BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Locuitorii localității austriece Fucking au decis să își redenumească satul „Fugging” în speranța de a scăpa de interesul copleșitor al utilizatorilor de internet, potrivit raportului consiliului municipal publicat joi, citează AFP.
https://www.hotnews.ro/stiri-internatio ... umeste.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=bawmxQE ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

PS - acum cred ca ar trebui sa se gandeasca la schimbare si locuitorii orasului Pula din Croatia (eventual sa se infrateasca cu satul austriac):
https://ro.wikipedia.org/wiki/Pula,_Croa%C8%9Bia" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

A ajuns gata anesteziat la dentist:

Image
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

steliss
Posts: 4
Joined: 21 Dec 2020, 12:29

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by steliss »

Bancurile sunt tari! :lol: :lol:

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Un evreu rus depune actele de emigrare. Este chemat la KGB:
- Esti inginer-sef la o mare intreprindere, ai apartament in centru, casa de odihna la mare... Care este motivul plecarii?
- Sunt doua cauze. Prima este ca vecinul meu de sus, cand se imbata, imi bate la usa si striga: ''Cand se va termina puterea sovietica, va vom omora pe totii''!
- Pai, sunteti un intelectual, stiti ca puterea sovietica nu se va sfarsi niciodata!
- Asta este a doua cauza.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Un director pleaca cu secretara într-o delegatie. Ajunsi la hotel, pentru a scuti bani la cazare, cere o camera cu un pat. Se cazeaza si dupa ce ramân singuri în camera, îi spune secretarei:
– Doamna, eu pentru ca sunt barbat voi dormi pe jos, dumneavoastra veti dormi în pat.
– Vai, domnule director, se poate? Suntem oameni maturi, cum se poate sa dormiti pe jos, vom dormi în acelasi pat…
– Bine, dar nu va deranjeaza? zise directorul.
– Nu, zise secretara, dar sa stiti ca eu dorm goala.
În prima seara directorul a nadusit, a doua la fel, a treia la fel, dar nu a facut nimic, abtinandu-se din rasputeri. Au plecat acasa fara a se întâmpla nimic intre ei si primul lucru pe care l-a facut directorul, când a ajuns acasa, a fost sa se duca la psiholog…
– D-el doctor, uite ce s-a întâmplat. Îi povesteste tot si cere un tratament pentru a se linisti.
Psihologul, dupa ce l-a ascultat atent i-a spus:
– Va duceti acasa si beti 6 galeti cu apa.
– Are vreun efect d-le doctor, ma vindec?
– Nu stiu, dar cam atâta apa bea un bou…

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Ion, la nunta lui:
- Sunt oameni care n-ar recunoaste in ruptul ca au defecte. Eu, daca as avea, as recunoaste imediat!
...

Politicieni si scutecele au ceva in comun. Trebuie schimbati din aceleasi motive.
...

Cercetatorii austrieci au descoperit ca infectarea cu coronavirus este mai periculoasa in judetele cu paduri.
Se recomanda defrisarea.
...

Ion, obosit, vine seara de la munca:
- Vrei cina? intreaba Maria.
- Ce pot sa aleg?
- Da sau nu.
....
Am deschis frigiderul si am gasit un bilet:''Tot cea ce cauti, se afla deja inauntrul tau.''
...

Intrebare la Radio Erevan:
E adevarat ca Triunghiul Bermudelor s-a mutat in Romania?
Raspuns: Da, este adevarat, Triunghiul Bermudelor a aparut in Romania de vreo 30 de ani, este format din Guvern, Presedinte si Parlament si a facut sa dispara industria, padurile, minereurile, chiar si pamantul, forta de munca, flota, justitia.
Lista era mai lunga, dar ... a disparut si ea...
...


kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Nu toata lumea foloseste canalele de comunicare la moda in ziua de azi; nu am folosit, nu folosesc si nu voi folosi niciodata instrumente de genul asta (facebuc, x, e.t.c) deci nu pot sa stiu despre ce este vorba in bancul postat de tine.

''Un prieten l-a intrebat pe Piccaso:
Pablo, cum de n-ai nici un tablou de-al tau in camera?
- Unele imi plac foarte mult, dar se vand prea scump ca sa-mi permit sa le cumpar, a raspuns pictorul.''

..............
''Bolnavul:
- Doctore, dupa operatia de amigdale ma doare rau de tot in spate, jos, spre mijloc...insuportabil !
- Eh, e normal sa va doara putin, o vreme...Ti-am scos un rinichi !
- Mie??? Eu nu am nici o problema cu rinichii!
- Oh, stiu, dar aveam eu o obligatie....''


''- Alcoolul ucide!
- Si ce? Apa te face nemuritor?''

..............

User avatar
_BGD_
Posts: 414
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by _BGD_ »


kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Un sofer gonea cu 150 km/ora. Vede girofarul unei masini de politie in oglinda si accelereaza. Dupa o vreme, vede ca nu poate scapa de politist si trage pe dreapta. Politistul ii spune:
– Am avut o zi groaznica si vreau sa ajung acasa. Dar mi-a placut urmarirea. Asa ca zi-mi o scuza buna si te las să pleci.
– Acum trei saptamani, nevasta-mea a fugit cu un politist, zice soferul. Cand te-am vazut in spate, am crezut că vrei sa mi-o aduci înapoi.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Danny/Daniel lovește din nou. Iată cum prezintă spre vânzare un radio cu ceas! :D

Aspect elegant ce dă bine în orice încăpere amenajată modern și nu numai.
Cd player-ul citește absolut tot CD/CD-R/CD-RW.
Tuner inteligent cu funcții evoluate.
Foarte stabil și precis pe frecvență.
Cu o simplă sârmă de cupru nu iartă nimic.
Intrare auxiliară ( Audio In )
Iesire pt căști ( jack de 3.5 mm )

Panasonic RC-CD500 este unul dintre cele mai puternice intrări din categoria aglomerată de radio cu ceas/cd/radio.
Datorită calitaților audio excelente și designului exclusivist se situează pe primul loc în acest segment.
Foto anunț au deja cuvântul.

Se aude dumneezește. La probă !
Stereofonie de vis.
Sunet clar și curat specific produselor audio Panasonic
din acea perioadă.
Funcție XBS ( loudness) brevetată de Panasonic.
Sufocă lejer o încăpere de 4m/4m pătrați.
Comenzile sunt simple și usor de utilizat.
De asemenea, merită menționat faptul că acest model este protejat corespunzător de interferența telefonului mobil.
Calitatea sunetului este de-a dreptul uimitoare.
Se aude sublim.
Bate de la distanță sisteme audio de dimensiuni mult mai mari ca el.
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Am avut acum mult timp, un Philips AZ 2000. Si acum imi pare rau ca l-am dat, ar fi fost perfect in bucatarie. Pe vremea aia tocmai aparuse coloana sonora de la filmul ''PI'' care se auzea, tinand cont de faptul ca este un obiect din plastic, foarte bine. Din punctul meu de vedere, genul asta de produse de la Panasonic sunt modeste ca sa fiu bland in exprimare, in a te impresiona. Faptul ca o jucarie de genul asta arata bine/integrabil in spatiul domestic nu garanteaza absolut nimic despre sunet. Nu mi se par de incredere anunturile in care aspectele pozitive sunt exagerate, devine penibil. Cel mai onest este sa prezinti produsul fara detalii ridicole despre cat este el de bun. De exemplu un JVC Boombox RV-B70, il bate la orice capitol cu o mana legata la spate.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

kaav ..... imi pare rau pentru tine! Esti lipsit grav de simtul umorului...... Probabil te incadrezi in publicul target al lui Danny.... (care in mod sigur, are simtul umorului si evident cunoaste marketing-ul)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Nu am cum sa fac parte din genul asta de ''public targhet''. Pot intelege in schimb ca omul care vinde in maniera asta stie ceva despre asteptarile amatorilor de lucruri accesibile.

User avatar
_BGD_
Posts: 414
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by _BGD_ »

Eu cand am o zi proasta, citesc anunturile dl. Danny.
De fiecare data imi readuce buna dispozitie inapoi :)))

Daca a prins cineva....candva avea la vanzare un ventilator mic, de masa, parca si rotativ. Pacat ca nu am salvat textul de acolo, era genial! Mai mai sa il cumpar!

Post Reply