Eurovision si femeia cu barba

CD, vinil, concerte
User avatar
pisiculverde
Posts: 71
Joined: 01 Aug 2014, 13:28
Location: Bucuresti / Ilfov

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by pisiculverde »

Rezultatele votarii, SEPARAT pe televoting si pe jurii. Surprize, surprize:

http://www.gandul.info/magazin/surpriza ... g-14329610" onclick="window.open(this.href);return false;
"Music is feeling" - Salvador Sobral

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Astfel, se poate observa că, dacă ar fi contat doar voturile publicului, Italia ar fi câştigat Eurovision 2015, la mare distanţă de Rusia şi Suedia. România ar fi ieşit pe locul 12 dacă s-ar fi ţinut cont doar de voturile publicului.
Interesant! Asa as fi votat si eu! Cum am scris mai sus, Italia merita primul loc de la distanta si apoi as fi votat si eu rusoaica (foarte draguta!) dupa care as fi votat albaneza Elhaida Dani care conform votului popular a iesit pe locul 9, deci mult mai sus decat au bagat-o "juriile de specialitate" asa cum i-au coborat si pe cei de la Voltaj.

Asta demonstreaza ce este defapt democratia actuala mult-trambitata si laudata, adica in cea mai mare parte o manipulare si un aranjament de culise sub o imensa ipocrizie.

Imi este clar ca baiatul din Suedia a fost ajutat sa ajunga pe primul loc deoarece s-a aranjat in culise ca Suedia sa tina urmatorul spectacol. Cauza sunt, evident, banii! Alegerea respectivului a fost facuta in stil politic (democrat :D ), adica au ales un baiat care sa placa atat la femei cat si la poponari. Exemplu, ieri am auzit discutie intre doua femei de varsta medie (varsta consumatoare de telenovele turcesti si publicatii can-can): "- Sa-ti spun draga cine a iesit pe locul 1 ! Un tip foarte misto! Trebuia sa-l vezi draga!"
E simplu, ca in politica, alegi un candidat care sa arate bine la majoritari si apoi se trag sforile pe la spate sa ajunga pe primul loc. Cand e gramada mare se vede mai putin manaria.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by atyclb »

Darar dracu in ea aratare cu barba, cum a spurcat sala in care l-am ascultat prima data pe Mark Knopfler.
Sper sa nu le vina in minte sa o primeasca cumva si in Royal Albert Hall, ca acolo am visat pe muzica lui Clapton si in toamna sper sa il vad pe David Gilmour. Dupa hidosenia aia nu mai curati sala nici daca ar curge aghiazma pe Tamisa.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Noi latram, caravana trece....

Pana una alta la anul organizeaza Suedia ca asa trebuia sa fie. Milioane de oameni sunt multumiti cu ceea ce le-a fost oferit. Fiinta aia oribilia ("femeia cu barba") nu e decat inceputul. Pe viitor ar putea sa aduca si o scroafa pe scena sa guite intepata cu o tepusa, si daca organizeaza asa cum stiu profesionistii, milioanele de oameni vor fi incantati! Multora le poti turna si balega in cap, si daca sti cum sa-i iei vor sta si cu gura deschisa in sus. Pentru ca majoritatea merge cu turma. Vorba aia, "Vom fi din ce in ce mai multi!". Ssatanistii astia au prins mersul si metoda. Incet, incet ne vom obisnui si apoi vor impinge si mai departe, si mai departe, pana ajungem pe buza prapastiei si atunci va fi prea tarziu caci vorba aceea, dai prostului mintea cea de pe urma.

Stau si ma intreb, papusa Barbie ...cu barba, or fi scos deja?! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actua ... ision+2016" onclick="window.open(this.href);return false;
România, exclusă de la Eurovision 2016. TVR ar putea pierde drepturile de a transmite Jocurile Olimpice de la Rio
Ieri a expirat termenul-limită pentru a plăti o tranșă de 10 milioane de franci elvețieni de către Televiziunea Română.

Purtătorul de cuvânt al Guvernului, Dan Suciu, a spus că guvernul nu a găsit o soluție „tehnică și legală” pentru a face plata în 24 de ore, termenul pe care l-a avut la dispoziție.

„Din păcate nu am găsit soluția tehnică și legală, dincolo de soluția financiară, nu am găsit în primul rând soluția tehnică legală prin care o eventuală plată să poată fi făcută. Ne pare rău să constatăm acest lucru, dar adresa a sosit la noi abia în aceste zile. E o problemă de ani de zile, trebuia rezolvată de ani de zile, sunt datorii de ani de zile și e cumva inechitabil să fie acuzat acest guvern, să fie acuzat că nu a plătit o datorie care de ani de zile zace prin diverse sertare”, a spus Dan Suciu.

Datoriile televiziunii se ridică la 16,5 milioane de euro, potrivit fostului director interimar al TVR. Site-ul EBU vorbește despre 16 milioane de franci elvețieni.

Este vorba de datorii acumulate din 2008, a spus Irina Radu, fost președinte interimar al TVR. Un comunicat al European Broadcasting Union vorbește însă de datorii care datează din ianuarie 2007.

Pe de altă parte, a spus aceasta, România și-a plătit taxa de participare la concursul Eurovision de anul acesta, a mai spus Irina Radu.

România își pierde, de asemenea, dreptul de a transmite competiții sportive care erau contractate, inclusiv Campionatul European de Fotbal din 2016 și Jocurile Olimpice de la Rio.

În TVR s-a ajuns la situația în care nu mai există motorină pentru deplasările echipelor în teritoriu, a mai spus Irina Radu. „Am ajuns la fundul sacului”, a adăugat ea.

European Broadcasting Union, care transmite Eurovision și mai multe competiții sportive, începe demersurile pentru eliminarea României din EBU, ceea ce este o premieră, a adăugat fostul președinte interimar în TVR.

Selecţia naţională Eurovision România 2016 a fost câștigată de Ovidiu Anton care a strâns 6.585 de voturi, fiind urmat de Vanotek feat. The Code & Georgian, cu 4.702 de voturi, şi Florena, cu 3.491 de voturi.

Câştigătorul a mai concurat în ultima etapă a competiţiei naţionale cu Doru Todoruţ şi Irina Baianţ, clasaţi pe locul 6, MIHAI (Mihai Trăistariu), situat pe locul 5, şi trupa Dream Walkers, ocupantă a locului 4.

Concursul muzical Eurovision 2016 se va desfăşura la Stockholm, Suedia, pe 10, 12 şi 14 mai. În competiţie s-au înscris 43 de ţări, cu trei mai multe decât la ediţia precedentă.

România ar fi trebuit să participe în a doua semifinală a concursului, cea din 12 mai, alături de Albania, Bulgaria, Danemarca, Georgia, Slovenia, Norvegia, Ucraina, Belgia, Letonia, Belarus, Irlanda, Elveţia, Macedonia, Australia, Lituania, Polonia, Israel şi Serbia.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Sondaj: Majoritatea britanicilor vor Brexit de la Eurovision
http://economie.hotnews.ro/stiri-media_ ... vision.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Sursa citata aminteste ca, dupa succesul si popularitatea Conchitei Wurst din 2014, audienta Eurovision a scazut brusc anul trecut, in Marea Britanie. The Telegraph mai arata ca britanicii sunt cei mai convinsi ca intregul eveniment este "politic" si victoriile se decid in functie de criterii precum sprijinul tarilor vecine si prietene pentru un concurent sau altul.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Eurovision: scandalul steagurilor interzise
http://adevarul.ro/international/europa ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Nu m-am uitat deloc la Heurovizion. Am vazut doar informatie pe net si clipul video de la "melodia" Suediei in care par sa joace doi baieti poponari care se tin de manuta si se pupa intr-o hala parasita.

E buna observatia unora ca afisul de anul asta cu Eurovision are desenat un virus SIDA urias. E in tema cu "multiculturalismul".

Am aflat la stiri ca a castigat Ukraina si am vazut-o pe magaoanca grohaind din burta o gheraiala care nu seamana a muzica. Mi-a fost greu sa o aud mai mult de un minut. Si vad ca s-a politizat totul.

Nimic nu arata mai urat ca aceasta cocina amestecata cu poponari si politica de jos nivel microbistic!

Si ma sidereaza ceva, stiam ca Australia nu e "tara" europeana! Culmea, astia au trimis o koreanca imbracata ca o papusa gonflabila sa gheraie ceva aiuristic!

Ma uit la panarama asta (citind rapid informatiile din presa online) si ma simt din alta lume! Pe bune nu e nici o paguba ca Romania a fost exclusa din concursul poponarilor politizati (fortat de catre jurii, in rest populatia care voteaza nu are in cap decat droguri si aiureala. Caci trebuie sa fi un pic retard sa platesti bani ca sa votezi niste poponari!).

Oricum, dupa "femeia cu barba" nu ar fi trebuit sa ma mai mire nimic! Partea nasoala este ca intr-o zi Russia diktatoriala va ajunge sa para normala intr-o Europa "multiculturalizata" de femei cu barba si barbati cu tzatze!

http://www.cotidianul.ro/vom-avea-scand ... 16-281265/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

vjvarta
Posts: 145
Joined: 12 May 2015, 10:29

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by vjvarta »

eu m-am uitat si am fost surprins ca letonia nu a avut mai multe voturi. melodia chiar a fost interesanta ca sound si baiatul destul de prezentabil si a prestat destul de "intens". si georgia mi a placut ca sound desi cam liniara; a luat 12 puncte de la uk cred pentru ca le-a adus aminte de britpopul/indie care a rupt in anii 90. australia a fost ok pentru muzica actuala, nimic deosebit,dar totusi trofeul eurovision trebuai sa ramana in europa :).
si nu stiu cati si au dat seama ca de vreo 3-4 ani incoace nu se mai canta live :D

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Victoria Jamalei la Eurovision 2016 este sub semnul întrebării. Artista din Ucraina ar fi încălcat grav regulile concursului, din cauza cărora mulţi participanţi pot fi excluşi chiar în timpul competiţiei.

Una dintre regulile competiţiei este că, piesa înscrisă în concurs nu trebuie să fie lansată înaintea datei de 1 septembrie, în cazul de faţă 2015. Piesa Jamalei, însă, se pare că a fost cântată în faţa publicului cu mult înaintea acestei date.

Totuşi, ca să ascundă această eroare, Jamala ar fi redenumit piesa şi i-a schimbat o parte din versuri din limba tatară în limba engleză. Totuşi, bloggerul ucrainean Anatolii Şarii a dat peste o înregistrare din luna mai 2015, când artista ar fi cântat piesa cu care s-a dus şi la Eurovision 2016.

De altfel, acest video a fost şters deja de pe YouTube.

”Jamala a fost dată de gol de preşedintele Ucrainei, Petro Poroşenko. El le-a spus jurnaliştilor că piesa s-a numit înainte 'Crimeea noastră', iar Jamala a cântat-o în tatară. Eu am crezut că ea poate a cântat-o după luna septembrie 2015, însă nu este deloc aşa”, a spus bloggerul într-un video postat pe YouTube, scrie kankan.md.

Organizatorii Eurovision Song Contest încă nu s-au exprimat cu privire la acest incident.
http://www.gandul.info/magazin/scandal- ... l-15344081" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Nu am urmarit, habar nu aveam ca a fost, am vazut acum si am incercat sa vizionez cele 3 piese, adica nulitatea care a fost aleasa sa mearga in Israel, "o tara europeana", precum si cele 2 nulitati care au fost votate de public si sunt regretate amarnic de copilimea cu ochii 24/24 in aifon.
Pe nici una nu am rabdat-o pana la capat (senzatie de risipa inutila a timpului si mediocritate dezarmanta):
Niciun an fără scandal. Reacţii şi acuzaţii dure după finala Eurovision România: „E ca în politică, votul nostru nu valorează nimic“
Intreb si eu, ca de restul habar nu am, homosexuali nu au fost!? Cred ca daca era macar unul, concursul era rezolvat in spume.

Si ma auto-intreb, oare cat de jos se poate ajunge !? Imi dau seama ca "femeia cu barba" de acum cativa ani a fost chiar un eveniment remarcabil !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

Céline Dion se impusca in cap cand o aude pe asta cum ii gheraie melodia:

https://adevarul.ro/entertainment/muzic ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

imo
Posts: 26
Joined: 18 Feb 2011, 09:34

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by imo »

Mie de data asta mi se pare ok piesa pe care au ales-o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by momolo »

VIDEO Eurovision 2023. Conchita Wurst, despre piesa lui Theodor Andrei: „Ciudățenia are farmec”
https://life.hotnews.ro/stiri-muzica-26 ... farmec.htm

Pregatiti-va! Vine!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Eurovision si femeia cu barba

Post by kaav »

Partea cea mai proasta la genul asta de stiri este faptul ca unele sunt adevarate. Normalitatea e ciudata pentru unii, aspect pe care il gasesc deplasat.

Post Reply