BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Dadix »

Nici pisicile nu-l iubesc pe Iohannis :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=J6bbTn7xTeI" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

https://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Bunica fiind pe patul de moarte ,sta de vorba cu nepotii....ei o intreaba :
Nepotii:
- Bunico ,cum ai vrea sa te ingropam ?
Bunica:
- Moarta futuva n gura ,ca va cunosc .
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Ion si cu Marie erau la nunta ,Ion aproape bat ca lebada se uita la Marie care dadea pe gat al optulea pahar de palinca .Intr-un moment de luciditate Ion åi zice :
- Da mai stramba-te oleaca atuncind bei palinca aia ....Dumnezau' tau de femeie ....
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Intr o dimineata ,Bula trece pe långa casa lui Itzic si-l vede pe asta jucand tenis cu Nastase.
Se intalnesc ei mai la prinz si-l intreaba :
- Ma ,bine-am vazut io ,juca-i tenis cu Nastase .....?
- Da maaaa.....lasa-ma-n truda mea ....
- Hai sa-ti zic ce am patzit ....
- Stii helesteul ala mic din capatu' gradinii ?
- Da zice Bula ,il stiu.
- Bun ,acolo traieste un pestisor auriu ...
Pfoa,cånd aude Bula o ia la fuga sa-l prinda ...
Striga Itzic....
-Baaa nebunule vezi ca-i cam surd pestisorul ....
Trec vreo cateva zile ,Bula nicaieri ....se ducs Itzic la el ,bate la usa apare Bula plångand de rupea locul .
- Ce -i ma cu tine ,ce ai patzit ...?
Bula: -futetz-ai pestele sa ti-l futzi ....io m-am dus sa-i cer mult-aur si cind ajung acasa ...ditamai tauru in casa ....
La care Itzic ,no vezi ma cretinule ....tu crezi ca io am vrut sa fiu tare-n tenis?
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Judecătorul:
- În regulă. Procesul de custodie începe. Doamna Maria, de ce credeţi că ar trebui să vă revină custodia?
- Domnule judecător, argumentul meu final este că acest copil a ieşit din mine, aşa că este al meu!
- Domnule Ion, care este argumentul dumneavoastră?
- Domnule judecător, eu vreau să vă întreb doar atât: dacă puneţi o monedă într-un aparat de cafea, cafeaua care iese este a dumneavoastră sau a aparatului ?
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Ion stătea pe prispa casei şi fuma.
Trece Gheorghe pe stradă şi îl strigă:
- Ioaneeee! ...
Hai să bem un rachiu la crâşmă.
Ion răspunde:
- Băi, nu vin.
- Hai, măi Ioane! Sau ți-e frică de nevastă?
- Auzi mă, Ghio! Nici la lup nu-i e frică de câine, dar nu-i place cum latră.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Bulă cu bunică- su' prin grădină.
La un moment dat, Bulă vede un pom.
- Bunicule, ce fructe sunt acelea?
- Cireşe negre.
- Păi ... şi de ce sunt roşii?
- Fiindcă sunt încă verzi.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Se spune că atunci când iubești pe cineva, trebuie să îi dai drumul… Întrebarea e… de la ce etaj?
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Doamne, cât urăsc bețivanii! Aseară, prietenii care mă cărau, m-au scăpat de 3 ori până să mă bage-n casă! Alcooliștii dreacului!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

– Nu mai rezist, doar de mașini vorbești!
– Și despre ce vrei să vorbim?
– Nu știu… zi ceva despre ”AMOR”…
– Amor…….tizor.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Sa invatzam limba germana ,daca tot ne luam trancote de pe la ei ,trebuie sa le stim cåt de cåt limba :

Limba germana este simpla. …
O persoana cunoscatoare a limbii latine si obisnuita cu declinarile o invata fara mari dificultati. Profesorii de germana spun acest lucru la inceputul fiecarui ciclu de studii. Se trece, apoi la initierea in der, die, das, den, des, dem etc. si din nou se reaminteste ca tot restul este de o logica elementara.
Ca sa ilustram aceste afirmatii, sa luam un exemplu practic.
Pentru inceput, sa deschidem Manualul de Limba Germana. Este un volum minunat, cu coperte cartonate, publicat la Dortmund si care povesteste despre obiceiurile hotentotilor (in germana: Hottentotten – observati cat e de simplu!!!!).
In carte se relateaza cum cangurii (Beutelratten) sunt prinsi si inchisi in custi (Kotter), acoperite cu o tesatura (Lattengitter)care sa-i fereasca de ploi. Aceste custi se numesc in germana ‘custi acoperite cu panza’ (Lattengitterkotter) si, atunci cand contin un cangur, ele sunt numite Lattengitterkotterbeutelratten.
Intr-o zi, hotentotii au arestat un asasin (Attentater), acuzat ca ar fi omorat o mama (Mutter) hotentota (Hottentottenmutter), avand un fiu cam prostut si balbait (Stottertrottel). O astfel de femeie se numeste, in germana, Hottentottenstottertrottelmutter, iar asasinul ei este un Hottentottenstottertrottelmutterattentater.

Politia il prinde pe asasin si il inchide provizoriu intr-o cusca pentru canguri (Beutelrattenlattengitterkotter), dar captivul evadeaza. Imediat, toti pleaca in cautarea fugarului si, deodata, un razboinic hotentot se intoarce strigand:
– Am prins asasinul (Attentater)!
– Da? Care asasin?, intreaba seful de trib.
– Pe Lattengitterkotterbeutelratterattentater, raspunde razboinicul.
– Cum adica, asasinul din cusca de canguri acoperita cu panza? intreaba seful hotentotilor.
– Pai, raspunde bastinasul, pe Hottentottenstottertrottelmutterattentater. (Asasinul mamei hotentote a copilului prostut si balbait).
– Aaa, asa, da! raspunde seful hotentotilor. Puteai sa zici de la-nceput ca l-ai prins pe: Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotterbeutelrattenattentater.

Dupa cum vedeti, limba germana este o limba simpla
Trebuie sa aveti doar un gram de bunavointa
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Un tip trecea cu automobilul sau printr-o localitate din Montana, cand, vede la poarta unei case, un anunt: "Caine vorbitor de vanzare" .
Se opreste omul, suna la usa, deschide un cetatean care ii spune ca poate, daca vrea, sa vada cainele, in curtea din dos.
"Poti sa vorbesti?"
"Bine'nteles." - zice labradorul.
Dupa ce-si revine din soc, tipul intreaba, "Si care-i povestea ta?"
Labradorul se uita in sus la el si zice: "Ei bine, am descoperit ca pot vorbi, pe cand eram inca un catelandru. I-am anuntat despre treaba asta pe cei de la CIA. Imediat au inceput sa ma trimita printr-o gramada de tari ale lumii. Ma plasau in camere in care se intalneau spioni sau sefi de state si care nu ma suspectau ca as putea trage cu urechea. Asa am dus-o cam opt ani, dupa care, obosit de atatea calatorii, am decis sa ma asez intr-un loc. Am semnat un contract cu serviciul de securitate al aeroportului local. Acolo, ma plasau pe langa personaje suspecte si am reusit sa desconspir multe aranjamente ale mafiei implicate in traficul de droguri. Am primit mai multe medalii pe chesia asta. Pe urma m-am insurat, am facut o gramada de catelusi, iar acuma tocmai am iesit la pensie..."
Tipul, coplesit de cele auzite, se intoarce inapoi la usa din fata si il intreaba pe stapan,"Cu cat dai domn'e, cainele?"
"Zece dolari." - zice ala.
"Zece dolari, pentru un caine asa formidabil! Cum poti sa-l dai atat de ieftin?"
"Pentru ca e un mincinos. N-a facut niciodata nimic din toate rahaturile pe care le povesteste."
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Vreau să patentez niște cuvinte:

Misogym - sală de fitness la care se duc fetele să le apuce antrenorul cu mâna de bucă și cu degetul mic de labie, pretinzând că le ajută să facă întinderile corect.

Lesbaj - dresaj pe care îl aplica unele femei altor femei, îndoctrinându-le că toți bărbații sunt scârboși, proști și misogini, asigurând mereu o vulvă prietenoasă pe care să se poată plânge.

Homosnob - tendință de superioritate pe care o au progresiștii convinși că, dacă au un prieten gay, sunt cei mai în măsură să dicteze tuturor cum să trăiască sau cum să perceapă fenomenul gay.

Mesagetarian - vegetarian care nu se poate abține să nu propovăduiască mesajul vegetarianismului la fiecare dumicat de carne pe care-l bagi în gură, în orice împrejurare, la orice masă, inclusiv la parastasul mă-sii dacă s-ar putea.

Manelowar - rocker ipocrit care îi înjură pe maneliști, dar joacă toate bătutele moldovenești de sare tricoul cu Satan pe el, când îl inviți la vreo nuntă.

Agitonalist - jurnalist care scrie orice tâmpenie, cu minimum sau chiar fără documentare prealabilă, doar ca să agite spiritele și să facă trafic. Acesta diferă de Friptogger care ar scrie orice pe blog doar să mai pice o baterie de vin de la un sponsor disperat după atenție.

Dermatopoetă - poetă sau scriitoare, amatoare sau profesionistă care scrie niște panseuri facile, supte din deget, atât de siropoase, grosolane emoțional și simpliste intelectual încât se zburlește pielea pe tine.

Masculmim - vietate de sex masculin care mimează masculinitatea în prezența femeilor, te provoacă complet inutil și-ți tulbură liniștea nejustificat, dar tace ca o servitoare concediată când te ridici la el.

Indeplesnentă - femeie agresivă, lipsită de tact sau demnitate, care insistă să știe lumea cât e ea de independentă, insistă să se confrunte până la limită cu orice prost și nu se poate opri până n-o plesnește ăla ca să-i confirme toate prejudecățile pe care le urla înainte.

Încetinită idiopatică (simptom) - moment în care realizezi că ești prost sau că ai comis o greșeală, dar nu știi de ce.

Femimist - bărbat care mimează feminismul doar doar o pune vreo proastă botul la vrăjeala lui. Acesta nu poate cuceri bazându-se pe calitățile sau părerile lui, așa că împrumută o personalitate de pe un site de lifestyle feminin.
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Messer
Posts: 103
Joined: 30 Jul 2020, 20:27

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Messer »

Un tip lucra la o fabrica de conserve ,stresat,suparat,niervos ajunge la psiholog .
Îi zice astuia:
-Domle'de doua saptamani visez sa-mi bag pu...a in taietoarea de castraveti ....nu ma pot gandi la altceva,nu pot face nimic ,numai la asta imi sta gåndul,indiferent ce incerc ,indiferent ce fac ....
-În sfårsit ,ieri sa intimplat .....
Psihologul :
- Si ....ce sa intimplat ?
- M-au dat afara ....
- Si taietoarea de castraveti ?!!!?
- Au dat-o afara si pe ea ....
"Experienta,este direct proportionala cu cantitatea de echipament distrus."

Post Reply