Ce mai gasim la piața de vechituri - talcioc

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Ce mai gasim la piața de vechituri - talcioc

Post by Dadix »

Azi am văzut un cd player Philips Cd 630 la 150 de lei? Ce spuneți era o achiziție super bună? Arata ok aparatul.

User avatar
_BGD_
Posts: 415
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: Ce mai gasim la piața de vechituri - talcioc

Post by _BGD_ »

Salut,

Socrul meu a gasit la targul din BZ cd-playerul "daily driver" din semnatura mea, la suma de 50 de ron! O estetica pe grila frontala impecabila, doar pe capacul superior cateva mici urme

(chiar caut de ceva vreme, dar nu gasesc, codul de culoare specific culorii negru-petrol-insertie maronie al sculelor Technics, ca sa fac un spray de vopsea pe comanda/cod...hihi....stie cineva codul?)
Paranteza 2: am pus deasupra SU-VZ220-ul, cumparat la o suma convenabila, din dorinta de a "
testa" clasa A de amplificare; si arata tare bine, fiind ambele din "linie"

In trecut am avut un Philips CD608. Ok aparatul, canta frumos, dar i-a crapat o cremaliera si pa-pa.
La fel, cumparat de la un comerciant de pe OLX contra sumei de 50 de RON. Primul CD-player, ca si alternativa la pick-up la inceput de drum (h)audiofil :lol:


Technics-ul mi s-a parut de la prima atingere muuuult mai zdravan.

Daca ai rabdare, si mai cauti, la 150 de RON poti lua ceva muuult mai bun; parerea mea.


Noroc!

User avatar
dj_italo2001
Posts: 146
Joined: 29 Aug 2009, 21:07
Location: Sibiu
Contact:

Re: Ce mai gasim la piața de vechituri - talcioc

Post by dj_italo2001 »

Asa si eu pot sa ma laud doar sa fac in ciuda ca am gasit "jucaria" x la pretul Y...nu face bine acelora care mai vor a se scapa de cele achizitionate pe bani grei. Chiar daca persoanele de fata n-au nici cel mai mic interes de-a vinde scula X la pretul Y.
Parerea mea :)

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: Ce mai gasim la piața de vechituri - talcioc

Post by Dadix »

nu face bine acelora care mai vor a se scapa de cele achizitionate pe bani grei.
Daca produsul achizitionat pe bani grei are intr-adevar valoare si nu e "macelarit" de vreun Dorel, si la vanzare se spune clar de ce costa acei bani grei, cei care recunosc valoarea nu vor avea o problema sa plateasca pretul cerut.
Daca insa cel care a dat bani grei vrea sa scape de vreun ciuruc luat in nestiinta cu bani grei, (sau aparatul nu valoreaza el banii aceia ) asadar vrea sa dea si el vreo teapa la un necunoscator, atunci nu vad de ce am perpetua acest comportament.

Post Reply