BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

-Tati,ce are mami între picioare?
-Paradisul!
-Și tu?
-Cheia pentru paradis!
-Păi să ți-o schimbi, că vecinul are copie !!
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

Se organizeaza o licitatie pentru construirea unei cladiri in centrul Bucurestiului, unde se prezinta un american, un neamt si un roman.
Americanul:- Eu va ofer 2.000.000 de $.
Neamtul:- Eu, va ofer 3.000.000 $.
Romanul: Eu, ofer 4.000.000 $.
Directorul licitatiei:-Cum dracu ceri tu 4 mil de $, esti nebun?
- Pai, mai frate, soptindu-i la ureche directorului, 1 mil. $ iau eu, un mil.$ iei tu si 2 mil.$, ii dam neamtului! 8)
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Cand s-a dat examen pentru medici unii au rămas perplecși datorită întrebării:
„Rearanjati literele P_N_E_S_I în așa fel încât să arate o parte a corpului uman, partea cea mai folositoare când este ridicata.”
Cei care au ortografiat SPINE (șira spinării) au devenit doctori.
Ceilalți sunt acum în Parlament.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

> > Colonie de nudişti.
> > Un bărbat se înscrie la un select club de nudişti. In prima zi
> > acolo, isi scoate
> > hainele si începe sa se uite prin jurul sau. O miniona blonda,
> > superba, trece pe acolo si bărbatul are imediat o erecţie. Femeia
> > observa, se apropie de el si il întreabă:
> > -M-ai chemat ?
> > Bărbatul răspunde:
> > -Nu, ce vrei sa spui ?
> > Blonda răspunde:
> > -Tu trebuie sa fii nou pe aici. Lasa-ma sa-ti explic, e o regula aici
> > care zice ca
> > daca ai o erecţie, înseamnă ca m-ai chemat.
> > Zâmbind, ea il conduce spre marginea piscinei, se întinde pe un
> > prosop,
> > nerabdatoare il trage spre ea si il lasa sa o "faca" cum vrea el.
> > Bărbatul continua sa exploreze facilitatile clubului. Intra la sauna
> > si, cum statea jos, trage o basina. In câteva clipe un uriaş păros
> > iese din sauna, vine la omul nostru si il întreabă:
> > -M-ai chemat ?
> > -Nu, ce vrei sa spui?, răspunde noul membru.
> > -Tu trebuie sa fii nou aici. E o regula care spune ca daca te basesti,
> > înseamnă ca m-ai chemat.
> > Uriaşul paros il intoarce cu usurinta, il apleaca pe o banca si il
> > "face" in felul lui.
> > Zapacit, omul se intoarce la biroul coloniei, unde este intimpinat cu
> > un zambet larg de receptionera dezbracata.
> > -Pot sa va ajut? intreaba receptionera.
> > Barbatul urla:
> > -Uite cardul de membru, iata si cheia si poti pastra cei 500 $ taxa de
> > membru!
> > -Dar, domnule, ati fost aici doar pentru cateva ore, nu ati avut sansa
> > sa vedeti toate facilitatile clubului !
> > Barbatul raspunde:
> > -Asculta, doamna, am 68 de ani. Am o erectie pe luna, dar ma bes de
> > 15 ori pe zi.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

"Ca sa mai fim cunoscuti si altfel, si nu numai printr-o singura disciplina, nu numai prin sport, eu am fost sportiva si iubesc sportul, dar trebuie sa vada ca avem si muzicieni, ca avem si oameni de teatru, ca avem si oameni de stiinta, ca avem si primul om care a zburat in cosmos, lucrurile astea trebuie cunoscute de celelalte natii si sigur pe langa bogatiile naturale si ceea ce ne-a dat Dumnezeu aici pe pamant, specific turismului, de la resurse minerale, balneare, mare, munte, Dunare, Delta, toate, toate, resursa istorica, situri arheologice, suntem asa, mustim de cultura si de istorie",
afirma Maria Grapini, in acest interviu acordat pentru Speranta TV. :D :D :D

Eu cred ca primul care a plecat in cosmos era dac, avea taraba la Roma si a zis clientilor ca se duce dupa marfa dar de fapt a plecat in spatiu, in vilegiatura! :D :D :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Bula a fost amendat de Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii deoarece a manifestat impotriva taierii padurilor si s-a considerat ca este antimaghiar ! :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Femei la volan :

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... j9qF5nEILQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by brighty »

Kostas wrote:"ceea ce ne-a dat Dumnezeu aici pe pamant, specific turismului, de la resurse minerale, balneare, mare, munte, Dunare, Delta, toate, toate, resursa istorica, situri arheologice, suntem asa, mustim de cultura si de istorie",
afirma Maria Grapini, in acest interviu acordat pentru Speranta TV.
Cand te numesti Grapini (engl. grape = strugure), e si firesc sa iti stea mintea numai la must si alte licori fermentate! :D Ba, uneori, ti se mai suie si la cap de se ajunge la astfel de declaratii fulminante si sforaitoare :lol:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Unul dintre noi este inutil deoarece asta are drept de vot:

http://www.cancan.ro/actualitate/sa-sun ... ernet.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=d5M2HaxaXx4" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=8PnNlkE3LLI" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Se organizeaza un concurs:"Cine face cel mai mare avion din lume?"

Pe pista imensa a unui aeroport din Nevada aterizeaza primul concurent: un avion american

Coboara echipajul si vin imediat linga ei: juriul, autoritatile locale, ziaristii, televiziunea, public (citeva sute de curiosi)

Prima intrebare:

- Cit de marePP este?

Seful de echipaj:

- Pai are cam 500 de metri lungi....

- Nu! nu! nu ne intereseaza masuratori! spuneti-ne ce aveti inauntru ca sa va jurizam

- Aa! pai avem 1.000 locuri pe scaune clasa economic, 200 clasa business, 50 cusete pt VIP-uri, 5 baruri, 1 restaurant, mall, sala de gimnastica aerobica, salon de coafura, biliard, bowling... etc...

- Uauu! nu se poate! Sa nu spuneti ca aveti si piscina!

- Ba da! Piscina cu valuri, sus, pe terasa...

- Nemaipomenit!

Si incep aia din juriu sa dea notele: 10, 9, 10, 9...

Aterizeaza al doilea concurent: un avion rusesc (imens)

Coboara echipajul si incep iarasi intrebarile:

- Cit de mare este?

Seful de echipaj raspunde:

- Pai are cam 800 de metri lungime pe 750 metri latime....

- Nu! nu! nu ne intereseaza masuratori! spuneti-ne ce aveti inauntru ca sa va dam notele!

- Aa! pai avem asa: 1 batalion de infanterie...cam 1500 locuri pe scaune, 1 pluton de cercetasi, 1 pluton de genisti, 1 pluton de mitraliori...astia au 500 locuri in picioare, mai avem parasutisti, bineinteles...Aaa... 3 tancuri, 5 TAB-uri, 10 tunuri + obuziere, plus intendenta, infirmeria, cantina, depozitul de munitie

- Uau! nu se poate! altceva?

- Aa! sa nu uit: unitate de rachete si unitate de protectie chimica, radiologica si bacteriologica

- Nemaipomenit!

Si incep aia din juriu sa dea notele: 10, 9, 9, 10...

La un moment dat apare un echipaj fara avion

Reporterii intreba:

- Voi cine sinteti si de unde veniti?

- Echipajul roman si venim din Romania . Eu sint copilotul Vasile, purtatorul de cuvint...

- Si unde e avionul? Ce s-a intimplat?

- Nu l-am adus ca nu aveam unde ateriza...v-am verificat cu Google Earth...nu merge...e locul strimt aici in Nevada...dar am adus schitele...

- Nu! nu! nu ne intereseaza dimensiunile! spuneti-ne ce aveti inauntru? Cit e de spatios?

- E imens!

- Cit de imens?! Americanii au amenajari sportive...rusii au tancuri...voi ce aveti inauntru???

- Pai sa va dau un exemplu: La primul zbor...am decolat...am luat altitudine...si a inceput sa vibreze aripa stinga. Am verificat instrumentele de bord...nimic...totul era Ok...conditiile meteo excelente...ce putea fi?!

Si zice domnu' comandant: "Vasile! ia scoate tu Loganu' din garaj si mergi in aripa stinga si vezi ce-i acolo."

Si scot Loganu', merg in aripa stinga (ca doar nu era sa merg pe jos) si acolo ce sa vezi? pe stadion, ca avem stadion acolo, era meci Romania - Spania, si sareau aia ca dementii in tribune, faceau "valuri"... aruncau petarde, intr-un cuvint era balamuc...pe terenul de golf, alea de tenis sau ala de atletism nu era nimeni.

Era clar, se miscase centrul de greutate....a trebuit sa intrerupem meciul...le-am dat la megafon sa stea linistiti ca am decolat! Au mai fluierat ei...pina s-au linistit...a disparut vibratia...si am plecat inapoi spre cabina...

Nici n-am ajuns bine in cabina ca zice iar domnu' comandant: "Vasile! ia Loganu' din garaj si mergi in aripa dreapta ca a inceput acuma asta sa vibreze."

Buun...merg iar in garaj...scot Loganu' si merg in aripa dreapta.

Acolo, ce sa vezi?! In cadrul parteneriatului NATO, o unitate romana si una germana (ambele de tancuri) faceau trageri in poligon

Unii trageau din mers , altii din opriri scurte... viraje strinse... motoare ambalate...normal ca vibra aripa...nu?!

Ne-am chinuit ceva sa-i oprim si pe astia, le-am dat prin radio...am pus citiva soldati sa traga rachete de semnalizare...Doamne Fereste! trageau cu proiectile adevarate...daca sarea o schija unde nu trebuie???

AIA DIN JURIU AU RAMAS CU GURILE CASCATE:

- Uaaauuuuu!

Si copilotul Vasile continua:

-Stati ca asta nu-i nimic! Am rezolvat aripa dreapta, ma intorc in cabina...
si zice domnu' comandant: "Vasile! ma trage curentul de vreo jumate de ora, ia vezi ca in coada avionului, mai mult ca sigur, femeia de serviciu a uitat si usa si gemuletul de la baie deschise"

Am luat Loganu'...am trecut pe la statia PECO...ca nu mai aveam benzina... si am plecat spre coada avionului

Cind am ajuns...se inserase... si asta era! avea dreptate domnu' comandant: baia avea si usa si gemuletul deschise...lumina era uitata aprinsa.... si in jurul becului se invirteau avionul american si cu ala rusesc!!!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Un bărbat se înscrie la un select club de nudişti. In prima zi acolo, isi scoate hainele si începe sa se uite prin jurul sau. O miniona blonda superba, trece pe acolo si bărbatul are imediat o erecţie. Femeia observa, se apropie de el si il întreabă:
-M-ai chemat ?
Bărbatul răspunde:
-Nu, ce vrei sa spui ?
Blonda răspunde:
-Tu trebuie sa fii nou pe aici. Lasa-ma sa-ti explic, e o regula aici care zice ca daca ai o erecţie, înseamnă ca m-ai chemat.
Zâmbind, ea il conduce spre marginea piscinei, se întinde pe un prosop, nerabdatoare il trage spre ea si il lasa sa o "faca" cum vrea el.
Bărbatul continua sa exploreze facilitatile clubului. Intra la sauna si, cum statea jos, trage o basina. In câteva clipe un uriaş păros iese din sauna, vine la omul nostru si il întreabă:
-M-ai chemat ?
-Nu, ce vrei sa spui?, răspunde noul membru.
-Tu trebuie sa fii nou aici. E o regula care spune ca daca te basesti, înseamnă ca m-ai chemat.
Uriaşul paros il intoarce cu usurinta, il apleaca pe o banca si il "face" in felul lui.
Zapacit, omul se intoarce la biroul coloniei, unde este intimpinat cu un zambet larg de receptionera dezbracata.
-Pot sa va ajut? intreaba receptionera.
Barbatul urla:
-Uite cardul de membru, iata si cheia si poti pastra cei 500 $ taxa de membru!
-Dar, domnule, ati fost aici doar pentru cateva ore, nu ati avut sansa sa vedeti toate facilitatile clubului !
Barbatul raspunde:
-Asculta, doamna, am 68 de ani. Am o erectie pe luna, dar ma basesc de 15 ori pe zi.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Asta e veche, dar geniala

http://www.youtube.com/watch?v=8F90XkUXI-c" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

Echipajului unei galere i se anunţă : o veste bună, i s-a schimbat comandantul ăla rău, care-i biciuia mereu, dar şi una mai aşa...ăstuia nou îi place schiul nautic !
__________________
Judecătorul către inculpat:
- Soţia ta susţine că o ţii într-o permanentă stare de frică. Spune-mi, aşa, ca între bărbaţi, cum reuşeşti?
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Pot sa-l vad de 10 ori la rand insa de fiecare data rad cu lacrimi:

http://www.youtube.com/watch?v=luOzT3g8GqE" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

http://adevarul.ro/entertainment/comedy ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply