CDA - noi metode de matritare-fabricare discuri

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: CDA - noi metode de matritare-fabricare discuri

Post by SOLO »

Nu as vrea sa schimbam tema topicului dar daca tot s-au facut precizari asupra costului unui sitem decent , as vrea sa confirm ceea ce s-a spus .
In ultimul timp am tot probat aparatura si cea mai mare dezamagire a fost la playere . Sub 2000 de Euro nu am reusit sa gesesc ceva decent ( normal , nu le-am probat pe toate din lumea asta dar din cca 8 modele , nimic? ) asa ca am apelat la segmentul second achizitionand un Linn Ikemi . Am inteles imediat de ce costa dublu ( nu e nici pe departe playerul perfect ) .
Acelasi lucru si la capitolul amplificare ... poate mai greu de testat .
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: CDA - noi metode de matritare-fabricare discuri

Post by West »

Ar fi fost interesant sa ne spui cele 8 playere care nu ti-au placut.
De asemenea, ce ti-a placut la Linn Ikemi si ce nu(daca tot nu este perfect). Fa marturisiri complete, daca tot ne-ai atitat cu asa analiza. :mrgreen:

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: CDA - noi metode de matritare-fabricare discuri

Post by SOLO »

Pai am mai discutat si in alte topicuri : Audio Analogue rossini / maestro / paganini , Cayin , Yamaha S20000 , Marantz SA11S1 , S2 ... si ar mai fi si altele . Linn mi-a placut pentru ca era diferit fata de toate celelalte ( dinamica , spatialitate , curatenie in sunet .. sunt lucruri pe care le observi imediat ) si pentru ca dupa ce incercasem atatea a fost o revelatie . Are si el bubele lui ...

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Post Reply