Combinatia Marantz PM-11S2 cu SA-11S2

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Combinatia Marantz PM-11S2 cu SA-11S2

Post by cosmin »

Ce parere aveti ?
Alta intrebare: as vrea sa le pun pe o pereche de Focal Electra 1037 Be. Cum vi se pare combinatia ?
Multumesc.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

catalinmetal
Posts: 47
Joined: 20 Nov 2008, 15:47

Re: Combinatia Marantz PM-11S2 cu SA-11S2

Post by catalinmetal »

am ascultat acesta dubla pe 2 perechi de proac (tablette signature si response d38) si personal mi s-a parut un sunet f placut, echilibrat.
aveam o impresie proasta despre brand de la seriile ieftine, insa aceste aparate din seriile de varf arata si suna f bine pt banii lor dupa urechile si ochii mei. in plus am vazut ca sunt fabricate in japonia...
focal nu am ascultat asa ca nu stiu ce sa spun, insa maranturile respective nu mi-au parut agresive. daca ar fi fost, s-ar fi vazut imediat pe proac.
de notat insa ca nu era o cablare oeftina ci una scumpa de la kimber si pe boxe si pe interconnect.

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: Combinatia Marantz PM-11S2 cu SA-11S2

Post by c6t9 »

mie mi-a fost recomandat set-up-ul cu focal si marantz (1027Be ce am acum+ce ai tu in vizor), dar ma ducea la prea multi bani. asa ca am preferat next best thing la mult mai putini bani, vincent, singura buba fiind un mic zgomot de fond perceptibil cand esti pe langa boxe datorat se pare unei sensibilitati prea mari, dar la sunet nu am reprosuri. combinatia pe care o am eu din intamplare am vazut ca nu e pretentioasa la cabluri, dar e posibil sa fie nevoie de un buget mai mare la tine.

marantz are un sunet foarte dulce, iar focal sunt putin agresive pe medii, desi cu vincent totul e foarte melodios si neobositor.

marantz sunt made in japan 100% din ce stiu eu, iar focal made in france 100%.

pacat ca nu ai unde sa le asculti intai.
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

Post Reply