Zone Arena, intre a fi si a nu fi...

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Zone Arena, intre a fi si a nu fi...

Post by atyclb »

Dupa ce a trecut Ciuc Summer Fest (personal am fost doar la Gary Moore, desi mi-am dorit tare mult sa vad Pink Martini), a inceput scandalul. Primarul sectorului doi (parca) si-a dat seama ca nu exista autorizatii de constructii pt ce s-a ridicat acolo, locuitorii din zona sunt isterizati de faptul ca au concetrte asa aproape de ei si le cer celor autoritatilor expulzarea "rockerilor" din zona.

Mie nu mi-a placut deloc ce am vazut la Zone Arena(ca si locatie si felul cum a fost amenajat), asta dupa ce am fost prezent la cateva evenimente (Massive Attack, Gary Moore, Aerosmith), as fi bucuros sa nu mai merg si la alte concerte acolo. Nu pot insa sa nu remarc cat de deranjati sunt cei care locuiesc in zona de faptul ca e muzica tare la concerte (desi in marea lor majoritate concertele s-au terminat la ora 23), de faptul ca in momentul in care se termina un concert e aglomeratie pe strada, sau ca (zic cei din zona) cei care vin la concerte merg si isi fac nevoile in scarile blocurilor lor, de ultima parte indoiesc ca ar fi adevarat. O fi oare chiar asa de greu de suportat muzica de acolo, in conditiile in care la ora 23 concertele se termina, iar astfel de avenimente au loc (in cel mai dramatic caz) de cateva ori pe luna...


Repet, nu mi-a placut deloc Zone Arena, dar in acelasi timp trebuie sa luam in calcul faptul ca locatiile pt astfel de evenimente sunt destul de reduse. Sa scoti un concert afara din Bucuresti, ar fi o mare problema din punct de vedere al transportului celor care vin la eveniment...

Ani de zile am visat sa vedem si la noi diferiti artisti, dupa ce au venit Depeche Mode in 2006, promotorii romani au prins curaj, astfel ca in ultimii doi ani, am reusit sa ratez o gramada de concerte, pt ca aveam agenda prea incarcata, prea multe concerte sa le pot vedea pe toate (eu fac naveta de la Piatra Neamt pt a putea merge la concerte). Inca ne mai uitam cu invidie peste gard la vecinii nostri, pt ca la ei vin mai multi decat la noi... Aproape ca nu imi vine sa cred cand ii vad pe unii ca stramba din nas ca le canta Eric Clapton sub fereastra...


Batranul Ozzy vine si el la Bucuresti, organizatorii evenimentului spun ca acesta va concerta la Zone Arena, desi initial, dupa ce primarul de sector a spus ca nu au autorizatie, organizatorii au anuntat sa vor dezafecta zona . Acum spun ca vor schimba ora de incepere a spectacolului, astfel incat la ora 22 sa se termine tot .


http://life.hotnews.ro/stiri-prin_oras- ... -22-00.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Pt mine sunt interesante comentariile la acest articol, postate probabil de cei ce locuiesc in zona...

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Zone Arena, intre a fi si a nu fi...

Post by bnt »

Stiu si eu...? Poate n-or fi cotizat baietii la Ontanu? :lol:

Post Reply