ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Doar o vorba sa-ti mai spun
oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by oake »

Este posibil sa vin cu un prieten?

User avatar
HighEndFan
Posts: 137
Joined: 03 Oct 2008, 15:43

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by HighEndFan »

oake wrote:Este posibil sa vin cu un prieten?
Bineinteles!
Cat despre neveste,nu cred ca sunt prea multe amatoare de audiofilie...dar daca doreste careva sa vina insotit,bineinteles ca poate veni cu cine doreste,in fond e o tara libera.
Eu SIGUR vin neinsotit,sotia s-ar plictisi groaznic,nici n-a vrut sa auda cand i-am povestit despre ce e vorba :roll: .

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by SOLO »

Oameni buni , eu sper ca nu va intalniti acolo sa vorbiti doar de audiofilie ca un grup de tocilari :mrgreen: :mrgreen: . Pai nevestele isi fac harakiri ..
Imi amintesc ca la ultima intalnire de acest gen la care am fost , discutiile legate de muzica nu au durat mai mult de 30 de minute per total . In rest s-a mancat , s-a baut si fiecare si-a povestit viata ..

Distractie placuta si sa beti si pentru mine un paharel :D

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by LEKTOR »

Este ora 9:30 pm la Bucuresti si se pare ca nimeni nu s-a intors inca de la intrunire ...
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by SOLO »

Sper ca e totul OK , stai sa dau la stiri :mrgreen:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

dinica
Posts: 25
Joined: 17 Oct 2008, 12:32

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by dinica »

Totul a fost ok.
Amanunte in jurnalele din zilele urmatoare.Pozele & minuta intalnirii se afla la Mr Momolo. :D
Seara buna!

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by oake »

Contrar asteptarilor lui SOLO cel mai mult s-a discutat despre sunet, muzica...etc, nimeni nu si-a povestit viata, nimeni nu a monopolizat dialogul, totul a fost ok

PS: regret ca domnul profesor audiophil nu a participat la aceasta intrunire...mi-ar fi facut mare placere sa il reintalnesc.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by momolo »

Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by LEKTOR »

Sper sa urmeze poze si cu paharele pline ...
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by fluffy38 »

Sincere felicitari si din partea mea!
Cu acelasi regret ca distanta este prea mare!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by momolo »

Desi adunarea generala l-a desemnat pe dinica sa faca darea de seama si sa intocmeasca procesul verbal, totusi o sa fac si eu o scurta descriere/comentariu.

Intr-un final au fost prezenti, (in ordinea sosirii), toata lumea venind pana in ora 18.00:

1.oake+
+un prieten (2.Sorin)
3.momolo
4.Virgilius
5.VTP
6.al3xu
7.dinica
8.Kostas
9.HighEndFan
10.Constantin C.
11.e.v.o.


Toti am stat pana la ora 10.40 cu exceptia lui al3xu care a plecat devreme, apoi Virgilius a simtit chemarea spre casa (adica stransoarea "lesei" WAF-ului) iar dinica, plecat si el in jur de ora 10.00 avand multa treaba a doua zi.

Discutiile au fost aproape in exclusivitate pe subiecte audio, audiofile, DIY, ..... :lol: chiar si despre faimoasele cabluri, chiar si ceva ulei de sarpe (un pic diluat), chinezarii, high-end si hihi-end dar si scurte discutii despre automobile.

Nimeni nu a monopolizat dialogul spontan, au fost momente in care ne-am "organizat" ad-hoc pe "bisericute", fiecare cu propriul subiect de discutie, in general audio, momente in care harmalaia era la nivelul maxim. :D

Am descoperit ca intotdeauna mai este ceva de spus si de aflat despre pasiunea noastra, niciodata nu putem spune ca am epuizat toate subiectele, dimpotriva!, daca nu ne lua oboseala (si am fi avut "combustibil" de calitate) unii dintre noi am fi continuat pana dimineata.

Ne-am simtit bine (cel putin asta a fost parerea mea) si mi-a facut mare placere si bucurie sa reintalnesc vechi prieteni si sa fac cunostinta cu noi prieteni!

Atmosfera de calitate, degajata, relaxata si joviala, nu au existat deloc momente tensionate, nici urma de polemica serioasa sau suparatoare, dimpotriva, s-a ras si s-a glumit, mai ales de la micile glume strecurate abil de catre unii dintre noi.

Sper ca si in viitor sa ne mai strangem, nu conteaza unde, ideea e sa ne simtim bine, ca intre prieteni adunati de o pasiune comuna, fiecare asa cum o intelege, diversi, diferiti dar intr-un final uniti.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

al3xu
Posts: 8
Joined: 16 Oct 2008, 18:24

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by al3xu »

Intr-adevar,din pacate, eu am plecat devreme chiar cand s-a spart gheatza si initiasem un dialog interesant cu colegul e.v.o.. Asta evident nu inseamna ca nu m-am simtit bine si sper ca aceasta a fost doar prima dintr-o serie de "intalniri trancotare" (audiofilii am inteles ca erau in alta camera :roll: si nu cred ca au aparut pana la urma :lol:).

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by SOLO »

Imi pare rau ca nu am putut fi si eu prezent , mi-ar fi facut o deosebita placere sa va cunosc . Deci , cum identificam personjele din poze :mrgreen: ?

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by momolo »

Acum urmeaza partea negativa! :?

Cineva a primit un mare BAN din partea adminilor si moderatorilor forumului.......e vorba de RESTAURANT !

Nota 4 din 10 sau o juma' de stea din 5 ! (de mila!)

Motivele:

1. desi (eu cel putin asa am comunicat prin intermediul prietenului nostru forumist care-l cunoaste pe patronul localului), ca vom fi 10...15 persoane, masa amenajata intr-un separeu era prevazuta pentru maxim 12 persoane destul de inghesuite. Faptul ca am venit numai 11, a fost OK, insa daca cineva venea cu sotia si daca mai veneau si altii, ar fi fost o problema. Dar totusi localul era gol.

2. "Vinul casei" rosu, pe care am apucat sa-l laud unor prieteni prezenti.....nu a fost prezent! Ba chiar mai grav, iar asta e bila cea mai neagra!, am fost amagiti ca vinul rosu va sosi intr-o ora, ca sa aflam dupa mai multe ore, prea tarziu, ca nu mai vine. Eu, de exemplu, nu am baut nimic (nici bere), asteptand vinul rosu, iar cand am aflat ca nu va exista, deja era prea tarziu.

3. friptura era aproape rece, cartofii sleiti. NO coment!

4. Virgilius fiind cu masina a cerut bere fara alcool. ....I s-a raspuns ca nu au de nici un fel!
Ce fel de restaurant e ala care nu are macar un fel de bere fara alcool ??!! Pana si ultima bodega are asa ceva!
Astfel ca Virgilius a dat fuga in strada si in aprox. 10 minute s-a intors cu doua cutii de bere nealcoolica. Lucrul asta il puteau face si angajatii localului....daca erau destepti! Insa acestia aveau o replica preferata "- Nu avem!". :lol:

5. Oake a cerut alune, covrigei, ceva de rontait. A urmat replica...."- Nu avem nimic!". Si ar urma intrebarea, ce local e asta fara o punga de alune??!!
Astfel ca Oake i-a dat bani chelneritei sa cumpere macar o punga de alune, ceva de rontait, ceea ce s-a si intamplat, fiind o zona cu destule magazine mici deschise chiar si duminica seara. Inca o bila neagra pentru acest local!

6. Eu am cerut apa inca de la inceput. Am continuat sa cer (ma gandeam probabil sa diluez vinul ala rosu! :lol: :lol: :lol: ).....si tot asa, fara apa si fara vin am ramas pana tarziu cand au aparut cu doua sticlute de apa minerala din alea mici, la insistentele mele. Penibil! Le era frica ca raman cu apa neplatita ?!!!
Nu mai pun faptul ca nu s-au obosit sa schimbe paharele folosite.

7. Vinul alb "al casei" care a fost servit (ca doar atat aveau, precum si ceva sticle imbuteliate cu nume periculoase amintind de preturi EXTRA) era o posirca "de surcea" oribila, genul de vin care se vinde "varsat" in spatele pietei Progresu.

8. Tot timpul ne-au bruiat niste difuzoare care emiteau ceva "muzica" zuruita si haraita, genul de muzica emisa de posturile de radio ordinare. Inca de la inceput le-am cerut sa dea mai incet, dupa aceea le-am cerut (mai mult in gluma) sa puna clasica sau sa o opreasca de tot. Evident ca nu au oprit-o si nici nu au schimbat muzica, astfel ca cel putin pe mine m-a barait la cap tot timpul. Mentionez ca instalatia se auzea infect, genul de "radio Cora" spanzurat pe parbrizul unui camionagiu de santier. Lipseau manelele! Noroc ca nu au fost!

Iar toate astea in conditiile unor preturi nu tocmai minime, oricum, peste media zonei.
In mod cert, pe unii dintre noi sau pe toti ne-au pierdut de clienti.
Nu mai pun si faptul ca fiecare avem alti prieteni si putem face recomandari pozitive sau negative.

E o chestie sa primesti o data 11 oameni si sa ai grija sa-i tratezi ca pe niste navetisti in trecere prin gara!

Cam atat despre subiectul restaurant...

Singurul lucru pozitiv de mentionat in legatura cu localul au fost chelneritele politicoase si discrete care au facut si ele ce au putut...cu ce au putut.

Insa in ciuda acestor lucruri ne-am simtit bine datorita faptului ca ne-am intalnit! O masa, goala, plina, nu a contat prea mult! (si iata ca pozele reflecta ceva! :wink: )

Asa ca intrunirea a iesit mai degraba AUDIOFILA decat GASTRONOMICA!

Iar localul cu pricina este BANAT pe acest forum, iar eu nu mai pun piciorul acolo niciodata! (orice referire la numele/adresa localului respectiv va fi stearsa pe acest forum)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

e.v.o.
Posts: 3
Joined: 13 Oct 2008, 07:06

Re: ANUNT! - intrunire audiofilo-gastronomica!

Post by e.v.o. »

Momolo ! chiar nici nu conteaza.Important este faptul ca ne-am putut intalni si ca ne-am simtit bine..Restul este irelevant,apa de ploaie.Eu sunt foarte multumit si ma felicit ca am venit.
Stimati colegi,va multumesc si contati pe mine la viitoarele intalniri.Va doresc o zi buna.

Post Reply