despre Pioneer A-717 si A-757

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

despre Pioneer A-717 si A-757

Post by LEKTOR »

F bun integrat - honeycomb construction - bate multe ampuri noi sub 2000 euroi
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Pioneer A-717

Post by momolo »

F bun integrat - honeycomb construction - bate multe ampuri noi sub 2000 euroi
l-am avut. As fi mai rezervat in aprecieri atat de exagerate insa sa-i uram omului succes la vanzare!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Pioneer A-717

Post by LEKTOR »

Pai atunci da un exemplu de amp 2008 la 1500 euro ( preturi europene, nu americane ) pe care nu-l bate ca sa zic asa !

Cam asta ar fi clasa in care se claseaza Pionierul

http://www.audioscope.net/int-amplifier ... =1&sort=2a
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Pioneer A-717

Post by momolo »

Hai sa lasam omul sa-si vanda ce are de vandut! Am putea deschide un subiect special pentru acest 717 insa nu ar fi corect din moment ce este un user care doreste sa vanda iar noi tocam firul in patru legat de marfa lui.

Pretul cerut pe acest 717 daca e in stare buna si corecta (nereparat) este un pret bun. Intrebarea cea mai justa era ce alte amplifuri poate cumpara cineva cu pretul asta de 350 la aceeasi calitate ?! Eu spun ca foarte putine si greu de gasit!

Insa speculatia cu amplifuri de 2000 si 1500 euro nu o pot accepta. Nu e deloc corecta mai ales ca stiu bine ce poate ampliful asta, l-am si desfacut si studiat si mai precizez ca am avut un exemplar in stare perfecta si originala.

Hai sa nu cadem intr-un soi de fanatism vintage! E bine sa ne pastram lucizi chiar daca avem tendintze patimase pentru ca ne pasa si avem o pasiune comuna!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Pioneer A-717

Post by LEKTOR »

Sorry am confundat - eu ma refeream la 757 ca fiind super tare - cel din Reference seires/Elite

http://www.audio-extasa.eu/popup_add_im ... cts_id=374
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Pioneer A-717

Post by LEKTOR »

momolo wrote:Insa speculatia cu amplifuri de 2000 si 1500 euro nu o pot accepta. Nu e deloc corecta mai ales ca stiu bine ce poate ampliful asta, l-am si desfacut si studiat si mai precizez ca am avut un exemplar in stare perfecta si originala.

Hai sa nu cadem intr-un soi de fanatism vintage! E bine sa ne pastram lucizi chiar daca avem tendintze patimase pentru ca ne pasa si avem o pasiune comuna!
Pai nu am zis degeaba de 1500-2000 ( $ sau euro ) - pt ca in 2009 nu gasesti nici un amp integrat decent la banii aia si la puterea lui 757. Cel putin eu nu am vazut .

http://www.audioadvisor.com/products.as ... w_all=true
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Pioneer A-717

Post by momolo »

Pai nu am zis degeaba de 1500-2000 ( $ sau euro ) - pt ca in 2009 nu gasesti nici un amp integrat decent la banii aia si la puterea lui 757. Cel putin eu nu am vazut .
stiu ca sunt exasperant, dar am avut si 757! Iti pot arata si pozele cu matzele.

Eu as spune ca mai degraba acum nu gasesti nimic pe masura la 350 euro si nu la 1500...2000 euro! Nu de alta, dar mai cunosc si eu cate ceva, imi plac comparatiile si am plimbat si avut tone de trancote! Te asigur ca un 757 este facut ciulama, kaput si un praz verde din toate punctele de vedere, (inclusiv puterea) de catre destule amplifuri audiofile la 1500....2000 euro din zilele noastre!

Dar ti-am spus, nu e locul aici de asa discutie!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Pioneer A-717

Post by LEKTOR »

ok, daca tu zici ! Nu am asa experienta vasta in integrate ci mai mult in componente - singurul integrat de la PIONEER pe care il am este SA9800 - si sigur ii cunosc toate calitatile.
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

Post Reply