Probleme si Sugestii legate de forum

Doar o vorba sa-ti mai spun
kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by kaav »

Asa cum dai impresia ca ai crede despre mine una si alta, asa am avut si eu tendinta sa cred despre tine ca esti prea rigid, dar de fapt este foarte plauzibil sa fi doar exigent. Ce tine la mine de o eticheta stigmatizata in ziua de azi (faptul de a parea slab din motivul ca nu subestimez o posibila ''mare conspiratie'' de orice fel, are legatura primara cu inconsecventa sistemului in general, ambiguitatea lui in reactii, prapastia dintre ce promite si ce se intampla efectiv, adica premize cu baza logica, care pe termen lung au ca si consecinta, dezamagirea cronica).
Nu am absolut nimic cu faptul ca exista un topic despre ''Audi V8''. Nu am curiozitati despre masini in general, dar prin comparatie cu ce se fabrica acum, acea masina are o eleganta si o tinuta care nu o mai remarc la nimic nou. Are personalitate, acum exista doar - ''computeru' e mai ocosh decat ingineri din trecut''
Este evident ca in mod inexplicabil si in pofida informatiilor valoroase de pe net si din carti, creste numarul mitocanilor. Mi se pare foarte enigmatic ce a declansat asa ceva si mai ales ce face sa fie consecventa acesta tendinta.
Nu te simti stresat pentru ce am scris si ce a declansat dialogul asta :!: .
Cine nu are prejudecati din cine citeste, sper ca intelege ca nu se bat in cuie acum hartile unor tari noi, este doar dialog sau mai corect un exemplu rezonabil de dialectica care daca este sa ramana neviciata, da un inteles valorilor pentru care are sens sa discutam, reinoit.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by resitent »

Topicul recondiționării unei mașini poate fi mult mai interesant decât un topic stereo pentru că un topic cu scule este pistol cu apa pe lângă multitudinea de echipamente ce se găsesc la un automobil. Ba chiar as putea spune că include și informații stereo, e o relație de incluziune :D
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Eu vad offtopicul ca pe o oportunitate de a invata cate ceva unii de la altii. Mi se pare ok sa postam lucruri care nu au nici o legatura cu muzica, nu se stie niciodata cand avem nevoie de o informatie, ba mai mult, cine stie, sa putem colabora in anumite situatii. Pana la urma suntem o mica comunitate, cu interese si experiente diferite si nu se stie nicioadata cand putem avea nevoie unii de altii.
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Problema postarii pe forum a fost rezolvata.

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Post Reply