cuburi Cardas

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
katalin
Posts: 111
Joined: 07 Oct 2008, 21:04

Re: cuburi Cardas

Post by katalin »

Cu ajuorul unui prieten am facut rost de doua placi de marmura de 30cm*40cm si cam 3 cm grosime.
Schimbarea a fost audiofil vorbind forte mare, in realitatea doar mare, insa considerabil mai mare decat efectul unui cablu. A adus un plus pe toate planurile de la bass, medii, voce, inclusiv inalte. In sfarsit ma decalr multumit cu bass-ul scos de eposuri(cred ca extrem de putini au avut vreodata ocazia sa le asculte la adevaratul lor potential, care sta extrem de mult in felul in care le folosesti). Desigur cand vorbesc de bass ma refer din perspectiva unui bookshelf, inima mea cam tanjeste la un florstander(pentru bass adevarat) insa mi-am dat sema ca pentru un castig pe toate planurile fata de epos cam trebuiesc vreo 2000-2500 eur, altefel dau un sunet pe altul lucru care nu ma tenteaza deloc.
Presupun ca si alte personae au obsevat acest fenomen la incintele de raft basul(cu tot ce trage dupa sine) tine extrem de mult de felul in care se cupleza incinta cu camera, si electronicele sunt extrem de importante insa daca primul punct nu a fost bifat parca totul este degaba.

Post Reply