Haudiofilul sensibil si pofticios

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Haudiofilul sensibil si pofticios

Post by brighty »

Pentru cei interesati, iata un eveniment anuntat de catre domnul Gh. Florescu pe o retea de socializare:

Locatia: Cafeneaua Delicatese Florescu din incinta magazinului Diverta, Baneasa Shopping City
Data: Sambata 22 iunie, ora 18.00

"Va invit la lansarea celui mai nou melanj dedicat mentorului meu armean: Avedis Carabelaian Divin, melanj pe care l-am creat anul acesta, de Bunavestire.
Invitat special: domnul Anton Carabelaian, fiul marelui cafegiu al Bucurestiului de altadata, fost furnizor al Casei Regale a Romaniei.
Evenimentul va avea loc la cafeneaua noastră din incinta magazinului Diverta, de la Baneasa Shopping City, si va fi insotit de o degustare de cafea.
Va asteptam cu drag la o seara minunata, cu povesti, amintiri si aromele celor mai rare cafele din lume."

Shambala
Posts: 101
Joined: 24 Oct 2008, 19:14
Location: Iasi

Re: Haudiofilul sensibil si pofticios

Post by Shambala »

Daca te duci, te rog sa scrii cateva impresii aici.
(Macar cateva randuri).

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Haudiofilul sensibil si pofticios

Post by oake »

Nu am băut în viaţa mea cafea şi nu am de gănd să încep acum. Dar mă bucură cănd un coleg de-al nostru dercoperă în românica noastră un punct de vănzare în care se vinde ceea ce trebuie. Sper sa fie un semnal în a se coagula micile business-uri într-un mare business, ceva de genul Albaniei.

Post Reply