Dire Straits la Timisoara

CD, vinil, concerte
Post Reply
DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Dire Straits la Timisoara

Post by DAN_TM »

Doamne ajută.În sfârşit ceva ce nici nu visam.
http://www.eventim.ro/ro/bilete/the-dir ... mance.html" onclick="window.open(this.href);return false;

eXtremZ
Posts: 37
Joined: 17 Sep 2014, 07:33

Re: Dire Straits la Timisoara

Post by eXtremZ »

Saru'mana!
De azi incep tratativele cu sotia :wink: .

sltraian
Posts: 73
Joined: 11 Dec 2015, 22:45
Location: Timisoara

Re: Dire Straits la Timisoara

Post by sltraian »

Multumesc pentru info, de cand astept sa-i aud live, dar nu ma asteptam sa vina in Timisoara.
Si eu o sa incep tratativele :D

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: Dire Straits la Timisoara

Post by DAN_TM »

Imi pare rau.Nu mai ma duc.Nu mai e vechea formatie , cu Mark Knopfler.Sant doar numele, componenta e alta.Daca va place chiar asa, puteti merge, dar eu nu dau atatia bani ptr o copie Dire Straits.Sorry daca v-ati facut sperante.Mark vine la Viena si sper sa merg.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: Dire Straits la Timisoara

Post by atyclb »

DAN_TM wrote:Imi pare rau.Nu mai ma duc.Nu mai e vechea formatie , cu Mark Knopfler.Sant doar numele, componenta e alta.Daca va place chiar asa, puteti merge, dar eu nu dau atatia bani ptr o copie Dire Straits.Sorry daca v-ati facut sperante.Mark vine la Viena si sper sa merg.
Eu l-am vazut pe Mark Knopfler de 4 ori pana acum si exceptand un concert de la Roma, unde sunetul a fost praf din cauza salii (o sala rotunda cu pereti de sticla - Palalottomatica e numele ei, recomand sa o evitati), pot spune ca Mark suna fantastic, dar... El canta in concertele lui destul putine melodii de la Dire Straits - spunea intr-un interviu ca el nu mai canta Money for Nothing, Walk of life, etc, decat daca ar reface Dire Straits, iar acest lucru l-ar face probabbil pentru bani si, spunea el, nu vrea asta.
Asa ca, pentru a asculta live melodiile dragi voua puteti asculta aceasta trupa surogat, probabil nu suna rau.

sltraian
Posts: 73
Joined: 11 Dec 2015, 22:45
Location: Timisoara

Re: Dire Straits la Timisoara

Post by sltraian »

Am vazut ca participa Chris White, cel care a fost saxofonistul formatiei in1986.
Nu stiu daca e destul insa pentru a recreea magia formatiei originale.

Post Reply