Super oferte

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Petrescu wrote:Si de pe la noi adunate:

https://www.olx.ro/oferta/boxe-high-end ... 9hzEW.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pe bune?! Sau era o gluma proasta?!
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Super oferte

Post by Petrescu »

:) Mi-a atras atentia pentru ca mie mi s-a parut un pret foarte bun mai ales ca sunt noi. Iti dai seama ca eu am privit anuntul prin prisma bugetului personal :oops: E greu sa ai curaj sa te uiti la produse de lux cind salariul sau pensia nu sar de 600-700 de euro pe luna. Imi cer scuze daca am fost defazat si am postat aiurea. :oops:

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Petrescu wrote::) Mi-a atras atentia pentru ca mie mi s-a parut un pret foarte bun mai ales ca sunt noi. Iti dai seama ca eu am privit anuntul prin prisma bugetului personal :oops: E greu sa ai curaj sa te uiti la produse de lux cind salariul sau pensia nu sar de 600-700 de euro pe luna. Imi cer scuze daca am fost defazat si am postat aiurea. :oops:
Noi nu sunt decat sigilate ori astea nu sunt sigilate. Textul mi se pare exagerat, tipic romanesc. Pe de alta parte te asigur ca, din pacate, sunt in aceeasi oala cu tine vis-a-vis de remuneratie!

P.S. Cred ca si eu am fost exagerat insa textul mi s-a parut aiurea, iar Focal-urile nu le am deloc la suflet. Modelul din anunt este foarte departe de a fi hi-end... Cat despre reduceri, cele mai mari se fac la echipamentele scumpe! :mrgreen:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Super oferte

Post by Petrescu »

Acum mai bine de zece ani in urma am luat un harddisk sigilat de la un cineva din Deva. Arata impecabil cutia. Inauntru a fost o jumatate de caramida. :mrgreen: De atunci prefer sa vad marfa si s-o pipai. Mai toate aparatele noi de le-am cumparat de la magazine erau desigilate si verificate de catre vanzator ca sa se evite situatiile neplacute de genul loviturilor la transport, aparate defecte, etc. Marfa noua se vede imediat si in plus miroase specific. O marfa veche ia mirosul din casa in care a stat.

La sunet va dati seama ca nu ma pricep ca dumneavoastra. Eu am vazut pe pagina producatorului ca le denumeste high-end. Probabil ca or avea tehnologii noi de au zis ei asa.

Eu momentan caut o oferta de amplificator nou ca sa-mi schimb Denon-ul. :)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super oferte

Post by momolo »

Boxele citate sunt pentru sunet de film la un surround, adica nu prea sunt "haudiofile". Alte modele Focal sunt audiofile, mult mai scumpe.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

Accuphase E-560

Pret de nou: 10290 EUR
Pret SH: 3.990,00 EUR

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=8626791868" onclick="window.open(this.href);return false;

Ca nou... cred ca pe la 3600 EUR se poate cumpara fara probleme... fiind in limita celor 10% negociabili!
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Super oferte

Post by johndoe21ro »

MBL 4006 Phono MC @ audio-markt.de

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7842330114" onclick="window.open(this.href);return false;

Pret de lista: 6000 EUR
Pret cerut: 1899 EUR
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Vitus Audio SS 101 @ audio-markt.de

Post by johndoe21ro »

Vitus Audio SS 101 @ audio-markt.de

Pret de lista: 30k eur
Pret SH: 9k eur

Este un power cu volum!

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=7320605224&" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Accuphase A-200 @ audio-markt.de

Post by johndoe21ro »

Accuphase A-200 @ audio-markt.de

Pret de lista: 48k eur
Pret SH: 17800 eur

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=1832117268&" onclick="window.open(this.href);return false;
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Post Reply