RaimondAudio DM120H premium edition

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by kaav »

Foarte relevant, deci intuitia nu m-a inselat. Nu stiam amanuntele astea picante, dar acum e totul clar. Oameni asa flexibili moral pentru care vorba dulce este o masca de bal, nu o reflexie a ceea ce sunt in interior, lasa o aroma dubioasa chiar daca isi aleg cuvintele.
Este deja foarte la obiect ce a dezvaluit Bibanu si Momolo in timp ce scriu acest mesaj, acest topic ar fi ok sa ramana ca un avertisment pentru cei care vin in blana de oaie :wink:

bibanu
Posts: 54
Joined: 02 Nov 2017, 09:39
Location: Otopeni

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by bibanu »

momolo wrote:
bibanu wrote:RaimondAudio zis Petrescu zis Trigger102
zis aurel pustiu (din Giurgiu :D ), supranumit "greierasul", cel care facea "preu Acuifaze cu 500 ioro mai bun decat Accuphase C-3800" (pe care nu-l vazuse nici de la distanta ascuns dupa usa). Iar la faza aia cu "piese puse la misto in aparatele Accuphase" (sa dea bine la haudiofili atehnici, a se intelege prosti si snobi) sau explicatia cum da curentul cu capul de pereti cand tre' sa dea curba la 90 grade pe cablaj (a se inteleg prost proiectat, adica numai el stie sa PROIECTEZE!), rad de fiecare data cand imi amintesc!

Deci, ce sa fac cu el ?! Are aici dovedite 3 conturi (cine stie cate mai are?!) precum si o lunga serie de minciuni si aberatii scrise pe toate forumurile de profil!

Dupa cum se vede, in trecut l-am mai somat sa se hotarasca la un singur cont, iata in 2013:

viewtopic.php?f=4&t=1615&p=26515&hilit= ... tiu#p26515" onclick="window.open(this.href);return false;

Asta se intampla in 2013!.... Au trecut.... 5 ani?! Omul e la fel, nu s-a schimbat nici un pic!

Ce ziceti?! Daca omul (asa cum il stim in stare) da o tzeapa artistica bagand in carcasele lui niste montaje gata facute de chinezi (se gaseste pe net.... orice! Mai ales din China!) Adica un fel de e-Boda. Aia asamblau placi, carcase, mufe, surse de'a gata de la o mare firma chineza care face orice pentru oricine si se numea ca sunt "made in Romania".
Zic să își schimbe id-ul in Greierele de Birlad - Vaslui , de acolo fiind de pământ și să incerce să nu ne mai violeze psihic .

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

bibanu wrote:și să incerce să nu ne mai violeze psihic
o descriere plastica si potrivita a ceea ce de fapt face de cand il stiu pe forumuri, dar mai cu seama i s-a agravat, iata, in ultimii aprox. 7 ani.

Interesanta e metoda lui blanda de viol, adica incet, duios, rar! :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

bibanu
Posts: 54
Joined: 02 Nov 2017, 09:39
Location: Otopeni

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by bibanu »

A spus " omul care a facut un preț " , investitorul :P , in trecut mai bălmăjea că nu stiu ce investitor a plecat si nu mai are bani de dezvoltarea proiectelor , eu am scormonit netul si nu am gasit acest fabulos 120H la vanzare , deci nici preț nu am văzut .
Cind tot umpli mediul online cu tot felul de minciuni , ani de zile , te numești M I T O M A N , adică ....nu te poți abtine , există specialiști care pot ameliora sau trata această boală . Acum serios ....are si el o vârstă , chiar nu îi este jenă,rusine , să tot minți așa ....in continuu , nici cind vii cu dovezi impotriva minciunilor nu recunoaste nimic , se dă la fund o perioadă apoi tună iar cu o dumă .


Să va spun eu unde este minciuna , saptamana asta am fost sunat de cineva , omul lucrează la un dealer local , producatorul Greieresc a venit cu ampul sub braț , cu un om care dorea să cumpere amplificatorul si Greierele vroia să probeze ampul pe nu stiu ce incinte , deci minte de îngheață apele , acolo a dat duma că ampul lui bate un Gryphon .
As spune la dealer a fost ca să vedeti că nu mint , este importatorul Dali in Romania , că nu mă pot abtine . :P

bibanu
Posts: 54
Joined: 02 Nov 2017, 09:39
Location: Otopeni

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by bibanu »

Cu riscul de a fi suspendat ....nu mă pot abține , vă mai pun o mostra tot marca greiereasca , după ce citiți .... judecați voi , cam ce fel de om este acest birladean .

"Andi, amplificatorul a avut ca scop initial imperecherea cu boxele de varf de la Kudos care vor veni in tara in curand. Ca sursa s-a ales Auralic Vega. Va fi un sistem audio de tip demo in cadrul unui showroom audiofil. Datorita insistentei exagerate cu care unii membrii ai forumului lui Momolo au dorit sa stie doar pretul si nimic altceva, am rugat proprietarul amplificatorului sa-i puna un pret, sa termin balciul care se crease acolo. Omul putea foarte bine sa puna orice suma pentru ca oricum n-ar fi avut vreo relevanta. Iti dai seama ca este aproape imposibil sa mai vezi inca un amplificator identic, acesta ramanand unicul cel mai probabil.

Urmatorul proiect s-ar putea sa fie constituit din doua monoblocuri. Nu banii sunt tinta mea, ci avansul tehnologic.

Editat 1 oră în urmă de RaimondAudio"

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by kaav »

Abia acum greierasul a facut ceva 100% manual fara aportul chinezilor. S-a faultat singur. Putea fi mai rau pentru el, decat faptul ca ii tinem teorie - sa fi dat teapa efectiv cuiva. Deci unde tacea, acolo era punctul cel mai nevralgic :P
Daca esti flexibil sa minti pe forumuri - nenea, asa esti si in viata reala.
Sa-ti plangi de mila la o aruncatura de bat de acest forum, deci tot intr-un spatiu public si acolo sa dai detali care aici nu ai vrut sa le dai, concluziile se trag singure...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Si eu sunt vinovat deoarece am pus link din alt forum si am si comentat, adica eu am inceput.

Cred ca ar trebui sa ne pastram ponderati, sa nu transformam topicul lui de reklama (cu produs artizanal :mrgreen: ) in tribunal de inchizitie si ardere pe rug.

... Chiar daca imi miroase de ani de zile a tzeapa cu aroma chinezo-manelara. Din neant nu apare nimic, totul are o istorie. Oamenii aia care au scris istorie in domeniul audio au plecat la drum din garaje si debarale, lung le-a fost drumul la multi. Greu de crezut ca un om care nu stia de care capat se apuca un letcon acum nu multi ani (vorbesc din ce am vazut in persoana, nu din auzite/barfa), dintr-o data..... bate Gryphon-ul danez (mort) :roll:

PS - ma tot codesc sa spun o poveste cu niste finali chinezi (getbeget, pur No-Name!) care faceau legea pe strada. Treaba asta cu finalii e si mai a naibii decat aia cu DAC-urile! Ce poate sa faca netul din unii oameni?!!? :roll:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by kaav »

Normal ca trebuie sa ramanem ponderati. In ce am scris, chiar daca erau aspecte critice, nu am minimalizat aspectele bune. Altceva nu mai am de spus in acest topic, ce a fost de spus presupun ca a fost deja expus.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Pozele cu masuratori de ce le-ai sters Momolo ? Ele cu ce te-au deranjat ?

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Ar trebui sa-ti ignor intrebarea asa cum faci tu! Ti-am pus o serie de intrebari in acest topic si nu ai raspuns la nici una.

Acest forum nu este o afacere si nu aduce nici un profit, nimanui, nici macar 1 leu. Nu a adus niciodata!

Astfel, este un forum liber (de interese. Inutil sa amintesc, acolo unde vedeti reclame, promovari, marketing, etc, exista o afacere, niste bani si in consecinta exista limite in ceea ce priveste continutul discutiilor, punctele de vedere si in final libertatea exprimarii si libertatea de opinie. Unii apreciaza lucrul asta.... dar altii nu apreciaza. Exista oameni nascuti sclavi care-si cauta permanent colivia si lantul. Libertatea este cateodata obositoare si induce insecuritate si teama unora... hai sa o spun mai direct, cu suflet de sluga. Dar asta e alt subiect).

greierasul, Petrescu, RaimondAudio, aurel pustiu, etc, sa-ti explic simplu, tu in mod special nu ai voie sa postezi aici poze cu carcase! Bonus, nici poze cu osciloscoape! (asta cu osciloscoapele e pentru binele tau, iti faci rau singur cu asa ceva!).

Sau, hai sa ne apucam de afaceri! Deci, ai voie sa postezi poze cu carcase doar pe bani. Costa 50 euro poza. Ii scrii lui SOLO sa-ti dea un cont unde sa depui 50 euro pe fiecare bucata poza postata cu o carcasa (nu conteaza, plina sau goala). Pentru cele cu osciloscop iti cer numai 25 euro bucata. Repetarea pozelor te costa jumatate din pret la fiecare repetare dar nu mai mult de 10 poze! Cand cineva te citeaza, adica iti repeta pozele, platesti iarasi jumatate din pret pe bucata.

ATENTIE! OFERTA SPECIALA! Poti posta GRATIS numai poze cu ceea ce se afla sub carcasa! (matzele. Complete, incomplete, functionale sau nefunctionale, nu conteaza). Oricate, deci oferta speciala, numar nelimitat de matze! Daca veridicitatea pozelor e pusa la indoiala, pozele se sterg imediat.

Daca ti totusi sa platesti pentru postarea de poze cu carcase (ATENTIE! - un link cu FOTO se considera postare poza! Oricum, nu exista spatiu aici sa descarci direct, deci era de la sine inteles), deci, daca te hotarasti sa platesti, cred ca e nimic raportat la pretul (banuit) al amplifului. La 5500 euro cateva sute pentru poze e nimic.

Si sa-mi spui pe ce uzer te hotarasti ? As prefera "greierasul". Pe restul le-as bloca.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Am discutat cu cine trebuie si i se par corecte preturile, altii iau mai mult. Dar inainte de a se hotara a plati ar dori sa vada graficele lunare cu traficul acestui site-forum si cati membri activi are ca sa stie daca merita facuta vreo promovare. :mrgreen:

User avatar
hpavictor
Posts: 127
Joined: 26 Apr 2009, 09:42
Location: Romania Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by hpavictor »

Și totuși cum se aude ?
Se poate asculta undeva ?
Leonardo Fibonacci :  F(n) = F(n–1) + F(n–2)

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by Petrescu »

Da. La http://www.audiohome.ro" onclick="window.open(this.href);return false; In acest moment au boxe Kef R300 si Dynaudio. Daca vrei sa-l auzi pe Kef900 vii la mine oricand doresti. :wink:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by momolo »

Petrescu wrote:Am discutat cu cine trebuie si i se par corecte preturile, altii iau mai mult. Dar inainte de a se hotara a plati ar dori sa vada graficele lunare cu traficul acestui site-forum si cati membri activi are ca sa stie daca merita facuta vreo promovare.
ia legatura directa cu SOLO si se rezolva cum doresti.

...Bag de seama, dupa cum ai raspuns acum (aici), pe forumul vecin https://www.avclub.ro/forums/topic/960- ... m-edition/" onclick="window.open(this.href);return false; nu a fost gratis ?! Cu cat te-au taxat pentru poze/postare ? Cand iti vor face "articol", cat ti-au cerut ?

Deci, inteleg ca defapt cauti promovare!

Vezi ca regulamentul de aici prevede ca cei care practica o activitate comerciala trebuie sa scrie in profil treaba asta. Dupa ce platesti pozele, vei fi catalogat "comerciant" (si s-a dus erijarea in "artist boem").

PS: sper ca ai observat oferta speciala! Ai ocazia sa te promovezi gratis!
ATENTIE! OFERTA SPECIALA! Poti posta GRATIS numai poze cu ceea ce se afla sub carcasa! (matzele. Complete, incomplete, functionale sau nefunctionale, nu conteaza). Oricate, deci oferta speciala, numar nelimitat de matze! Daca veridicitatea pozelor e pusa la indoiala, pozele se sterg imediat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
hpavictor
Posts: 127
Joined: 26 Apr 2009, 09:42
Location: Romania Bucuresti

Re: RaimondAudio DM120H premium edition

Post by hpavictor »

Petrescu wrote:Da. La http://www.audiohome.ro" onclick="window.open(this.href);return false; In acest moment au boxe Kef R300 si Dynaudio. Daca vrei sa-l auzi pe Kef900 vii la mine oricand doresti. :wink:
Mulțumesc , te voi contacta in privat .
Leonardo Fibonacci :  F(n) = F(n–1) + F(n–2)

Post Reply