Probleme si Sugestii legate de forum

Doar o vorba sa-ti mai spun
panzer
Posts: 115
Joined: 05 Jan 2009, 16:21

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by panzer »

Am eu o intrebare mai indiscreta de atat: cand a "decedat" HiFi foarte multa informatie s-a pierdut. Acum si "dincolo" se pare ca sunt probleme.

Nu facem si noi un WebZip sa nu mai piedem toata informatia iarasi?

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Backupam baza de date constant , nu exista riscul sa pierdem tot .
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by brighty »

Ma uitam astazi, de placere, pe posturile mai vechi din topicul "Muzica Electronica" si am observat, surprins, disparitia unora dintre ele (ale mele, in mod particular, dar sunt sigur ca si alti useri au aceeasi problema). Sa fie din cauza problemelor de acum catva timp, cu floodarea?! :roll:

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Foarte ciudat as spune , floodarea nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu stergerea posturilor . Daca mai exista useri cu probleme similare ii rog sa posteze .
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Ne cerem scuze pentru perioada de offline prelungita . A fost vorba de un upgrade care a durat mai mult decat era prevazut .

-- Dupa ce postati este posibil sa intampinati un mesaj de eroare chiar daca postarea a fost inregistrata in forum . Sper sa putem rezolva curand aceasta problema .
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by glucica »

Am si eu o reclamatie.
Pina de curind, pentru a da refresh, apasam pe Vezi subiecte active si imi apareau ultimele postari, inclusiv subiecte discutate recent. De vreo saptamina, apasind pe link-ul mentionat, rezultatul este zero de fiecare data. Postarile noi apar doar daca apas pe Vezi mesaje noi. Am avut surpriza si aici sa constat ca desi nu primeam indicatia de mesaje noi, acestea sa existe la cautare "manuala".

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Multumesc pentru semnalare, sper sa se fi rezolvat. La mine acum pare sa mearga ( nu am folosit pana acum aceste linkuri ).
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by glucica »

Functioneaza, multumesc.

User avatar
hondaru
Posts: 317
Joined: 31 Oct 2010, 06:35
Location: La tara...
Contact:

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by hondaru »

S-ar putea face ceva in sensul ca la inscrierea pe forum casuta cu "locatia" sa fie obligatorie? Tot mai des intalnim situatii in care membrii noi ignora acest aspect, si frecvent apar intrebari de genul "de unde esti?!". Cu atat mai mult pentru cei care posteaza la rubrica vanzari, aceasta ar trebui sa fie o conditie necesara. Din cate am vazut deocamdata aici pe forum nu se judeca locatia sau este folosita pentru glume sau agresiuni de orice fel.
Oare de ce atunci cand este lasata la latitudinea userului acest amanunt cateodata important este in mod deliberat trecut cu vederea? Nu este suficient ca oricum pe un forum identitatea reala este oricum mascata?
◄◄ REW ► PLAY ▌▌PAUSE █▌STOP ►► FF
Daca nu ajungi sa te pierzi in muzica atunci muzica se pierde in sistemul tau

HarryTriangle
Posts: 11
Joined: 25 Nov 2014, 22:24
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by HarryTriangle »

Da, o idee buna. Eu personal am vrut sa imi pun locatia, nu am vazut nici o rubrica de genul asta la inscriere, si nu mi-am mai batut capul dup-aia. Acum vad ca poate fi editata din "Panoul utilizatorului" :D

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

In mod normal cine pune articole la vanzare trebui sa specifice si locatia.
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by Kostas »

Am si eu o sugestie - sa nu mai dispara posturi, discutii intregi, etc. - de exemplu - De ce a disparut ''Unde a disparut Momolo" fara nici o explicatie.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by remoteviewer1 »

Hmmm...buna intrebare Kostas, ma uitam si eu azi :shock: , si nu gaseam postul.
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Kostas wrote:De ce a disparut ''Unde a disparut Momolo" fara nici o explicatie.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
am cazut de acord SOLO si cu mine ca acel post nu-si are rostul nefiind cumva nici in spiritul regulamentului.

Va multumesc frumos celor care ati scris in acel post disparut deoarece, vorba aia, prietenul la nevoie se cunoaste (desi pe unii dintre voi nu va cunosc personal).

Faptul ca postez mai rar ar trebui sa insemne un indemn pentru voi sa postati mai des, forumul este al vostru, al celor care scriu si contribuie la constructia lui. Sunt convins, fiecare are ceva de zis si de intrebat in domeniul audio.

Si nu uitati, acest forum este unicul liber de interese comerciale. Aici nu avem dealeri, nici "echipele" dealerilor, nici reklame directe sau mascate, aici nu permitem diversilor mestesugari sa-si intinda taraba (avand grija sa nu-i speriem pe cei care pun pasiunea inainte de bani), aici nu e locul diversilor lingai care fac bocancii dealerilor cu limba lunga in speranta de bautura si piscot gratis, cu gandul la discount si alte ciungareli umile (si umilitoare).

Astfel, aveti ocazia unica sa va exprimati liber (de "menajamente") si totusi observ la multi dintre voi o autocenzura dictata in principal de interese materiale. Dar e optiunea fiecaruia, ca si optiunea mea sa scriu poate mai rar cateodata sau deloc.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by remoteviewer1 »

Bine ai revenit momolo, pe propriul tau forum :D . Eu cred ca experienta ta trebui sa stea la baza acestui forum, ca o fundatie solida, pentru racani e mai greu cu postatul datorita lipsei cunostintelor (aici ma auto-inlcud). Topicurile de genul ce boxe X sa imi cumpar, sunt destul de dificil de tratat, cei ce au trecut prin faza de debut in ale audiofiliei, vor fi insensibili la dramele incepatorilor. In plus, pentru a experimenta noi situatii, trebuie sa iesi din casa, sa mai consumi o dupa-amiaza pe la un dealer, necesita efort personal, aici ma refer la cei neimplicati "comercial". Eu personal, sincer am ajuns la faza in care decat sa ma duc sa aud bazaconiile si frustrarile unora ce vand scule prin bucuresti(aka unii delaeri), mai bine o las moarta si ma ocup cu altceva, curios ca nu am cunoscut inca un personaj (cu adevarat) placut in acest domeniu, este poate(de fapt mai mult ca sigur) si vina mea personala (si sigirsi am si eu partea mea de frustrari). Ok... poate vorbesc si din prisma unui om multumit (in acest moment) cu calitatea audio din propria sufragerie, si vazut cu sacii in caruta, imi miroase totul...

Ce am putea face in acest caz pentru a aduce un suflu nou? Poate niste intalniri fizice, vizite acasa la unii (atentie la I!) audiofili, schimbatul de informatii live sa zicem ar aduce ceva nou, insa nici de acest lucru nu pot sa fiu sigur deoarece nu am participat la acest tip de reuniuni. In acest moment am avut placerea sa cunosc 3 membri ai acestui forum, si impresiile au fost pozitive...si din acel moment, citesc cu tot cu alti ochi (mai blanzi si intelegatori) postarile lor...Sa mentinem totusi, atat cat putem, flacara aprinsa!
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

Post Reply