Amp cu 845 in se

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by oake »

cosmin ar fi interesant in urmatorul weekend...s-au anuntat si baietii din constanta...ce poate fi mai interesant ?

User avatar
sorin_denver
Posts: 70
Joined: 29 Oct 2008, 08:51
Location: Constanta

Re: Amp cu 845 in se

Post by sorin_denver »

Felicitari! Abia astept sa il aud pe fostex-uri .Semnat :un baiat de la Constanta . :D

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by glucica »

Felicitari Oake, tie si prietenului tau! Arata bine si abia astept sa il ascult.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by oake »

Scuze momolo...ieri seara tocmai serbam statia imp cu niste prieteni :D ,deci iti poti da seama cat de usor se pot confunda toroidalele mari cu lampile mici ec 83.
Toroizii sunt din vechile mele lampi cu 211 si sunt de alimentare,iesirile si interstage-urile sunt Lundahl,conform proiectului lui Ciuffoli.
Va multumesc stimati colegi pt felicitari,numai ca eu sunt doar fericitul posesor...designul si realizarea apartin prietenului meu Sorin,iar proiectul lui Ciuffoli.
Ce e interesant : Ciuffoli si-a facut lampa cu vechile 845 chinezesti,care nu erau prea grozave,atacul cu ecc 83 Philips,care nu e tocmai rea si era f incantat de sunet.
Noile 845 chinezesti,aparute relativ recent,spun gurile rele rivalizeaza cu Ampex-urile nos,dar la o fractiune de pret.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by oake »

cosmin hai sa ne auzim la un tel.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by cosmin »

oake wrote:cosmin hai sa ne auzim la un tel.
ok - te sun eu maine in jurul pranzului si stabilim - e bine ?
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by oake »

ok cosmin ...ideea e sa nu fim prea multi,eu am camera f mica..ideea e sa ne sincronizam.

User avatar
felixx
Posts: 200
Joined: 04 Oct 2008, 09:13
Location: Bacau

Re: Amp cu 845 in se

Post by felixx »

Aha! 8)
http://customaudioprojects.com
"I'm glad I can build my own mistakes."

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by oake »

felixx iti inteleg exclamatia,dar tre sa intelegi ca atunci cand am incercat sa-ti trimit pozele pe mess,chiar nu se putea...intre timp Sorin a mai lucrat ceva la adresa de mail si iata rezultatul.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Amp cu 845 in se

Post by cosmin »

oake, scuzele mele, nu am avut timp astazi, dar promit ca discutam maine :wink:
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply