Lyngdorf / PWM

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
saureign
Posts: 85
Joined: 08 Oct 2008, 15:26
Location: Bucuresti

Re: Lyngdorf / PWM

Post by saureign »

n-are cum sa li se strice gustul unora cu auz normal. Toate all-in-one audiofile (de la Naim, Primare sau care or mai fi) suna bine. A, ca nu suna ca separatele dedicate, ok; dar suna bine, in directia normala. Nu cred ca e cazul de jeluiala aici.
Jeala e in alta parte: se cer bani f multi pt f putin... sunt atatea exemple pe piata...

Totusi, e cineva pe forum care a avut ocazia auditiei, eventual a comparatiei acestor Lyngdorf? Am vazut ca au si cd, si boxe, si amplif separat...

AWDRobert
Posts: 71
Joined: 06 Dec 2008, 14:34

Re: Lyngdorf / PWM

Post by AWDRobert »

Vazind o reclama la un astfel de aparat mi-am adus aminte sa postez niste observatii despre implementarea PWM in acest caz:
- Un astfel de system cu sursa CD sau HDD este o solutie purista - digital de la suport - la bornele de difuzor.
- datorita modului de reglaj al "volumului" (se regleaza tensiunea pe ""comutatorul de iesire"" - semnalul nu sufera de clipping - decat daca inregistrarea pe suport a fost facuta astfel - daca ma intelegeti ce vreau sa zic.
- este un DAC de ""mare putere""

Vreau doar sa spun ca este tehnic interesant - si as dori sa pot asculta cu atentie un astfel de system

Importatorul - are showrum?
Robert
"doar trancotar"

Post Reply