Super fighter jets RAPTOR/F-22 vs RAPTORSKI/Sokhoi T-50

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by LEKTOR »

momolo wrote:
cine ar cistiga dintre cei doi , nuclear vorbind ?
esti un optimist incurabil !
...sau poate tu esti prea optimist cu Rsputini aia ?

Alt lucru ciudat, pe unde am citit pe net, precum am mai spus anterior, Rusii nu mai sint a doua putere militara mondiala, se pare ca altii au trecut in fata ...
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by Obelix »

Am fot intotdeauna de parerea ca "democracy" de tip vest-european-nord-american nu e "exportabila" nici macar in tari "de cultura crestina" dar primitive, dar mai in celelalte... :wink:
Ma refer aici la Rusia si America de Sud...
Deci... cei "doi cazaci" sunt ceea ce Rusia cere si... ar putea fi si mai rau... :mrgreen:
Ba chiar mai "stufos", orice noua revolutie portocalie in tarile periferice, facuta cu 50 de studentei pro-occidentali si 5 agenti CIA nu poate decat sa aiba un efect contrar celui dorit... :mrgreen:
Last edited by Obelix on 01 Feb 2010, 18:42, edited 1 time in total.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by LEKTOR »

LEKTOR wrote:
momolo wrote:
cine ar cistiga dintre cei doi , nuclear vorbind ?
esti un optimist incurabil !
...sau poate tu esti prea optimist cu Rasputini aia ?

Alt lucru ciudat, pe unde am citit pe net, precum am mai spus anterior, Rusii nu mai sint a doua putere militara mondiala, se pare ca altii au trecut in fata ...
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by Obelix »

LEKTOR wrote:Pai atunci, dupa ce raptorii si raptoski-urile sint doborite, dupa ce nu mai au nimic armament, camara e goala - cei doi coboara in beciuri unde au nuclearele - cine ar cistiga dintre cei doi , nuclear vorbind ?
Rusii... :twisted: Au rachete mobile pe roti din clasa "Topol-M" suficient de rapide pentru ca "riposta prin satelit" US sa fie tardiva...
Imagineaza-ti vreo 10 din astea in padurile rusesti, pe langa Alaska... :evil:

http://www.armees.com/IMG/jpg/Topol-M_zima1211x1290.jpg

Despre "ceilalti" pe locul 2 dupa statistici... "multi da' prosti"... DEOCAMDATA...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by momolo »

LEKTOR
...sau poate tu esti prea optimist cu Rsputini aia ?

Alt lucru ciudat, pe unde am citit pe net, precum am mai spus anterior, Rusii nu mai sint a doua putere militara mondiala, se pare ca altii au trecut in fata ...
Acum chiar ca ma sperii ! (dandu-mi seama ca voi acolo nu prea percepeti pericolul). Nu cred ca e nevoie sa explic, dar hai - in cot ma doare de Rsputini si de avioanele lor daca sunt mai cu motz decat cele americanesti, dar un lucru stiu bine, in caz ca iese vreo galceava intre rus si american si in caz ca e atat de grava (umilitoare pentru vreunul) cat sa se apeleze la arsenalul nuclear, praful se alege de noi TOTI, indiferent ca suntem americani, rusi sau mozambicani !

A fost de ajuns sa pocneasca un amarat de reactor nuclear de la o amarata de centrala sovietica ca s-a intors lumea cu curul in sus, ca si azi sunt urmari ale acelor amarate de radiatii. Pai daramite cand pocneste ditamaia racheta interbalistica ?! Crezi ca si daca curtea rusului e toata numai ravagii nucleare o sa mai poti respira aer curat la tine pe peluza in USA ?!

...Eu credeam ca e logic pentru toata lumea, folosirea cat de putin (dar aici nu are loc notiunea de putin, daca va fi folosit, va fi la maximum si din plin!) a arsenalului nuclear, atunci anul cand a pocnit Cernobalul va fi o dulce amintire a unui aer curat si pur ! Dusi suntem cu totii, cu tot cu MIG-uri si F-uri daca se da foc la prima racheta nucleara, NU conteaza a cui !

...Eu nu stiu ce va fac aia pe acolo cu propaganda, dar deja mi-e grija, ma ia cu friguri pe spinare!.....
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by momolo »

Imi aduc aminte de o interpretare a lui Nostradamus de catre raposatul Vlaicu Ionescu, romanul de la New York -"cica niste cavaleri foarte ingamfati si iuti de manie vor da foc la intreaga lume in tampenia lor de a scoate sabia inainte sa-si foloseasca mintea". Aproximativ, posibil chiar mai penibil pentru zevzecii cu pricina care ca niste cowboy, inainte sa intrebe ceva scot pistolul. Vlaicu nu avea nici un dubiu despre cine e vorba si implicati sunt arabii si chinezii care i-au apararea arabilor. Asta face parte din profetia celui de al 3-lea razboi mondial.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by Obelix »

Astea cu geniile de la Yorku' cel Nou si profetii ma depaseste complet...
Mai ales ca interpretatrea realista a profetiilor se poate face doar DUPA consumarea evenimentului in cauza... :roll:

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by LEKTOR »

hahaha, pai atunci sa pun opritorul la loc, tocmai imi luasem un pistol de asta nuclear in weekend de la un vecin, care primise unul in plus ca bonus la o oferta "ia un aruncator de nucleare, primesti unul pe gratis" - :mrgreen:

Noi inscenam aici niste conflicte virtuale, asa cum le vedem noi, ce, crezi ca la tv se discuta asa ceva ? Nu este nici o indoctrinare la mijloc, chestia cu rusii vs americani se practica inca din scoala generala ! :D
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by bnt »

momolo wrote: in caz ca iese vreo galceava intre rus si american si in caz ca e atat de grava (umilitoare pentru vreunul) cat sa se apeleze la arsenalul nuclear, praful se alege de noi TOTI, indiferent ca suntem americani, rusi sau mozambicani !
Pai mormanul asta de armament nuclear e cel care a impiedicat un al treilea razboi mondial, nu intelepciunea liderilor marilor puteri, ca pan' la urma frica pazeste bostanaria... :)

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by LEKTOR »

Vedeti aici o interpretare inteligenta

http://wiki.answers.com/Q/Who_has_the_b ... _the_world" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S Hai ca parca sintem la meci, Steaua - Dinamo, dar bate Rapidu'
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by momolo »

LEKTOR
hahaha, pai atunci sa pun opritorul la loc, tocmai imi luasem un pistol de asta nuclear in weekend de la un vecin, care primise unul in plus ca bonus la o oferta "ia un aruncator de nucleare, primesti unul pe gratis" -
daca era din RO il vindeau impreuna cu un kil de branza expirata si zece eugenia mancata de gandaci (din aia care rezista la radiatii). :lol:

(eu zic sa va stocati conserve in beci si sa aveti la indemana o lopata!)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by Obelix »

bnt wrote:
momolo wrote: in caz ca iese vreo galceava intre rus si american si in caz ca e atat de grava (umilitoare pentru vreunul) cat sa se apeleze la arsenalul nuclear, praful se alege de noi TOTI, indiferent ca suntem americani, rusi sau mozambicani !
Pai mormanul asta de armament nuclear e cel care a impiedicat un al treilea razboi mondial, nu intelepciunea liderilor marilor puteri, ca pan' la urma frica pazeste bostanaria... :)
Asta intre gentlemani (chiar rusi...) dar de cand in club au fost "admisi" (sau s-au strecurat fara invitatie) indienii, chinezii, pakistanezii, evreii, azi-maine Iranul si Koreea de N, realitatea a devenit mult mai complexa... :mrgreen:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by momolo »

Si daca fura vre'un descreierat de arabete una bucata bomba nucleara, am pus-o de mamaliga. Culmea este ca are de unde fura!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by LEKTOR »

Uite altii care discuta aceleasi topicuri

http://www.defencetalk.com/forums/" onclick="window.open(this.href);return false;
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Super fighter jets RAPTOR aka F-22 vs RAPTORSKI aka Sokhoi

Post by bnt »

momolo wrote:Si daca fura vre'un descreierat de arabete una bucata bomba nucleara, am pus-o de mamaliga. Culmea este ca are de unde fura!
Cam asta ar fi singurul mod in care sa detonezi linistit o arma nucleara fara sa-ti pui problema represaliilor pt ca...n-ai cui sa-i dai la schimb cu bomba in cap...asa ca intr-adevar ar fi o faza naspa...

Post Reply