Recomandare amplificator si boxe

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Mirciulik
Posts: 36
Joined: 15 Mar 2018, 14:18

Re: Recomandare amplificator si boxe

Post by Mirciulik »

Ce fel de muzica asculti, Mircea?

Johndoe21ro cu riscul de a fi off-topic, o sa răspund tot aici, nu am nici un gen, mai am acasă niște cd-uri cu R.E.M, Mozart, Alexandru Andrieș, Tudor Gheorghe etc. Acum de exemplu am în mașina un cd cu muzica corala ortodoxa de la Athos. Prin liceu am avut o colecție de casete din zona grea a muzicii rock, cam tot ce era mai cunoscut în europa de nord, nu pot sa spun ca era muzica, am mai păstrat câteva ca amintire, asa ca Paradise Lost, Tiamat, My Dying Bride. Faptul ca ești din Craiova îmi evoca niște amintiri amuzante, în urma cu 20 de ani m-am dus prima data la Filarmonica pe Unirii, veniseră cei de la Cluj cu Carmina Burana, toată lumea se înghesuia sa prindă un loc în spate, nu înțelegeam de ce, m-am dus singur în fata unde era liber, eram curios cum o sa sune, ascultasem la walkman caseta, după primul pasaj am înțeles de ce, m-am tarat cu greu mai în spate pe jumătate surd, abia am prins un loc pe la mijloc.

Presupun din sistemul afișat la care asculți ca ți-ai adus filarmonica acasă, :D . Investiție serioasa.

Îmi cer scuze pentru off-topic, probabil nu o sa mai scriu nimic aici în următorii 2-3 ani, pana fac niște economii, dar rămân interesat de ce se vorbește aici, am înțeles și rațiunile pentru care nu se dau "rețete" de sunet, e firesc sa fie asa. Numai bine!

dias28
Posts: 22
Joined: 10 Feb 2018, 23:10
Location: Iasi

Re: Recomandare amplificator si boxe

Post by dias28 »

Mirciulik wrote:... dacă eram expert nu avea sens sa intru pe forum...
Afirmatia asta nu prea poate sa-i mearga la inima lui Momolo!!!

Post Reply