De la D-zeu cu mila

Doar o vorba sa-ti mai spun
Locked
dervish
Posts: 16
Joined: 03 Nov 2021, 17:22
Location: Duisburg

De la D-zeu cu mila

Post by dervish »

Pentru orice nelamurire in privinta existentei Lui va puteti intrece in opinii aici.

Pelerinul wrote:
14 Dec 2021, 18:56

Asa ca, inchei cu o urare: Sarbatori fericite si sa ne dea Domnul un an plin de sanatate si lipsit de toata prostia care ne inconjoara acum!

Cu stima,
Stefan
Salut pilgrim!
Frumoase vorbe de intrare, eu personal iti doresc asemenea si tie, insa nu uita ca aici pe forum 90% sunt atei si 100% sunt contra B.O.R. Deci succes in continuare!

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by kaav »

Cum poti sa sti ca este un utilizator vechi care deja nu mai activeaza de ani de zile? Acel utilizator avea scule scumpe si in nici un caz nu ar avea nevoie sa ceara sfaturi tipice unui incepator. Mi-a placut introducerea pelerinului, de aceea am si raspuns. Obsevatia cu procentele este hilara. De unde sti asa ceva?. Of, of, mai mai....

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

dervish wrote:
15 Dec 2021, 12:33
insa nu uita ca aici pe forum 90% sunt atei si 100% sunt contra B.O.R. Deci succes in continuare!
deci dupa cum vedeti am avut dreptate cand am zis ca e o laba de om ("cacat de caine") acest individ ascuns dupa un nickname.

Intr-o lume civilizata genul asta de afirmatie e ridicola. Nimeni nu are de unde sti care sunt crezurile religioase ale membrilor unui forum (nici in viata reala nu poti sti), fractura logica dar si o mitocanie sa afirmi asa ceva si in felul asta, bonus prostie cat cuprinde. Dar unii desi prosti se si fudulesc cu asta.

Evident, ar fi trebuit sa banez de mult trolul asta scarbos dar cand am intrat aici mi-am propus sa fiu mai indiferent (si chiar sunt). Orice cretin de genul asta se face singur de cacao cu cat posteaza mai mult.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by resitent »

Religia este ficțiune
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Religia este un NIMIC... frumos împachetat! :wink:
www.youplay.ro

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by resitent »

Ești aiurea în prag de zarbatori
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by kaav »

Consider ca acest topic nu ar trebui sa se indeparteze prea tare de la faptul ca este doar loc de dat buna ziua.
Chestii provocatoare spuse asa in gura usi nu le gasesc potrivite aici. Parerea mea.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by resitent »

Rar am văzut așa ceva, genul de om care se ascunde după stuf, dar chestiile provocatoare trebuie sa le spunem la toaletă sau unde la coada la portocale?
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by kaav »

Nu ma ascund dupa nimic. Faci o afirmatie pe care nu ai cum sa o verifici efectiv ca este adevarata fara drept de apel, de genul ''religia este fictiune'', asa cum nu poti sa verifici direct si personal daca exista gauri negre, e.t sau altele. Accepti sa crezi una sau alta in functie de ce iti sporeste gradul de confort mental in lumea asta instabila. Ca exisa o mentalitate in lumea asta moderna care faciliteaza asa ceva deja este un fapt comun. Este tot o forma de credinta, comuna oamenilor care considera ca nivelul psihologic este singurul care exista si alte aspecte le trece la raionul ''fictiuni''. Unde sa povestesti asa ceva?
Simplu:
Deschizi un topic, daca chiar te interesaza discutii de natura asta la rubrica ''off topic''.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by resitent »

Lămuriri în același registru anemic.
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: De la D-zeu cu mila

Post by momolo »

subiectul este aberant, se blocheaza!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Locked