Sfat achizite boxe+amplificator

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by kaav »

Bizy-Jo, imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva, nu asta a fost intentia mea.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by kaav »

Bizy-Jo wrote:
23 Jan 2022, 18:01
Singurul lucru care pot sa il spun este ca "mi-ai dat greu". Te rog sa traduci sau sa reinterpretezi aceasta fraza si pt oameni cu IQ mai scazut, in speta eu.
Greseala a fost la mine, ca si abordare, nu la tine si in nici un caz nu cred ca ai ''IQ mai scazut''. Tot ce am scris are legatura cu faptul ca este dificil sa-si asume cineva responsabilitatea daca este sa alegi dupa recomandarile cuiva. Intervine obligatoriu factorul uman cu emotiile aferente. Evident ca nu este imposibil deloc asa ceva, dar momente neplacute din trecut cu ''ciondaneli'' pe tema sculelor, fac oamenii mai retinuti.
Mai ales cand este vorba de scule noi care se gasesc acum in magazinele din orasele mari, am remarcat ca este pentru multi un subiect delicat care poate fi usor interpretat ca fiind ceva partinitor, cu intentii mercantile. Doar o parere.

Bizy-Jo
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2021, 12:01

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Bizy-Jo »

kaav wrote:
23 Jan 2022, 20:43
Bizy-Jo, imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva, nu asta a fost intentia mea.
Nu m-am suparat Kaav insa ar fi bine sa ne focus pe subiect si sa facem afirmatii despre acel subiect.
Eu nu am cerut nimanui sa isi asume vreo recomandare de amplificare asa "la ghicea". Eu am adresat intrebarea celor ca au sau au auzit acele boxe.

P.S.
La multi ani Romania!!!
E bine ca au unit principatele Romaniei insa e rau ca nu au reusit sa ii uneasca si pe romani.
Din pacate, noi romanii suntem mai mult despartiti decat uniti
.
Zi faina sa aveti!

Kross
Posts: 527
Joined: 05 Apr 2017, 18:17

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Kross »

Ca să îmi exprim și eu o părere despre Cambridge audio. Tomberoane sparte. Sincer, nu înțeleg ce determină lumea să le cumpere. Nu mai sunt făcute demult în Marea Britanie, sunt făcute din bălegar, sună ca niște boxe de calculator mai de Doamne-ajută, costă enorm. Plus că arată de parcă sunt făcute la casa pionierilor din kituri iprs. Orice Electronica/Tehnoton/Electromures(Delia și Anda, nu mă refer la două fete ci la AWS303 și AS75202) le spulberă. Nu mai zic de sovietice, ddriste, sau poloneze. Cunosc pe cineva care a avut un astfel de utilaj britanic-chinezesc, foarte bucuros când l-a luat, apoi treptat s-a dezumflat. . Acum merge pe un amplituner Kenwood vintage, cu boxe technics tot vintage. El venea de pe un Delia AWS303 cu boxe POP și spunea de Cambridge că e un downgrade. Și au mai fost pe aici care au înjurat cambridge.
Prima mea țeapă cu scule noi a fost în 2014. Am găsit mailul. Am luat un set de Pioneer A20 cu niște boxe Pioneer CS5070. Doream și eu să înlocuiesc A350 cu Boxele RFT. M-am dezumflat așa repede (nu reușeam să le fac să cânte, doar un sunet de tablă în butoi găurit), că în 3 zile am făcut retur. A350 cu RFT erau infinit peste. Da, niște gunoaie. Dar prin țepe am învățat. La fel când îmi căutam pick-up, am primit cadou de ziua mea odată, un AKAI, TTA05USB (semăna cu Technics sl 1200, cu curea de transmisie). Le-am vândut urgent și m-am pus pe săpat. Nu sunt nici sculele mele perfecte (nici ca potrivire nici ele efectiv) dar momentan îmi satisfac simturile audiofilotrancotare.
Revenind la Cambridge, mie mi se par doar niște chestii chinezești low cost. Consider că sunt și multe minisisteme/microsoisteme/combine care sună mult peste Cambridge. Ba chiar am văzut boxe Logitech sau Genius că sunt peste cambridge la sunet. Scuze, doar părerea mea. Nu mai folosesc boxe pc de vreo 15 ani, și mai bine, doar când sunt plecat, un JBL go, și căștile jbl tune 700. Sunt singurele mele jucării. Ba chiar boxe Bluetooth mai serioase bat Cambridge. Dacă citeai și pe aici pe forum observai că mulți au luat și s-au dezumflat. Iar review urile din reviste, nu prea sunt relevante, în multe cazuri sunt mituiti.
1) Technics SU-V8K 2) SU-8080K
1) Linn Isobarik DMS 2) JBL LX-55
1)Technics SL1200GR (curând)2) Technics SL-B202 & Technics SL1500-C.
1)Technics ST-8044k 2) ST-8080K.
1) Sony CDP-X33ES 2) CDP-X55ES/philips n4504
1) Living 2)Dinning.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by kaav »

Sunt convins ca Bizy-Jo, a remarcat parerea forumistilor despre sculele accesibile de la Cambridge :lol:
M-am uitat pe avstore si am remarcat ca au un amplif cu un pret, dincolo de ridicol de mare (Cambridge Audio Edge A). Oare sa fie din aceeasi liga cu cele cunoscute de cei dezamagiti de acest brand? Intradevar, multe pareri pozitive la sculele ''mai ieftine'', dar asa ceva garanteaza credibilitate reala? Se pare clar ca nu, pentru cei care scriu din experienta, pe un forum independent.
Strict ca si fantezie mi-ar placea sa am un ''Cambridge Audio EVO 150'' cu module Hypex Ncore, clasa D, despre care am citit numai de bine ( la Hypex Ncore ma refer, jucaria in sine, are facilitatile care conteaza acum)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by momolo »

kaav wrote:
24 Jan 2022, 14:47
despre care am citit numai de bine
asta e mare problema actuala.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Bizy-Jo
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2021, 12:01

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Bizy-Jo »

Kross wrote:
24 Jan 2022, 09:56
Ca să îmi exprim și eu o părere despre Cambridge audio. Tomberoane sparte. Sincer, nu înțeleg ce determină lumea să le cumpere. Nu mai sunt făcute demult în Marea Britanie, sunt făcute din bălegar, sună ca niște boxe de calculator mai de Doamne-ajută, costă enorm. Plus că arată de parcă sunt făcute la casa pionierilor din kituri iprs. Orice Electronica/Tehnoton/Electromures(Delia și Anda, nu mă refer la două fete ci la AWS303 și AS75202) le spulberă. Nu mai zic de sovietice, ddriste, sau poloneze. Cunosc pe cineva care a avut un astfel de utilaj britanic-chinezesc, foarte bucuros când l-a luat, apoi treptat s-a dezumflat. . Acum merge pe un amplituner Kenwood vintage, cu boxe technics tot vintage. El venea de pe un Delia AWS303 cu boxe POP și spunea de Cambridge că e un downgrade. Și au mai fost pe aici care au înjurat cambridge.
Prima mea țeapă cu scule noi a fost în 2014. Am găsit mailul. Am luat un set de Pioneer A20 cu niște boxe Pioneer CS5070. Doream și eu să înlocuiesc A350 cu Boxele RFT. M-am dezumflat așa repede (nu reușeam să le fac să cânte, doar un sunet de tablă în butoi găurit), că în 3 zile am făcut retur. A350 cu RFT erau infinit peste. Da, niște gunoaie. Dar prin țepe am învățat. La fel când îmi căutam pick-up, am primit cadou de ziua mea odată, un AKAI, TTA05USB (semăna cu Technics sl 1200, cu curea de transmisie). Le-am vândut urgent și m-am pus pe săpat. Nu sunt nici sculele mele perfecte (nici ca potrivire nici ele efectiv) dar momentan îmi satisfac simturile audiofilotrancotare.
Revenind la Cambridge, mie mi se par doar niște chestii chinezești low cost. Consider că sunt și multe minisisteme/microsoisteme/combine care sună mult peste Cambridge. Ba chiar am văzut boxe Logitech sau Genius că sunt peste cambridge la sunet. Scuze, doar părerea mea. Nu mai folosesc boxe pc de vreo 15 ani, și mai bine, doar când sunt plecat, un JBL go, și căștile jbl tune 700. Sunt singurele mele jucării. Ba chiar boxe Bluetooth mai serioase bat Cambridge. Dacă citeai și pe aici pe forum observai că mulți au luat și s-au dezumflat. Iar review urile din reviste, nu prea sunt relevante, în multe cazuri sunt mituiti.
Va salut!

Draga Kross, eu zic sa o lasi mai incet cu aruncatul cu rahat in Cambridge Audio.
Modul in care tu generalizezi este unul absolut nefondat.
Cand CA facea scule audio exceptionale atunci auzeaua romanasii ca s-au inventat radio-urile. (atentie!!! auzeau de ele , nu la ele :D )
Am rugaminte sa nu mai faci comparatii total aiurea si nefondate, in genul "loganu-i mai bun ca metzanu".
Majoritatea dintre noi "am prins " si pe vreme lui nea Nicu si din nefericire am intrat in contact cu minunatele produse electronice fabricate dupa cortina de fier.
Eu nu zic ca toate au sunat prost, am auzit si eu un Majak care performa nesperat de bine la cum arata insa i s-au schimbat conzi , s-a modificat cablajele,... inclusiv o parte din schema. Faptul ca modificat a sunat bine nu o sa "ïl ridice" la nivelul unui Akai625, Revox B77, sau alte aparate din aceasta clasa.
Produsele de genul Pioneer A20 , CS5070 sunt produse LOW BUDGET pt tarile care au auzit de apa calda. Cu astfel de produse, firme gen Pioneer, Sony, Panasonic, Toshiba, Kenwood....au reusit sa supravietuiasca. Au supravietuit pt ca au facut compromisuri, pt ca au vandut aparatura pt tot saracul. Firmele de genul Sansui , Akai (NU ACEA AKAI care a produs pickup-ul mentionat de tine, TTA05USB) si multe altele au murit din cauza ca nu au facut compromisuri sau nu au facut destule compromisuri.

" Dacă citeai și pe aici pe forum observai că mulți au luat și s-au dezumflat. Iar review urile din reviste, nu prea sunt relevante, în multe cazuri sunt mituiti."

FYI - Eu activez pe acest forum de prin 2015 , daca nu ma insel. Am citit /cautat destule insa pe acest forum(si nici pe altele din tara) nu am gasit multe topicuri unde produsele CA sa fie blamate asa cum afirmi tu. Poate nu am cautat eu destul. :?: :!: Care sunt aia multi care au luat si s-au dezumflat?
Sunt de acord ca multe dintre reviewuri sunt platite(unii chiar mentioneaza acest lucru) insa sunt bune si ele. Se mai intampla ca reviewerilor sa le mai scape cate un detaliu negativ despre acel produs. Eu zic ca e mai bine sa vezi un review decat sa cumperi dupa poze de pe site. Dintr-un video iti faci o parere despre cum arata, forografiile sunt foarte inselatoare.

Ce modele de la Logitech/Genius ai auzit si au sunat mai bine decat CA?

Kross
Posts: 527
Joined: 05 Apr 2017, 18:17

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Kross »

Nu am auzit vreodată vreun cambridge audio să sune măcar decent. Chestie de gust. Dar i-am auzit pe destui să se plângă. Sau alții nu admit că au luat țeapă. E sindromul posesorilor de Oltcit. Mașina e mai mult defectă dar e cea mai bună. Fiecare cu ale lui. Mie personal, Cambridge mi se par niște jucărele. Nu zic că celebrii Pioneer, Technics, Kenwood, Sony, Denon, Onkyo etc...nu au făcut jucării (clasele lor low cost). Ba chiar destule. Dar erau jucării mai bine legate.
Akai ul ăla mi l-a făcut cineva cadou auzind că îmi căutam un pick-up. Arăta bine la prima vedere, dar analizând-l, era bun doar de decor la magazin de mobilă, așa că OLX a scris pe el, cam în 2 săptămâni l-am dat. Avea oricum destule hibe de construcție. Nu le enumăr acum. Mai știu pe cineva care a avut unul și i l-am stricat eu încercând să îl îmbunătățesc. Și i-am dat altceva în loc, infinit mai bun. Iar Pioneer A20 cu boxele CS 5070, era cel mai umil sistem. Retur urgent.
Observ că nu ești încântat de achiziția cambridge. Nu trebuiau să facă românii așa ceva, oricum la nivelul lui 1969 (când a apărut cambridge audio) românii aveau alte priorități. Mulți deja alergau să își ia TV și mașină. Iar în anii 70-80, ori aveai rusești, ddriste, poloneze, ori, dacă aveai pile, ceva capitalist (sau cumpărate de la anunțul din ziar). După 1990 cam toți s-au prostit, piața audio s-a diminuat considerabil. Plus că observ o chestie : la cambridge, prin forumuri străine se plâng mulți de...execuție...
1) Technics SU-V8K 2) SU-8080K
1) Linn Isobarik DMS 2) JBL LX-55
1)Technics SL1200GR (curând)2) Technics SL-B202 & Technics SL1500-C.
1)Technics ST-8044k 2) ST-8080K.
1) Sony CDP-X33ES 2) CDP-X55ES/philips n4504
1) Living 2)Dinning.

Bizy-Jo
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2021, 12:01

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Bizy-Jo »

De ani buni au intrat pe piata din RO aparate vechi (aduse din tarile cu apa calda) la preturi foarte accesibile.
La 500-700 lei cumperi un amplif/amplituner bunicel, decent(de genul lui Hitachi HA-6800,Yamaha CR-640, etc) care de noi au costat minim un salariu bun de neamt (1500-3000 DM).
Din milioanele de pacanele care se gasesc pe piata tu ai ales sa ne prezinti cat de mirabolante sunt realizarile Electronica/Tehnoton/Electromures.
Mie imi este absolt imposibil sa prelungesc aceasta discutie daca tu mentionezi aparate din clasa AWS303 și AS75202. Este o pierdere de timp sa am o astfel de discutie.
Kross, faptul ca tu in anul 2014 cand Internetul era accesibil si piata SH era ultra saturata de electronice ai ales sa cumperi Pioneer A20 + CS 5070 spune multe despre cate cunostiinte aveai.
Ma opresc aici cu aceasta discutie.
Seara buna sa aveti!

Kross
Posts: 527
Joined: 05 Apr 2017, 18:17

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Kross »

Atunci eram "pentru nou", vintage însemnând doar scule și vechituri SH, uzate și ținute în pod. Nu concepeam să iau sh. Până atunci nu am studiat acest domeniu. Am avut alte priorități. Cu totul altele. Mi-am luat atunci țeapă cu gunoaiele alea, pe care le-am dat retur (bine că s-a putut) , și, în limita timpului, am studiat. Și am ajuns la ce am acum. Asta după ce am încercat destule. Sculele actuale le am în formatul descris din 2018. Nu am mai făcut vreun update, deși am avut o colecție de câteva scule chiar adevărate (niciuna nu se cobora la nivelul lui cambridge), am decis să le dau (citește vând). Lipsă spațiu, copii, etc. Nu sunt perfecte, nici sculele nici combinațiile, dar cu siguranță nu ultimele gioarse. (din punct de vedere al aspectului și stării, ai putea să juri că abia au fost desigilate, la câteva chiar am manualele originale, deși au aproape 40 ani).
Cel mai "gioarsa" amplificator pe care îl am, în dormitor, e un Technics SU 7700 K, alături de tunerul pereche ST 7300 K (aceeași stare de "scoase din cutie, manuale originale). Cu niște boxe JBL LX-44. Principalul motiv pentru care îl țin îl reprezintă vu-metrele alea superbe. Dar și ca sunet e foarte ok. Nu e un amplificator de top. Dar după 1994, dezastrul la Technics ( și nu numai) a fost și mai mare. Și ghici ce :în simplitatea sa, 7700 îl cam zboară pe cambridge.

Am dat ca exemplu pe cele autohtone, deoarece ce am văzut eu de la cambridge cam cu aia se compara (doar o cutie mai fățoasă), în rest interiorul e jalnic, chinezărie de vapor (există și chinezării de calitate, foarte scumpe) . Și atenție, electromures erau după Unitra, care erau chiar bune, cam peste Electronica și Tehnoton (nu degeaba Unitra au cam penetrat piața vestică cu produsele lor, Iar DELIA, a fost chiar o sculă...mai mult decât decentă). Am 2 cataloage Unitra din 1978 și 1983. În Poloneză. Păi ce e în ele, poți jura că te uiți în reviste capitaliste, și calitatea hârtiei și tot. Multe, noi nici nu le-am văzut. Singura chestie care trădează este faptul că sunt în Poloneză. Probabil și Sovieticii și ddristii și Cehoslovacii aveau la fel.

Foarte multe scule, unele gunoaie, au prețul umflat foarte mult. Uneori datorită mărcii, însă nu se înțelege că și mărcile consacrate au avut produse low cost (inclusiv Denon și Marantz, ba uneori chiar petarde adevărate). Nu poți judeca un producător adevărat doar după gama sa entry.
1) Technics SU-V8K 2) SU-8080K
1) Linn Isobarik DMS 2) JBL LX-55
1)Technics SL1200GR (curând)2) Technics SL-B202 & Technics SL1500-C.
1)Technics ST-8044k 2) ST-8080K.
1) Sony CDP-X33ES 2) CDP-X55ES/philips n4504
1) Living 2)Dinning.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by momolo »

S-au luat la incaierare fanii de brand!
Bizy-Jo nu a invatat sa foloseasca butonul de citate nici dupa o explicatie scrisa ca pentru nivelul de gradinita (deja am dubii ca un desen ar fi fost de ajutor).
Discutiile continua la un nivel din ce in ce mai jos. Topicul se umple de noroi.
Batalia se duce in apararea sau defaimarea brandului Cancibrigi! Se va opri doar atunci cand vor aparea calorifere Cancibrigi in Auchan precum in cazul AKAI si GRUNDIG.

Incrancenata e viata trancotarului din Romania!

Hai sa radem si sa jucam cu Cancibrigi !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Bizy-Jo
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2021, 12:01

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Bizy-Jo »

Va salut!
@momolo - stiu cum se foloseste acel buton insa prefer sa fac bold.
Daca te deranjeaza foarte mult o sa folosesc quote-ul.
Nu s-a luat nimeni la incaierare iar eu nu sunt fanul nici unui brand(este primul produs Cambridge pe care l-am avut).
Discutia despre CA si alte marci s-a oprit la comentariul meu anterior(asa cum am si specificat).
Sa aveti o zi faina!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by momolo »

Ia sa te vad cum folosesti butonul daca tot te lauzi!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Bizy-Jo
Posts: 65
Joined: 01 Jul 2021, 12:01

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by Bizy-Jo »

Bizy-Jo wrote:
24 Jan 2022, 18:38
Kross wrote:
24 Jan 2022, 09:56
Ca să îmi exprim și eu o părere despre Cambridge audio. Tomberoane sparte. Sincer, nu înțeleg ce determină lumea să le cumpere. Nu mai sunt făcute demult în Marea Britanie, sunt făcute din bălegar, sună ca niște boxe de calculator mai de Doamne-ajută, costă enorm. Plus că arată de parcă sunt făcute la casa pionierilor din kituri iprs. Orice Electronica/Tehnoton/Electromures(Delia și Anda, nu mă refer la două fete ci la AWS303 și AS75202) le spulberă. Nu mai zic de sovietice, ddriste, sau poloneze. Cunosc pe cineva care a avut un astfel de utilaj britanic-chinezesc, foarte bucuros când l-a luat, apoi treptat s-a dezumflat. . Acum merge pe un amplituner Kenwood vintage, cu boxe technics tot vintage. El venea de pe un Delia AWS303 cu boxe POP și spunea de Cambridge că e un downgrade. Și au mai fost pe aici care au înjurat cambridge.
Prima mea țeapă cu scule noi a fost în 2014. Am găsit mailul. Am luat un set de Pioneer A20 cu niște boxe Pioneer CS5070. Doream și eu să înlocuiesc A350 cu Boxele RFT. M-am dezumflat așa repede (nu reușeam să le fac să cânte, doar un sunet de tablă în butoi găurit), că în 3 zile am făcut retur. A350 cu RFT erau infinit peste. Da, niște gunoaie. Dar prin țepe am învățat. La fel când îmi căutam pick-up, am primit cadou de ziua mea odată, un AKAI, TTA05USB (semăna cu Technics sl 1200, cu curea de transmisie). Le-am vândut urgent și m-am pus pe săpat. Nu sunt nici sculele mele perfecte (nici ca potrivire nici ele efectiv) dar momentan îmi satisfac simturile audiofilotrancotare.
Revenind la Cambridge, mie mi se par doar niște chestii chinezești low cost. Consider că sunt și multe minisisteme/microsoisteme/combine care sună mult peste Cambridge. Ba chiar am văzut boxe Logitech sau Genius că sunt peste cambridge la sunet. Scuze, doar părerea mea. Nu mai folosesc boxe pc de vreo 15 ani, și mai bine, doar când sunt plecat, un JBL go, și căștile jbl tune 700. Sunt singurele mele jucării. Ba chiar boxe Bluetooth mai serioase bat Cambridge. Dacă citeai și pe aici pe forum observai că mulți au luat și s-au dezumflat. Iar review urile din reviste, nu prea sunt relevante, în multe cazuri sunt mituiti.
Va salut!

Draga Kross, eu zic sa o lasi mai incet cu aruncatul cu rahat in Cambridge Audio.
Modul in care tu generalizezi este unul absolut nefondat.
Cand CA facea scule audio exceptionale atunci auzeaua romanasii ca s-au inventat radio-urile. (atentie!!! auzeau de ele , nu la ele :D )
Am rugaminte sa nu mai faci comparatii total aiurea si nefondate, in genul "loganu-i mai bun ca metzanu".
Majoritatea dintre noi "am prins " si pe vreme lui nea Nicu si din nefericire am intrat in contact cu minunatele produse electronice fabricate dupa cortina de fier.
Eu nu zic ca toate au sunat prost, am auzit si eu un Majak care performa nesperat de bine la cum arata insa i s-au schimbat conzi , s-a modificat cablajele,... inclusiv o parte din schema. Faptul ca modificat a sunat bine nu o sa "ïl ridice" la nivelul unui Akai625, Revox B77, sau alte aparate din aceasta clasa.
Produsele de genul Pioneer A20 , CS5070 sunt produse LOW BUDGET pt tarile care au auzit de apa calda. Cu astfel de produse, firme gen Pioneer, Sony, Panasonic, Toshiba, Kenwood....au reusit sa supravietuiasca. Au supravietuit pt ca au facut compromisuri, pt ca au vandut aparatura pt tot saracul. Firmele de genul Sansui , Akai (NU ACEA AKAI care a produs pickup-ul mentionat de tine, TTA05USB) si multe altele au murit din cauza ca nu au facut compromisuri sau nu au facut destule compromisuri.

" Dacă citeai și pe aici pe forum observai că mulți au luat și s-au dezumflat. Iar review urile din reviste, nu prea sunt relevante, în multe cazuri sunt mituiti."

FYI - Eu activez pe acest forum de prin 2015 , daca nu ma insel. Am citit /cautat destule insa pe acest forum(si nici pe altele din tara) nu am gasit multe topicuri unde produsele CA sa fie blamate asa cum afirmi tu. Poate nu am cautat eu destul. :?: :!: Care sunt aia multi care au luat si s-au dezumflat?
Sunt de acord ca multe dintre reviewuri sunt platite(unii chiar mentioneaza acest lucru) insa sunt bune si ele. Se mai intampla ca reviewerilor sa le mai scape cate un detaliu negativ despre acel produs. Eu zic ca e mai bine sa vezi un review decat sa cumperi dupa poze de pe site. Dintr-un video iti faci o parere despre cum arata, forografiile sunt foarte inselatoare.

Ce modele de la Logitech/Genius ai auzit si au sunat mai bine decat CA?
:D :D :D Folosit!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sfat achizite boxe+amplificator

Post by momolo »

Bizy-Jo wrote:
25 Jan 2022, 13:50
Folosit!
gresit!
Ai bagat totul in citat, deci e tot un ghiveci, numai ca e altfel.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply