iau tzeapa.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Tangent

Post by momolo »

Nu-ti iei tzeapa. Este marfa chinezeasca de buna calitate (exista si asa ceva.... :D ). Diferenta este simpla, principala parte din profit o baga in buzunar niste danezi (deoarece chinezii lucreaza ieftin si habar nu au cum sa faca comert pe pietele occidentale).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Tangent

Post by Obelix »

E un fel de "no name" de lux :lol: care se cumpara din Carrefour... Asta nu inseamna ca nu poate avea un bun raport calitate-pret, pana cand nu ceri ce nu se poate :mrgreen:

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Tangent

Post by dhany »

Oare gasesc pe undeva telecomanda pentru tunerul radio Tangent DAB-50 si cd-playerul Tangent CDP-50?Aici in Focsani nu am gasit nici la cei cu telecomenzi universale cu toate codurile lor.

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Tangent

Post by dhany »

Nu gasesc niciunde o telecomanda cu codurile astea 16061 sau 16516.
A lor originala costa cat cd-playerul pe care l-am cumparat.Asta este telecomanda.
http://www.tangent-shop.com/product.asp?product=113" onclick="window.open(this.href);return false;


Last bumped by dhany on 17 Jan 2013, 09:49.

Post Reply