Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Post by Messer »

Buna seara ,dumneata crezi ca nu le-am citit ? Sau crezi ca am postat doar de dragul de a posta ?
Sa incercam sa ducem o discutie inteligenta,daca e sa o ducem .

In cazul asta ,desi am citit si specificatiile de la Vitus Audio,ce ma interesat si de la McIntosh ,ce ma interesat se pare ca se adreseaza doar celor cu bani ,o fi subiectiv ce spui dumneata ,sau nu asta ramâne de vazut in buzunarul fiecaruia .

Poate ca altii le iau ca le place culoarea nu cei 4000 de watii pe care -i poate ,teoretic debita sau pur si simplu le place Gryphon .
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Kross
Posts: 527
Joined: 05 Apr 2017, 18:17

Re: Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Post by Kross »

Sunt unii oameni care vor n mii de W pentru manele. Alții pentru deliciul detaliului. Alții pentru a se afișa cu ele. Dar puțini se afișează cu sculele audio. Mulți se afișează cu Vila, mașina, televizorul, telefonul, tableta, laptopul, nu mai zic de haine. Unele originale, altele luate din Vitan aduse din Turcia la kg.

Am mai spus și repet, pentru moment, sculele mele îmi răsfață suficient simțurile audiofile sau trancotare, bune, rele, cu bunele și relele lor. Și să am banii triplu cât Țiriac, tot Logan aș conduce, tot cu sculele actuale m-aș afișa. Am alte priorități.
1) Technics SU-V8K 2) SU-8080K
1) Linn Isobarik DMS 2) JBL LX-55
1)Technics SL1200GR (curând)2) Technics SL-B202 & Technics SL1500-C.
1)Technics ST-8044k 2) ST-8080K.
1) Sony CDP-X33ES 2) CDP-X55ES/philips n4504
1) Living 2)Dinning.

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Post by Messer »

Buna seara Kross,respect asta si viata lunga si auditii cât de multe sa ai si fara probleme la sculele tale ,oricum minunate .
Nu ai cum sa te afisezi cu scule,trancote pe oriunde ai merge,decât daca tii musai sa le vada lumea, le scot in fata blocului/case-i si baga Salam pe ele sau mai stiu eu ce zgomoteca ,cred ca, ce stii si apreciezi si ai invatat si impartasit de pe urma experientelor cu orice fel de scule ,conteaza mai mult decât cu ce te afisezi,pentru din azta reiese experienta.
Oricum exista ,este o doza de ingâmfare in fiecare dintre noi ,mai mare sau mai mica si se umfla ficatii in oricare audiofil care are spre exemplu scule rare si de o deosebita calitate ,atunci când este intrebat de sculele pe care le detine,spunând o mica istorie care cometeaza starea,din pacate multi sunt la fel ca proprietarii de BiAmWe u ,care când îi intrebi ce masini au ,dau clasa oricarui curcan asa se umfla-n pene .
Nu conteaza sutele sau miile sau milioanele de wati ,conteaza cum stii sa le exploatezi si ce asculti pe ele ,cred ca fiecare este multumit,mai mult sau mai putin de ce scule are in ograda lui desigur oriunde se poate si este loc de mai bine ,asta implica timp,bugete,dureri si alte probleme .
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Post by Petrescu »

Messer wrote:Buna seara ,dumneata crezi ca nu le-am citit ? Sau crezi ca am postat doar de dragul de a posta ?
Sa incercam sa ducem o discutie inteligenta,daca e sa o ducem .

In cazul asta ,desi am citit si specificatiile de la Vitus Audio,ce ma interesat si de la McIntosh ,ce ma interesat se pare ca se adreseaza doar celor cu bani ,o fi subiectiv ce spui dumneata ,sau nu asta ramâne de vazut in buzunarul fiecaruia .

Poate ca altii le iau ca le place culoarea nu cei 4000 de watii pe care -i poate ,teoretic debita sau pur si simplu le place Gryphon .
Si ce "tea" interesat anume ? Ce se adreseaza doar celor cu bani ? Spune-ne concret te rog frumos.

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: Daca vrei sa te apuce plansul ...din lipsa de bani.

Post by Messer »

Buna seara ,orice discutie civilizata,incepe cu o formula de salut cu atit mai mult cu cât mi te-ai adresat pentru prima oara,nu ma cunosti ,nu te cunosc ,dar cred ca la gradinita te invata cum sa te porti in lumea civilizata .
Tonul poruncitor ,"citeste specificatiile....." nu mi se potriveste.
Ca sa-ti raspumd la intrebare ,desi te ascunzi in puf cu gamalii cu "spune-ne si noua" ca deh ,nu stiam ca esti purtator de cuvânt in virtute generala ...culoarea bade,aia mi-a placut,culoarea .
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Post Reply