21 decembrie 1989, Romania, trecerea din lac in putz.

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: 21 decembrie 1989, Romania, trecerea din lac in putz.

Post by West »

Ma banuiesti ca sint tendentios, dar ma banuiesti degeaba. Nu m-a deranjat nimic.
Multumesc pentru urare.
Mi-s baiet modest, asa ca poti sa ma asezi in care insectar vrei. Mai ales ca-i chinezesc.
Ma consoleaza ca nici Obama nu le stie pe toate, si citi baieti nu lucreaza pentru urechile lui... :D

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: 21 decembrie 1989, Romania, trecerea din lac in putz.

Post by momolo »

Probabil tendentios sunt eu (cateodata pe bune!) dar tu ai sarit in sus cand vorbeam de bizoni si crocodili fara sa fi pomenit de userul West. :D
Nu uita, pe forum, in spatiul virtual nu putem discuta despre persoane, doar despre idei si nu putem combate sau lauda decat texte scrise (sau marfuri de la dealeri. :wink: Vechiturile saracele nu au nevoie de laude caci sunt unicate in pubela de gunoi iar cat priveste realizarili diiii, fiecare cum poate se strecoara tiptil tiptil, subtil subtil asa cum fac cei trei boshimani cand fura cu inima stransa carnitza de la niste lei murdari de sange la botic :D )
Acum intelegi ce-i cu bizonii, crocodilii, leii, hienele si maimutele suite in copac ?! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: 21 decembrie 1989, Romania, trecerea din lac in putz.

Post by West »

Te inseli, reactia mea nu a fost sa sar, ci doar o simpla curiozitate impersonala.

Tu ai scris cum bizonii pun botul la figurile crocodilor incaierati.
Este un loc foarte comun afirmatia ca oamenii sint prosti si/sau usor de prostit. De aceea ma intrebam, cu ocazia postului tau, ce ar trebui sa faca ei? Deci este, daca vrei, o intrebare filozofica.
Excluzind parerile din capul lor si taifasurile nesfirsite, ca nu sint relevante, oamenii simpli actioneaza doar cu ocazia votului. Daca stim cu totii despre crocodili, si cugetarea folclorica 'se bat pe ciolan' arata ca oamnii stiu, ce sa faca ei? Daca voteaza pe unul sau pe altul rezulta ca au pus botul.
Ramine doar sa nu se duca la vot, nu? Unica alternativa. Protest prin neprezentare. Ignorarea crocodililor, te intorci cu fundul la ei.

Desigur, mai este si varianta protestului pasnic in strada, asa cum in Europa se intimpla. Ies cu zecile de mii si spun ce nu le place. Dar asta este un avertisment, cartonul rosu tot la vot vine. Si nu sintem noi inca o turma de bizoni asa de dusi la facultate.

Post Reply