propuneri moderatori

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

SOLO
Foarte multi dintre voi ar merita sa fie moderatori si ma bucur foarte mult de lucrul acesta . Avem un forum mic dar valoros , datorita calitatii userilor .
corect! De aceea eu propun in continuare 3 moderatori investiti CONCOMITENT, adica:

1. puf

2. West

3. nicumur
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: propuneri moderatori

Post by West »

momolo wrote:Alaturi de puf si West eu il propun si pe nicumur.
Un vot si de la mine pentru nicumur. El chiar stie cu ce se maninca meseria de moderator.

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: propuneri moderatori

Post by nicumur »

momolo, multumesc pentru propunere, dar, sincer, mi-a ajuns pana peste cap meseria de moderator :mrgreen:
In plus, eu unul chiar ca nu mai simt pe acest forum nevoia unui alt moderator :roll:
Poate doar unul care sa mai "piguleasca" inerentele greseli lexicale sau gramaticale :P
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: propuneri moderatori

Post by DAN_TM »

Poate că ar fi interesantă moderarea pe rand, câteva luni, 3-4, pe rând, de cei care se inhamă şi sânt nominalizaţi.Asta dacă se simte nevoia.

szacaz
Posts: 70
Joined: 08 Oct 2008, 13:26

Re: propuneri moderatori

Post by szacaz »

Ai jignit, pentru ca prin exprimarea ta (indirecta) acreditezi indirect ideea de superioritate a pozitiei tale
momolo, sa ma ierti, dar ma plictiseste sa ma cert cu tine pe o tema atat de marunta, cum ar fi ideea ca tu, afirmand ca eu jignesc, ma jignesti pe mine (la fel de voalat si de indirect, sau cum vrei tu) si tot asa

ce palaria mea vrei, sa va fac plecaciuni pentru ca sunteti mai pasionati decat mine si pentru ca cheltuiti mai multi bani decat mine pentru aceasta pasiune? nu va fac nicio plecaciune; fara sa sugerez niciun fel de superioritate (a mea, cum o sugerezi tu pe a voastra ca s-o penalizezi pe presupusa mea superioritate), am sa-ti dau o pilda (de alta pasiune care mananca bani): in urma cu niste ani, am cumparat in aceeasi luna un aparat foto si o masina; de masina aveam neaparat nevoie (si nu atat la nivel personal, cat la nivel de familie), aparatul l-am luat de placerea si de pasiunea mea; ghicesti pe care am dat mai multi bani? hai sa te ajut, sa te feresc de ispita: pe aparatul foto


doua puncte de incheiere: daca ai tu placerea sa te simti jignit de faptul ca eu imi permit sa pretuiesc, global, mai multe pasiuni la un loc (ale mele) decat tu audiofilia (pentru care, repet macar a treia oara, am pierdut trenul), sa fii sanatos, simte-te si jignit; dar o faci pe moftul tau, ca eu nu dispretuiesc pe nimeni pentru ca pune suflet in ceva (oricat de strain mi-ar fi domeniul; dar domeniul audio nu-mi este tocmai strain!) omenesc si ne-daunator celor din jur (ca ai putea sa fii pasionat de droguri sau de lupte de strada sau de violat babe, nu? de aia zic omenesc si ne-daunator); eu dispretuiesc rautatile si pacatele omenesti (si inca nici pe acelea daca nu interactioneaza cu semenii si nu se afiseaza, cu ostentatie si cu prosteasca mandrie), nu pasiunile. Asa ca te-ai luat de mine de pomana.



Al doilea punct (si aici, din nou, este o repetare): tu insuti ai cerut ca orice user nominalizat de cineva sa-si precizeze pozitia si interesul, da? tu ai cerut asta, nu altcineva:
Am rugamintea ca cei care sunt propusi sa raspunda daca sunt sau nu dispusi ?
ei bine, daca pe mine ma pomeneste kaav (nu stiu de ce, ca nici macar nu postez prea des, nici pe alte cai nu comunic nu el, nu ne stim si nu vorbim - dar e treaba lui, avea dreptul sa pomeneasca pe oricine), eu zic ca hai sa-i fac hatarul lui momolo si sa-mi spun cuvantul - si o fac (in opinia mea intr-o maniera politicoasa si constienta de toate aspectele importante), iti dau satisfactie. Tu ce faci, imi sari in cap ca de ce ma bag in seama? si daca revin cu explicatii ma scoti si de agresor, ca jignesc lumea?


mersi, esti o dulceata; dar eu unde am gresit?

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: propuneri moderatori

Post by West »

:D szacaz, nu ai gresit dar ai fluierat. In Biserica.
Nu se face sa-i tratezi pe chinuitii de muzica si scule cu acest 'Je m'en fous' al dezintoxicatului. Ca ii doare si pe ei. :mrgreen:

Hai, nu te supara, ca nu merita. N-ai fost atent si l-ai calcat pe bataturi pe momolo. El ti-a zis de bine. :mrgreen: Noi ne simtem bine.
La multe succesuri!

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: propuneri moderatori

Post by kaav »

szacaz wrote:........dar eu unde am gresit?
De ce trebuie sa consideri ca ai gresit? Dar totusi, a gresi nu este firesc? Ti-ai detaliat pozitzia mai clar in acest topic, care este totusi cam rece vis a vis de ce a facut acest forum sa se infintzeze...adica oameni care pe langa ce se povesteste la subiect, sau nu - dau, ar da, vor da, bani pe scule audio mai mult decat pe alte obiecte.....in principiu pe motivul ca asta este o forma de echilibru (care se releva pentru cel in cauza ca asta este ''filmul lui'', deci o sursa bogata de bunastare sufleteasca) Scule & muzik, pentru uni oameni. Chestia asta are si consecintze daca cineva se simte nedreptatzit atunci cand are impresia ca i se scuipa semintze in cap, chiar daca nu este nici cea mai mica urma de rea intentzie de la ''atacator''. Este o chestiune de compatibilitate a atitudinilor similare, care sunt sau nu....In astfel de cazuri, daca nu se urmareste circul, centura de sigurantza devine obligatorie....

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

szacaz
ce palaria mea vrei, sa va fac plecaciuni pentru ca sunteti mai pasionati decat mine si pentru ca cheltuiti mai multi bani decat mine pentru aceasta pasiune? nu va fac nicio plecaciune
- un singur lucru vreau, RESPECT \ Eu te respect pe tine, dar tu ?!

De exemplu, ai auzit de "rasismul invers" care se petrece in USA de cand s-a abolit rasismul clasic ?!
De exemplu, stai intr-un local (om alb) si te uiti ceva mai lung (din greseala) la un om de culoare. Acesta reactioneaza violent, se simte victima....rasismului. Alt exemplu, sunt angajati oameni de culoare intr-o firma pentru ca daca nu ar fi, s-ar considera foarte usor ca firma e...rasista, sau seful de la cadre e rasist. Etc. Pun pariu ca sti despre ce vorbesc. Iar tu prin fraza:
....ca sunteti mai pasionati decat mine si pentru ca cheltuiti mai multi bani decat mine pentru aceasta pasiune?...
fara sa vrei faci un soi de rasism invers.

Nu e nici o problema cu pozitia si conceptele tale, problema este exprimarea. Iar asta are importanta pe un forum unde nu ne vedem face to face.

Sper ca mi-ai inteles punctul de vedere!

PS - si sa sti ca nu sunt pasionat (hobbyst) numai de audiofilie. Asta spre stiinta ta personala, in caz ca ai avea impresia ca ma cunosti.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

nicumur
multumesc pentru propunere, dar, sincer, mi-a ajuns pana peste cap meseria de moderator
In plus, eu unul chiar ca nu mai simt pe acest forum nevoia unui alt moderator
Poate doar unul care sa mai "piguleasca" inerentele greseli lexicale sau gramaticale
inteleg ca refuzi (eu pricep mai greu, trebuie sa-mi spui mai direct).

West, accepti ?

puf, iti astept reactia.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

puf
Posts: 471
Joined: 09 Oct 2008, 20:30

Re: propuneri moderatori

Post by puf »

Eu mi-am exprimat deja optiunea dar acum repet: nu consider ca am capacitatea de a fi moderator si nu vreau sa fac asa ceva din obligatie, respect sau impunere.
Apreciez inca odata faptul ca am fost votat dar nu am cerut eu asta.
Oricum eu sunt de parere ca nu sunt neaparat necesari moderatori suplimentari.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

As dori sa precizez public (nu numai pm) ca noii moderatori vor avea aceleasi drepturi de acces ca si mine (adica 100% din ce am si eu) si vor fi liberi sa posteze si pe alte forumuri de profil, practic unde, cat si cum vor dori ei (singura conditie este ca sa nu provoace sau sa favorizeze discutii incrucisate intre forumuri).

Astfel ca vom fi 4 moderatori CU DREPTURI EGALE in timp ce SOLO este admin, adica el tine serverul si baza de date (care nu se afla in tara - de aceea si accesarea forumului este cateodata mai greoaie).

puf, West si nicumur - aveti pm.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

puf a refuzat.

Cautam pe altcineva, mai aveti propuneri ?
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
DorinD
Posts: 264
Joined: 20 Nov 2008, 16:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: propuneri moderatori

Post by DorinD »

Sunt sigur ca inoportunez dar in locul lui PUf as propune un tehnocrat independent, de exemplu Klaus Johanis. Ma astept sa raspunda si acestei provocari daca tot vine in Bucale.
Last edited by DorinD on 15 Oct 2009, 12:55, edited 1 time in total.
"It is never too late to have a happy childhood"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

DorinD, esti off-topic.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: propuneri moderatori

Post by momolo »

West a devenit moderator alaturi de mine si SOLO.

Pana acum orice decizie pe care am luat-o a fost NUMAI dupa acordul celor doi moderatori unici ai forumului astuia (momolo + SOLO) .

Acum orice decizie se va lua NUMAI dupa ce toti 3 suntem de acord, momolo , SOLO si West.

Toti 3 avem drepturi egale de acces.

Pe acest forum asa se lucreaza, nici un moderator nu aplica nici o metoda administrativa pana cand restul nu sunt 100% de acord.

puf si nicumur nu au dorit, dar poate mai sunt altii. Lista ramane deschisa la propuneri pe timp nelimitat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply