HiRes Download evaluare

CD, vinil, concerte
Post Reply
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

HiRes Download evaluare

Post by momolo »

Luati de la fratii norvegieni cat dau gratis, cred ca nu tine mai mult de inca 2 zile:

http://2l.no/hires/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: HiRes Download evaluare

Post by nicumur »

Fisierele alea sunt acolo de mai bine de 2 ani 8)
viewtopic.php?f=2&t=33" onclick="window.open(this.href);return false;
Last edited by nicumur on 07 Nov 2010, 12:02, edited 1 time in total.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: HiRes Download evaluare

Post by momolo »

am gasit intamplator linkul si l-am pus sa afle si altii, poate sunt interesati sa faca download gratis.

nicumur, esti deplasat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: HiRes Download evaluare

Post by nicumur »

Sorry, am "remediat" :oops:
Dar, aveti grija ce tipuri de fisiere descarcati.
Nu recomand sub nici o forma sa descarcati fisiere cu rezolutii foarte mari, in primul rand ca nu prea aveti la ce sa le ascultati (doar WMP stie sa redea fisiere cu sampler de 384.000 kbs), apoi nu stie nici placa audio (rare sunt cel care pot sa redea 24/192, nicidecum 24/384), apoi nu exista decat extrem de putine DAC-uri capabile de asemenea rezolutii - o anume firma se lauda ca a scos un DAC capabil sa redea rezolutii de 24/768, dar mi se pare cam o utopie, tinand cont de faptul ca nici la 24/192 lucrurile nu stau chiar ca pe roze, renumiti producatori de DAC-uri recomandand setarile 24/96 pentru stereo (desi DAC-ul lor stie 24/192) deoarece formatele superioare au mari probleme "tehnice".
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

Post Reply