Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by cosmin »

Insa, daca stau mai bine sa ma gandesc, A-S2000 ar trebui sa se auda superb, daca fac o comparatie formala cu Yamaha AX-497 pe care il am de cateva luni si care tin sa va precizez ca se aude foarte bine - nesperat de bine vis-a-vis de clasa de pret in care se afla - 1400 RON.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by MariusO »

Momolo, eu personal m-am vazut cu domnul Marcel Negoitescu...domnul Tonceanu a aparut mai tarziu :) Din cate stiu, inca se mai ocupau anul trecut cu importul de Audio Analogue, insa au un mod de promovare poate ceva mai discret decat alti dealeri...asa cum observase Cosmin, nici macar nu au site...

User avatar
yinyangbt
Posts: 205
Joined: 11 Oct 2008, 18:59

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by yinyangbt »

cosmin, ai incercat boxele tale cu Unison research Unico 2x80 W? e cam in aceeasi gama de pret cu Yamaha A-s2000.
Last edited by yinyangbt on 02 Feb 2009, 22:33, edited 1 time in total.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by momolo »

cosmin
Insa, daca stau mai bine sa ma gandesc, A-S2000 ar trebui sa se auda superb
feelingul asta iti vine privind pozele si citind pe net ?!

Eu cred ca orice amplif ai aduce acasa il va rusina pe receiverul ala cu tot cu pure directul lui. Inclusiv chinezaria Yarland.

Noi astia de pe aici iti sugeram sa probezi intai cat mai multe chestii si sa nu te gandesti prea mult cu pozele din fatza ochilor! :wink:

Ai putea sa incerci si un Unico Secondo. Din cate stiu se gaseste prin Bucuresti.

Inutil sa mai repet, conteaza si cum incerci chestiile astea. Insa ma amuza gandul la comparatia aia cu receiverul pe pure direct si ampliful stereo audiofil ! :D

Oricum, nu cumpara prima gaina gasita in piata, da intai o tura si le compara.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by cosmin »

Pana la urma, a ascultat cineva combinatia din titlu, eventual pe XLR ?
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Combinatia High-End Yamaha A-S2000 + CD-S2000

Post by cosmin »

Deci daca nimeni nu mai poate adauga ceva despre ele, pot sa consider topicul inchis.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply