Accuphase E-213 input level matching

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: Accuphase E-213 input level matching

Post by remoteviewer1 »

Pai tu vrei sa schimbi amplificarea, deoarece nu esti multumit de sunetul nesatisfacator provenit probabil de la sursa. Suna asemanator cu bancul cu cercetatorii rusi ce faceau experimente pe purice :D . Cu cat un amplificator este mai corect, cu atat el iti va revela calitatea semnalului ce vine inainte de DAC. Degeaba te chinui sa il schimbi, orice alt amplificator de calitate iti va arata imediat veriga slaba din sistem. Cat de potrivirea cu boxele Spendor, nu pot sa ma pronunt, nu am ascultat combinatia respectiva. As dori sa iti reamintesc ca respectivul amplificator testat pe o multitudine de boxe si noi si vintage a prestat foarte multumitor (bineinteles avand o sursa decenta in spate), nu e vorba ca ar fi dificil sau alte balari ezoterice gen cutie neagra cu fum albastru, e foarte OK la pretul lui. Cum am scris acu ceva vreme (am un pic talent de mama omida aparent) nu ar fi ok sa il vinzi, in fine...ai sa mai descoperi tu unele lucruri mai incolo, asta e viata, you got to learn and p(r)ay.
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

Post Reply